Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Sose engedik meg, hogy tegezze...

Sose engedik meg, hogy tegezzem őket?

Figyelt kérdés

A barátommal fél éve vagyunk együtt, nagyon szeretjük egymást. Késői gyerek, a szülei nem éppen fiatalok már, olyan 60 év körüliek. Úgy érzem, jó kapcsolatban vagyok velük, sokat beszélgetünk, kedvelnek engem. Csak még mindig magázom őket..

Az elején úgy gondoltam, hogy egy idő után szólnak, hogy nyugodtan tegezzem őket, de nem. Igazából, rossz érzés magázódva beszélni, engem zavar nagyon. A barátom tegezi a szüleimet, de úgy látszik, őt nem zavarja, hogy én az övéit nem.

Mit kéne csinálnom, várnom, hátha egyszer megengedik?

19/L


2015. márc. 18. 13:46
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
58%

nekem édesanyám 61, de vőlegényem nem tegezi és nem is fogja!Őt egyáltalán nem zavarja, tök jól elbeszélgetnek! stb.

Anyós- és apósjelölt fiatalabb jóval (50 körüli mindkettő) számtalanszor felajánlották, hogy tegezzem őket, de nekem így sokkal jobb! Teljesen normálisan el tudok velük így is beszélgetni! Nem is tudnám őket tegezni szerintem! Vagy csak nagyon nehezen szoknám meg! :) Szerintem szokj hozzá, mert ennyi idősen nem fogja mondani, hogy tegezd vagy már mondta volna :) jó lesz az így is. Sok sikert a kapcsolatodhoz!

2015. márc. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim válasza:
35%
Nekem is anyós após 60 körüli. Após egyszer mondta hogy tegezzen, de én nem tudom. Anyós még sosem mondta, de véletlenül le szoktam tegezni néha :D 23N
2015. márc. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
79%

25 éve vagyok együtt a párommal, nem tegezem az anyóst, és ő sem a szüleim. :) Teljesen jó így is nekünk, az lenne furcsa, ha tegeződnénk.


47N

2015. márc. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
51%
Ha nem is mondod oda néni bácsit attól még lehet magázni,ha hivatalos helyre mész vagy hasonló a szitu és tudod a nevét akkor József ide tudná hozni azt a papírt. Mert pl a főnököm pár évvel idősebb de állásinterjún sem tegeztem le ezért.
2015. márc. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

Szerintem ez főleg szokás kérdése. Vannak olyan családok, ahol még a szülőket is magázzák, mert így szokás.

Amúgy szerintem kérd meg a barátodat, hogy ő vesse fel a tegeződés témát a szüleinek, mikor hármasban vannak, valószínűleg attól félnek, hogy tiszteletlen lennél tegeződve. Amúgy ez is nagyon érdekes dolog, mert a párom az első, aki tegezheti a szüleimet, előző barátaim is magázódtak velük, sőt bátyám felesége (!) mai napig magázza anyámékat. Ne kérdezd, a párom egy hónap után hogy érte el, hogy egyedülálló módon tegeződhessen.


De lehet, hogy sosem fogják megengedni, amúgy nem is kell nekik.

2015. márc. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Én az exem szüleit sohasem tegeztem, pedig több mint 10 évig voltunk együtt...
2015. márc. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

nálunk ez szimplán felsőbbrendűségérzés miatt volt. Nem szokás a családjukba a magázás, mindenkit tegezhettem de apósomat nem, vicces volt egy családi vacsora. Persze nálunk is mindig mindenki tegezi a másikat, párom is első naptól mamimat is..

Aztán olyan 1 év után mondta, h tegezzem, utána még fél évig direkt magáztam :). Azóta is "remek" a viszonyunk. A nagyszülők, 70-80 körüliek az esküvő után, másik mama a dédunoka születése után ajánlotta fel, de ezt nem vettem magamra, akkoriban más volt a szokás.

2015. márc. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!