Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ki nem állhatom a leendő...

Ki nem állhatom a leendő anyósomat és apósomat. Vajon ki a hibás?

Figyelt kérdés

Már több mint 5 éve vagyunk együtt a párommal és az utóbbi időben azt vettem észre hogy folyamatosan megszólnak a hátam mögött. Természetesen a szemembe jopofiznak ... Nem lakok náluk de heti 4-5 napot náluk töltök. Mindig segítek nekik mindenbe én mindig csak jót akarok, de ők egyszerűen mindig megszólják a munkám. Ugyan így vagyok a nővérével is.. A szemembe jopofizik a hátam mögött meg kinevet.

Több barátnőm is volt már a pároméknál és ők is észrevették, hogy hogy viselkednek velem a párom a szülei. Viszont a párom mintha nem is ebbe a családba tartozna ő teljesen más mint ők.

Sokszor úgy érzem, hogy csak hátat kéne fordítanom ennek a családnak és tovább lépni és van hogy úgy érzem hogy ők nem érnek annyit hogy ezért szakítsak a párommal. Nagyon szeretem őt. Már volt szó arról is hogy ha összeköltözünk akkor én csak annyit kértem hogy a családjától messze. Az mondjuk egy picit messze van, mert még 1 éve vissza van ahhoz hogy mérlegképes könyvelő legyen. Fogalmam nincs mit tegyek? Várjak? Nyeljek le mindent?

Köszönöm előre a válaszokat! 21/L


2014. dec. 31. 18:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
75%
Útálod anyósékat,de a szüleiddel is útálsz lenni.Biztos ám ennyi emberből csak benned nincs hiba.Miért gondolja sok menyecske ha össze köti az életét egy pasival azt totál el kell tépni minden szinten a családjától mert csak Ő Ő ő és ő.Magadon is gondolkodj ewl.gyakorlatilag azok az útált emberek heti szinten eltartanak.Nem tetszik a rendszer szedd a motyódat és keress egy töketlent aki elviseli a hisztijeidet.
2014. dec. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
71%

Az, hogy nem szorulnak rá, hogy beleadj a kajába az tévedés. Nem kötelesek eltartani, illik beleadni, akkor is ha, szegény családból vagy. Ha nem adsz bele ne egyél ott, mert ha, nem is mondják a szemedbe, de nem helyeslik.


Ha elviszed a családtól jó messzire a gyereküket még jobban megutálnak és gondolj arra, hogy a gyerekednek nem lesz nagymamája.

2014. dec. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
78%
Tudod én nem akarom védeni sem az anyósodat sem téged, de azért te se vagy különb náluk.. Téged idézve ki nem állod őket, kezd eleged lenni belőlük, de az már nem zavar, hogy gyakorlatilag ők tartanak el. Lakásban vagy, etetnek, itatnak, vagyis az ő pénzükből éldegélsz..Ezek után csodálkozol, hogy miért utálnak?? Ne viccelj már!!!!
2014. dec. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
72%
Ha heti 4-5 napot ott lebzselsz, azért illő volna beszállni a kajába/rezsibe. Gyakorlatilag eltartanak téged a hét túlnyomó részén. Kapj kicsit a fejedhez, hogy vajon miért nem szeretnek téged/ miért beszélnek rólad a hátad mögött ezt-azt.
2015. jan. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
64%
Úgy tűnik, én egy másik bolygóról származom. Mikor a lányom összeköltözni készült a párjával, aki szintén nem volt eleresztve, evidens volt, hogy hozzánk költöznek, mert itt nem számított még egy ember. Eszembe nem jutott volna tőlük pénzt kérni! Jó, hogy lakbért ne fizessen... Miféle haszonleső dolog a tanuló gyereketektől vagy annak párjától pénzt kérni? vagy ne egyen ott? A saját gyereketek párjával is ilyenek vagytok? A fűtést is kapcsoljátok ki abban a szobában, amiben van, mert azt se fizeti! Azt, hogy mi bajuk veled, kérdező, próbáld meg megbeszélni pároddal. Hátha tudja, vagy tud tenni érte - megkérdezni.
2015. jan. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

ma 12:22

Nyilván másik bolygóról származol, mert ha itt élnél a földön akkor tudnál szöveget értelmezni. A leányzó NEM KÖLTÖZÖTT ODA, hanem csak ott lebzsel heti 4-5 napot. Ez nagyon nem mindegy!


Lehet te anyagilag úgy élsz, hogy téged nem zavar ha egy ingyenélőt eltartasz, de sok családban ahol dolgoznak, még ha jól is keresnek, igenis számít, hogy hány embert etetek, itatok.. Nyilván heti 1-2 alkalom még senkit nem zavarna, de jóformán a hét minden napján ott él.

Azt, hogy a szülők jól élnek anyagilag, az nem a leányzó érdeme. Még ha nem is kérné el az ember a pénzt az egész heti kajálásért, vízfogyasztásért (ami a mai világban bizony nem olcsó mulatság) de akkor is illik odaállni a szülők elé, és azt mondani, hogy

- Marika néni, minden hónapban kapok 10 ezer forintot. Én ezt az összeget beszeretném adni a közös kasszába, ha már úgy is szinte minden nap itt eszek finom ételeket..

A legtöbb családnál tolerálják ha valaki tenni akar valamit a közösbe vagy felfogja, hogy mindennek ára van. A legtöbb esetben Marika néni a következőt mondaná

- Édesem, nem kell fizetni semmiért, hiszen 1 tányér leves mindig jut neked is..


Szóval lehet a te bolygódon nem tanultad meg azt, hogy ILLIK mindig kivenni a részed, és a döntést, hogy kell fizetni vagy sem ráhagyni arra akinek a pénzét költi az ember..

2015. jan. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Miért nem béreltek lakást? Akkor nem kellene másokhoz alkalmazkodni. Ilyen pofon egyszerű az egész. Ha meg nem tudtok saját lában megállni, el kell viselni mindkét szülő hibáit. Csak forogsz a probléma körül, de nem teszel semmit? Én legalább 200 km-re elmennék abból a környezetből
2015. jan. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Az, hogy teged hogy itelnek meg, egy dolog. Ezt vallalnod kell, ha mar a het nagyreszet naluk toltod. Ne vard, hogy ugyanugy szeressenek, mint a parjuk. Orulj neki, hogy etetnek, itatnak, lehet h. nem pont teged szantak a fiuknak, de ez lehet az o hibajuk, ami idovel ki derul, amikor osszekoltoztok.

Arra viszont ne szamits, h. a parod nem fog hasinlitani rajuk. Ha elszall a szerelem rozsaszin kode, eszre fogod venni az otthoni viselkedeseket, ahogy o is latni fogja a kutyas csaladbol hozott mintaidat. Ez a leszakitom a szulokrol hozzaallas nem szokott mukodni, tavolsag ide,tavolsag oda. Vissza ut. Vagy igy elfogadod a csaladjaval egyutt, ha o is elfogad teged, vagy orok vitatema lesz ez osszekoltzes utan is.

2015. jan. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%

Milyen szerencsétlen duma ez hogy etetik itatják??? valami állatról beszéltek vagy mi?????

Aki azt írja, hogy "itatják" valószínűleg vissza maradott,nem igazán helyes kifejezés, és a személyiségetek is 0 lehet. Gyertek el hozzám, megitatlak titeket 5000ft ért naponta...észlények:)

2015. jan. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

ma 21:00

Kedves Alfréd urasságnak akkor írjuk másképp.

A lányt a szülők megvendégelik étellel, itallal, ami lehet akár húslevestől kezdve a báránysültig vagy az colától kezdve a törley pezsgőig. Amíg csak 1-2 napos vendéglátásról van szó az nem gond, de a hét minden napján elvárni, hogy a szülők állandóan megvendégeljék az már nem normális dolog ha ezek után még ki is jelenti, hogy ki nem állja őket. Alfréd uraság szerint az normális, ha valakit ki nem állunk de elviseljük, természetesnek vesszük, hogy szinte minden nap vendégül látnak ennivalókkal, italokkal..


Nos, így megfelel? Nyilván az egyszerűbb etetik, itatják verzió bántja az urasság szemét..

2015. jan. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!