Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Lassan egy éve vagyok együtt...

Lassan egy éve vagyok együtt a párommal, együtt lakunk a szüleivel a kezdetek óta és sosem mondták még nekem, hogy tegezzem őket. Ez normális vagy mi lehet az oka? Amúgy a kapcsolatom mindkettőjükkel elég jó.

Figyelt kérdés
2014. nov. 24. 11:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
76%
Miért is kéne tegeződniük veled? Talán ha házasok vagytok, de egy év után még én sem ajánlanám fel.
2014. nov. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
39%

Szokás kérdése. Anyukám közel 30 év házasság után is magázódik nagymamámmal. De például tesóm barátnője is a nyakunkon él bő két éve, anyukám amúgy sem tegeződős fiatalabbakkal, így neki se ajánlotta fel. Apám viszont a legtöbb haverommal, ismerőssel is tegeződik, ennek a nőszemélynek mégse ajánlotta fel soha, szimplán mert rühelli őt. :D

Gondolom nem tegeződős fajták és kész. Lehet úgy voltak nevelve. Meg egy év az semmi egy kapcsolatban - talán pár évet adnak a dolognak előbb. Az biztos, hogy felhozni a témát cikis lenne és nekik kell felajánlani. Próbáld megfigyelni, hogy családi, ismerősi körben hogy állnak a kérdéshez.

2014. nov. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
30%

Lassan 15 éve együtt vagyok a férjemmel, soha eszébe nem jutott anyósomnak, apóomnak felajánlani, hogy tegezzem őket. Nagyon hülyén jön ki, sokszor azt setudom hogyan szóljak hozzájuk, zavarban vagyok, ha meg kell őket szólítani, mégse fogom őket,nénizni, bácsizni. Egész addig nem zavart, míg rá nem jöttem, hogy még a 8-10 éves gyerekek is tegezik őket. Olyan mintha tartanák a távolságot velem. Viszont a férjem az első perctől tegezi anyuékat. Hát mit ne mondjak, elég furcsa. 2 lányunk is van, gondolj bele ők tegezik én meg nem.

Úgyhogy ezek szerint biztos normális, hogy nem ajánlották fel neked 1 év alatt, de hogy furcsa az biztos.

2014. nov. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
30%
13.-as nàlam ugyanez van... Kérdező talàn később felajànljàk, 1 év nem olyan sok idő. Vagy csak nàluk nem szokàs.
2014. nov. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
29%

" zavarban vagyok, ha meg kell őket szólítani, mégse fogom őket,nénizni, bácsizni."


Miert nem? Nincs ebben semmi rossz. Ahogy irtam en tegezodom anyossal/apossal, de amig nem volt gyerek, XXX bacsinak es YYY neninek szolitottam oket ES tegezodtem veluk egyszerre. Ha magazodol, akkor teljesen normalis a bacsi/neni megszolitas.


Miota gyerek van azota meg en is papanak es mamanak szolitom oket. (arrafele igy hivjak a nagyszuloket a gyerekek)

2014. nov. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
27%
én 7,5 éve vagyok a férjemmel, az apja még most sem ajánlja fel. Nem izgat nagyon. :)
2014. nov. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
38%

Nem tudom, lehet, hogy pont azért nem áll a számra a bácsi és a néni, mert amúgy is magáznom kell őket. Azt szoktam mondani, hogy papa, mama természetesen, de ha nincsenek ott a gyerekek azt se. Olyan ez az egész nálunk, mintha azt akarnák ezzel megmutatni, hogy mennyivel fölöttem állnak. Vagy csak én érzem úgy. Nem zavarna, ha nem tudnám, hogy a fél világ tegezi őket.

Annyira nem központi téma ez nálunk mondjuk, de azért rosszul esik,szálka a szememben.

2014. nov. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
38%

13.!

Nagymamám élete utolsó két hónapjában mondta azt anyukámnak, hogy : Marikám, tegezz.

Előtte 29 évig nem volt fontos, pedig mi, az unokái is tegeztük.

Mondjuk ez azért volt, mert édesanyám nem akarta anyunak hívni.

Nagyim pedig megsértődött ezen. Elég haragtartó volt.

2014. nov. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
34%
Az azért nem mindegy, hogy a kérdezö hány éves!!! Mert ha 30 körül van, az egész más, mint ha 16-17 éves (és én ez utóbbit tartom valószínübbnek.
2014. nov. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Lány vagyok amúgy és 24 éves. A kapcsolatunk olyan szintetn jó, hohy lassan többet tesznek értem, mint a saját családom, jönnek velem orvoshoz, ügyeket intézni, bárhova. Annyira különben nem zavar, már teljesen hozzá szoktam. Párom családjában amúgy mindenki mással tegeződöm :) Nem tudom mi az oka, szerintem is az, hogy így szokás náluk. Csak tegnap olvasgattam itt témába, gondoltam bedobom a kérdést, kíváncsi voltam ki mit mond. KÖszi a válaszokat :)
2014. nov. 25. 07:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!