Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Lassan egy éve vagyok együtt...

Lassan egy éve vagyok együtt a párommal, együtt lakunk a szüleivel a kezdetek óta és sosem mondták még nekem, hogy tegezzem őket. Ez normális vagy mi lehet az oka? Amúgy a kapcsolatom mindkettőjükkel elég jó.

Figyelt kérdés
2014. nov. 24. 11:33
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Amúgy szerintem hülyeség arra hivatkozni, hogy mennyi ideje vagyunk együtt. Komoly a dolog, terveink vannak, szeretjük egymást, ezt mindenki tudja, akkor meg nem mindegy mióta vagyunk együtt? :)
2014. nov. 25. 09:02
 22/24 anonim ***** válasza:
83%
Felnőtt ember vagyok ,ha valaki letegez az azt jelenti hogy viszont tegezhetem és pont. Ha nem , akkor lesz szíves magázni. Nem tisztelem az idősebbeket.A kor nem érdem, hanem állapot. Azt tisztelem, aki tiszteletre méltó,úgy él úgy viselkedik.
2014. dec. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 piroska és a farkas ***** válasza:
54%
Elképzelhető, h ugy gondolják, h majd ha valoban a család tagja leszel, ugy értem hivatalosan, tehát a gyerekük házastársa , majd akkor. De pl én sem tegezem anyosomat, pedig csak 20 évvel idősebb, ráadásul én vagyok az egyetlen menye, a vejei mind tegezik...mondjuk ez meg nokomment..:)
2014. dec. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Engem ahogy bemutatott otthon náluk, az anyja rögtön mondta, hogy tegezzem. Apósomat ritkán látom. Ő nem mondott semmit, egy idő után elkezdtem tegezni. Nem izgatta fel egyáltalán. Párom Apát letegezte csak úgy. Emlékeim szerint nem mondta neki, de nem is zavarja, nagyon jól el vannak. Anyám mondta neki, hogy nehogy magázza őt. Nagyszülőket kivéve mindenki tegez mindenkit. Szerintem semmi rossz nincs benne és ìgy sokkal közelibb a kapcsolat, mintha magázódnának. Érdekes mondjuk, hogy Apa magázza Anya szüleit, Anya meg tegezi azt hiszem a párja szüleit (Apámék már nem élnek együtt). Régebben persze másabb volt a szokás. De azt sosem fogom megérteni azt a régi hülye szokást, hogy a saját gyereke magázódik a szülővel. Hogy akkor miért kellett az? Semmi tiszteletlenség nincs benne pedig. Hát ők tudták...


Én is amúgy magáztam pl. exem apját, az nem mondta hogy tegezzem, nem is tettem. Az anyja viszont mondta az is rögtön.

Embere válogatja!

2015. jún. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!