Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Sose engedik meg, hogy tegezze...

Sose engedik meg, hogy tegezzem őket?

Figyelt kérdés

A barátommal fél éve vagyunk együtt, nagyon szeretjük egymást. Késői gyerek, a szülei nem éppen fiatalok már, olyan 60 év körüliek. Úgy érzem, jó kapcsolatban vagyok velük, sokat beszélgetünk, kedvelnek engem. Csak még mindig magázom őket..

Az elején úgy gondoltam, hogy egy idő után szólnak, hogy nyugodtan tegezzem őket, de nem. Igazából, rossz érzés magázódva beszélni, engem zavar nagyon. A barátom tegezi a szüleimet, de úgy látszik, őt nem zavarja, hogy én az övéit nem.

Mit kéne csinálnom, várnom, hátha egyszer megengedik?

19/L


2015. márc. 18. 13:46
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
93%
Lehet, hogy majd később felajánlják a tegeződést, de val.szeg még korainak tartják. Fél éve jártok együtt, az még semmi. Én az utolsó percig magázódtam anyósommal és apósommal is, a férjem pedig ma is magázza a szüleimet. Több mint 15 éve vagyunk házasok. De én pl a nagymamámat is magáztam. Ha alapvetően jó a viszonyotok, akkor nem ezen múlik.
2015. márc. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
93%
Mért kéne tegezni őket? Ez nem attól függ,hogy hány éve vagytok együtt,hanem pl hogy mennyi a korkülönbség köztetek.Mint írod is 60év körüliek, nemértem mért kéne őket tegezni, mi 5éve vagyunk házasok édesanyám elmúlt 60 de férjemnek sose mondta és nem is fogja mondani,hogy tegezze, de Ő nem is tudná,nagyon érdekesen nézne ki. Nem is hallottam még ilyet,hogy már x ideje együtt vagyunk,de még mindig magáznom kell őket...furcsán gondolkozol.
2015. márc. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
79%

Ne legyen rossz érzésed. Nekem volt olyan barátom, akinek a szülei 3 év után sem ajánlották fel a tegeződést.


Amúgy nekem a férjem szülei nagyon hamar talán a második vagy harmadik találkozón felajánlották a tegeződést, apukám a férjemnek (akkor persze még barátomnak azonnal, ahogy megismerte), anyukám viszont csak az esküvő napján.

2015. márc. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
24%
Elég maradi és begyepesedett dolognak tartom ezt, de ha nekik ez a heppjük, tiszteletben kell tartanod. Elavult nyelvi formának tartom a magázódást és egyetértek azzal, aki azt írta, hogy tegeződve is lehet tiszteletteljes valaki és magázódva is bunkó. A magázódás lényege nem a tisztelet egyébként, hanem a személyi distancia.
2015. márc. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
95%
De mért kéne egy 19évesnek tegeznie egy 60év körülit?
2015. márc. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom, én 25 voltam, amikor megismertem fél év után a párom szüleit, de még egy évig nehezemre esett a 70 körüli "anyóst és apóst" tegeznem. Kb. évekbe telt, mire teljesen megszoktam, és már természetesen tudom tegezni őket, pedig végig családtagként kezeltek.
2015. márc. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
90%
En is magazom a baratom edesanyjat, masfel eve vagyunk egyutt. Elsore nekem is baromi furcsa volt, mert bar idos anyukaja, baromi fiatalos, raadasul az en szuleim mindig egybol felajanljak hogy tegezzek oket. Nekem is furcsa, foleg telefonban, de most mar furcsább lenne atallni a tegezesre.
2015. márc. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
85%
Elavult meg begyepesedett:))hát persze tegezzünk is mindenkit mert ma az a divat.Én sem értem miért is kéne tegezned őket.Nem tudom tanulsz vagy dolgozól.De mert neked olyan fura a tanárod vagy a főnőköd is letegezed? Soha nem tegeztem anyóst,rá se állt volna a szám.Ő az anyós a férjem anyja.Pont.És nem pállott ki a szám,igy is megtudtam neki mondani ha valami gond volt.
2015. márc. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
Számomra nem egyenlő a magázódás a tisztelettel. Tudok tisztelni úgy is embereket, hogy tegezem őket. Sok országban nem is létezik a magázódás, pont tegnap beszéltem papámmal erről, és őt kifejezetten zavarja, ha magázzák. De hát ízlések és pofonok.
2015. márc. 18. 16:18
 20/37 anonim ***** válasza:
32%

Nem azzal van a gond, hogy egy 19 éves magáz egy hatvanévest. Hanem azzal, hogy ők gondolom tegeznek téged.

Ebben a formában nem túl ildomos a dolog, ha magázódás, akkor oda-vissza kéne, hogy működjön.

Mondjuk engem a te korodban még nem zavart, de közel a negyvenhez zavar, hogy a 60 éves anyósom magáznom kell, míg ő "természetesen" tegez engem.

2015. márc. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!