Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Sose engedik meg, hogy tegezze...

Sose engedik meg, hogy tegezzem őket?

Figyelt kérdés

A barátommal fél éve vagyunk együtt, nagyon szeretjük egymást. Késői gyerek, a szülei nem éppen fiatalok már, olyan 60 év körüliek. Úgy érzem, jó kapcsolatban vagyok velük, sokat beszélgetünk, kedvelnek engem. Csak még mindig magázom őket..

Az elején úgy gondoltam, hogy egy idő után szólnak, hogy nyugodtan tegezzem őket, de nem. Igazából, rossz érzés magázódva beszélni, engem zavar nagyon. A barátom tegezi a szüleimet, de úgy látszik, őt nem zavarja, hogy én az övéit nem.

Mit kéne csinálnom, várnom, hátha egyszer megengedik?

19/L


2015. márc. 18. 13:46
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
90%

Ne haragudj meg de fél év az semmi. Talán majd akkor várhatod ha a felesége leszel, de szerintem akkor sem. Egy 40-45 körüli szülő előbb megengedi mint egy 60 év körüli a tegezést. De vannak olyanok is akik soha nem engedik meg a menyüknek , hogy tegezze őket.

Szóval felejtsd el, nem mindegy hogy tegezed vagy magázod? Az a lényeg, hogy jó a kapcsolatotok mint a pároddal mind a szülőkkel.

2015. márc. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
96%
Az anyósomat én 2 év után tegezhettem, az apósomat 3 év után. Nekem is nagyon jó volt a kapcsolatom velük, a mai napig is. Fél év az még semmi, csak ismerkedés.
2015. márc. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
90%

Te jó ég, miért kéne őket tegezned? :D Elég idősek, lehet, nem is fogják megengedni... nem őket akarom védeni, de nekem meg sem fordulna a fejemben a tegezés. Férjem tegezi anyámat, apámat, mert külön külön megengedték neki, sőt, apám azt mondta, hívj apunak...

Az ő szülei szintén idősebbek, és már három gyerekünk van, és a gyerekek tegezik a mamát-papát ott is, de én mindig is magáztam őket, ők nem mondták, hogy tegezés, nekem meg eszembe sem jutott. Amúgy apai nagymamáméknál mindenki tegezte a mamát, még a gyerekei is, mi, unokák is. Nem a te hibád, ha nem engedik majd meg, ha szeretni fognak téged, akkor semmi hiba.

2015. márc. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
94%
velem is pont ugyan ez a helyzet,baratom szulei is idosebbek.egyutt elunk szinte,jo a kapcsolatunk szeretnek.megis magazom oket,mert nem mondtak hogy tegezzek.oszinten szolva nekem aztan teljesen mindegy,ez legyen veluk a legnagyobb gondod:)
2015. márc. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
71%

Valószinüleg nem. Én 13 éve vagyok a férjem felesége, mégis a mai napig magázom az apósom. Anyósom már évek óta halott, de őt is magáznom kellett. Nagyon rosszul esett, és esik a mai napig is, hogy minden kis akárki,még gyerekek is (!) tegezhetik őket, de én a menyük nem. Volt, hogy más rokon Pl.: az apósom testvére mikor meghallotta, kérdezte tőle, hogy miért magázom, de azt mondta, hogy mert náluk így szokás. Mire a testvére megkérdezte, hogy mégis mióta?


Szóval vonj vállat, és magázz. Én akkor kacagva mondtam a testvérének, hogy nem baj, lehet magázva is elküldeni valakit a jó fenébe. Viszont lehet tegezve is tiszteletteljes lenni.

2015. márc. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk kisebb volt a korkülönbség (köztem és anyósomék között), mégis csak az esküvő után vetették fel, hogy tegezzem őket.
2015. márc. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Hát, úgy látszik, akkor ez csak nekem furcsa :D Itthon a nagyszüleim is azonnal mondják mindenkinek, hogy tegezzék őket nyugodtan.
2015. márc. 18. 13:56
 8/37 anonim ***** válasza:
88%

Miért akarod őket tegezni?

Tanulj meg magázódva beszélni. Gondolom nem akarják, hogy úgy beszélj velük, mintha vmelyik tini haverjuk lennél.

Nem vagyok öreg, de agyzsibbadást kapok attól, hogy milyen igénytelenül beszélnek a mai tinik. És itt most nem a trágár szavakra gondolok.

2015. márc. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

8.

Tudok magázódva beszélni, csak nem szeretek. Távolinak érzem az egész beszélgetést. Másrészt pedig nem hiszem, hogy én az igénytelenül beszélő fiatalok csoportjába tartoznék.

2015. márc. 18. 14:00
 10/37 anonim ***** válasza:
94%

Mi 5 évig jártunk a barátommal, mire anyóspajtás-jelölt felajánlotta, hogy tegezzem. Az én szüleimet -a ti helyzetetekhez hasonlóan- kezdetekből fogva tegezte a barátom.

Ez van. Engem nem zavar a magázódás.

2015. márc. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!