Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Sose engedik meg, hogy tegezze...

Sose engedik meg, hogy tegezzem őket?

Figyelt kérdés

A barátommal fél éve vagyunk együtt, nagyon szeretjük egymást. Késői gyerek, a szülei nem éppen fiatalok már, olyan 60 év körüliek. Úgy érzem, jó kapcsolatban vagyok velük, sokat beszélgetünk, kedvelnek engem. Csak még mindig magázom őket..

Az elején úgy gondoltam, hogy egy idő után szólnak, hogy nyugodtan tegezzem őket, de nem. Igazából, rossz érzés magázódva beszélni, engem zavar nagyon. A barátom tegezi a szüleimet, de úgy látszik, őt nem zavarja, hogy én az övéit nem.

Mit kéne csinálnom, várnom, hátha egyszer megengedik?

19/L


2015. márc. 18. 13:46
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
Régi korban így volt szokás, nekem mamám is magázta a saját anyját...lehet náluk így marad. Szokd meg.
2015. márc. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
47%

Mi hat éve vagyunk együtt, mindketten késői gyerekek, 60 körüli szülőkkel, egyikünk sem tegezheti a szülőket, pedig tényleg nagyon jó a viszony. Anyukámat sem értem, miért nem ajánlotta fel, amikor a barátnőim, akiket gyermekkorom óta ismerek, tegezik.

A magázódás nálam sem egyenlő a tisztelettel és én nagyon szerencsétlen is vagyok benne. Már eleve a köszönés is, nem mondhatod, hogy jó napot kívánok, mert személytelen. Ezért jobb híján csókolomozni kell, amiről már kb. 16 évesen leszoktam. Telefonba mit mondasz, amikor felveszed nekik? Én jobb híján hallót, ők meg szegények azt hiszik, hogy el sincs mentve a számuk.

Szerintem nagyon béna ez így, de nem említettem barátomnak sem, nem fogom kiharcolni.

2015. márc. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
45%
Jah meg ha megszólítod őket na az a legjobb: nevük +néni, bácsi. A magázást támogatóktól kérnék ötleteket, hogy hogyan lehet ezeket a helyzeteket kevésbé kínossá tenni, hogy ne érezzem úgy magam, mint egy ötéves.
2015. márc. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
34%
Most tüzetesen végigolvasva a válaszokat, nem értek egyet azokkal sem, akik a tanárokat, főnököket hozzák példának. Velük szemben egyértelműek a Jó napot kívánok, Ön, professzor úr stb. formulák, a párod szüleivel viszont nem lehetsz ilyen távolságtartó, ha jó a viszony.
2015. márc. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
79%
Nem értem mire fel ez a tegezési mánia? Egy generációval idõsebb ember...pláne nálad jóval idösebbek kérdezõ. Ha megengedik oké, de az is inkább az esküvõ, gyerekvállalàs után szokott elõfordulni. Nem egy fél év után. Igen kérdezõ, várnod kell. Ha megengedik, akkor tegezed õket, ha nem szólnak, akkor magázódás marad. Egy idõ után belejössz!
2015. márc. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
74%
Nem értem mit kell ezzel annyit vacakolni. Köszönés: Csókolom Marika néni, Pista bácsi. Elköszönés: Köszönök mindent, viszlát, vagy Csók! Beszélgetés közben: Tessék már ideadni ezt vagy azt.Marika néni, hová tehetem ezt le....pl. Én sem köszönök senkinek sem rajtuk kívül Csókolomot! De nekik nem esik nehezemre. Ez kb kifejezi, hogy milyen közeli a viszonyunk, de mégsem a haveromnak tekintem õket. Nekem nem esik rosszul a kis lelkemnek, hogy kétszer ennyi idõs embereket nem tegezhetek...
2015. márc. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

Én több,mint 1,5 éve járok a barátommal, mi mindketten tegezzük egymás szüleit. Igazából ez a kezdetektől így volt,mivel mindketten ismertük egymás szüleit előbbről is,és a szüleink is barátok,és a kapcsolatunk előtt is tegeztem őket, meg a fiúm is az én szüleim :)


De az előző kapcsolatomban,bár csak 1 évig tartott,végig magáztam az akkori barátom szüleit,nem ismertem őket előtte. Az én szüleim megengedték neki,hogy tegeződjön, de az ő szülei fel sem hoztak ilyesmit. Nekem azzal sem volt semmi problémám, nekem teljesen mindegy volt,hogy tegeződöm vagy magázódom, ha nekik pedig magázódva jobban tetszett,akkor én azt teljesen elfogadtam :)


Anyukám és apukám a mai napig magázzák egymás szüleit :)

2015. márc. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
Ők magáznak téged vagy tegeznek?
2015. márc. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
64%

ma 17:55 Nem vagyunk egyformák, nekem nehezemre esnek ezek a szófordulatok, mert ahogy leírtam, gyerekkoromban csókolomoztam, néniztem, bácsiztam utoljára. Bármilyen meglepő, nekem még az is könnyebb lenne: ha jó napot kívánok, viszontlátásra, keresztnév és Ön szavakat használhatnám. Mert ezeket amúgy is kényelmesen használja az ember a mindennapi életben.

De a fesztelen, közvetlen viszonyhoz a tegeződés illik számomra. És ez nem tiszteletlenség, 60 éves szakmabeli, nagyon tisztelt kollégáim is felajánlották a tegeződést, egyetemen pedig néhány idősebb tanár is, akiket ugyancsak mindenki tisztel.

2015. márc. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
36%

Ha egy idősebb letegez, és nem mondja, hogy tegezd vissza, akkor nem ismeri az illemet. Én a helyedben tisztáznám vele a helyzetet. Amúgy, aki idősebbként letegez egy fiatalt miközben elvárja, hogy a fiatal őt magázza továbbra is, az egy önmagát másoknál többre tartó bunkó, akinek le kell kezelnie egy másik embert ahhoz, hogy valakinek érezze magát. Ez tapasztalat! Az egyoldalú tegezés neve csendőrpertu vagy cselédpertu.

Szerintem kérdezd meg az anyosodtól, hogyan gondolja, tegeződni vagy magázódni szeretne. Ha cselédpertut akar, akkor a saját érdekedben mondom, hogy ne menj bele. Legyél őszinte vele és magadhoz is, főleg, ha a jövőben komolyan gondoljátok a kapcsolatot a pároddal. Mondd, hogy Te a kölcsönös tisztelet híve vagy, tehát vagy tegeződjetek vagy magázódjatok. Hidd el, megéri!

Az idősebb joga felajánlani a tegeződést a fiatalabbnak (elvileg már felajánlotta, ha letegezett!), de egyoldalúan nem tegezhet Téged. Ha eltűröd, akkor mindig egyenlőtlen lesz közöttetek a szituáció, és előbb-utóbb lekezelő hangnemben beszélhet Veled, mellőzve minden udvariasságot, miközben Te továbbra is udvarias vagy.

Mert láttam itt erről senki nem beszélt, de ez egy fontos momentum az illemet illetően.

2015. márc. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!