Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti oda adnátok anyosótoknak a...

Ti oda adnátok anyosótoknak a pénzeteket?

Figyelt kérdés

24 éves làny vagyok,programózó.Van egy baràtom ő 23 éves nem dolgozik!

Kb 2hónapja vissza jőttűnk az anyukàjàhoz.Azt mondta segít pénzt gyűjteni és lakàst keresni még tetszett is az őtlet,csak tudom,hogy az ő csalàdja pénzéhes mind1

A lényeg 2 hónapon àt az ősszes pénzemet oda adtam egy 20ft os zsepit sem tudtam venni.2hónap alatt 360.000- ft ot adtam oda nekem fura volt, hogy új cipő és új ruhakat vett az annyja meg az etelt ami nem baj, mert most itt lakom.A baràtokmak kivettem egy aútót hatha elmegy pizza futarnak , de nem egy semminek érzem magam egy nagy NULLÀNAK!

Mintha ingyen dolgoznék,mert elkőltik a pénzem.A baràtom persze az anyukàja melett van, hogy adjam oda a penzt stb nem akar veszekedest! Tegnap màr sírtam, hogy 2 hónap alatt sehova nem jutok.Ma kaptam penzt a baratom elis vette tőlem.Az anyukaja persze kővetelte, hogy akkor oda a pénzt neki! Nekem elgem lett és nem mondom én dolgoztam meg érte.

Az anyukaja meg sertodott.Kitalalta, hogy mennyunk el vasarolni, persze az en penzemből.Gyerekek ősszintén velem van a baj? Én nem bírom:( kérlet titeket, hogy rendes vàlaszokat irjatom Köszönőm :)


2015. márc. 30. 10:21
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
51%

Fejős tehénnek néznek, minek adod oda?


Kérd el az összes számlát, add össze, és oszd annyi felé, ahányan vagytok.

Aztán vásárlásnál mindig kérd el a blokkot (ha nincs blokk, nincs egyezkedés) és oszd el szintén x felé, azt fizesd ki. Egy kanyival se többet

Az autót add el, és a pénzt tedd el MAGADNAK!

2015. márc. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
40%
Vagy csak a számlákat oszd el, csapj hozzá X összeget, mint "albérlet" és a kaját álld magadnak.
2015. márc. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
74%
Igen, veled van a baj. Valami nem stimmel a fejedben, hogy ezt hagyod, és még mindig ott vagy. A gyakorira írkálsz, ahelyett, hogy fognád magad, elköltöznél, és elfelejtenéd az egész bandát pasistól, mindenestől.
2015. márc. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
58%
nagyon gyorsan költözz el onnan, téged ott csak kihasználnak. Gyorsan szerezd vissza a barátodtól a pénzed aztán fuss!!
2015. márc. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
89%

Egy baj van veled, hogy hagyod magad kihasználni.


1. Azért költöztetek oda, hogy segítsenek. Abban mi a segítség, hogy minden pénzedet elszedik?


2. Havi 180-ból egyedül is bőven fenn tudnád tartani magad, ne érezd magad nullának, van normális állásod, van pénzed, áll a sarkadra, ne adj egy fillért sem.


3. Mi a fenét keresel egy olyan pasi mellett 24 évesen, akinek nulla ambíciója, nulla akarata és nem áll ki melletted az anyjával szemben.

Meddig akarod hogy húzza az idődet? Most pont abban a korban vagy, hogy ha elkezdenél másokkal ismerkedni, bővel lenne időd megtalálni az igazit, és nem futsz ki az időből, ha gyereket is szeretnél.


Tanácsom:

1. Ne add oda a pénzt

2. Költött át pár napra szüleidhez, barátnőhöz, rokonhoz, bárhová, amíg találsz egy normális albérletet, aztán rázd le az egész pénzéhes semmirekellő bagázst, beleértve a kedves barátodat is.


Persze, gondolom szereted, de ha őszintén magadba nézel, és elgondolkodsz, hogy ezt érdemled-e? Ezt szeretnéd-e a következő 20 évben? Ilyen körülmények közt mernél-e gyereket vállalni, amikor nem te tartod majd el a párodat, hanem fordítva kell hogy legyen? Mit gondolsz, jó ez neked?


Még pont abban a korban vagy, amikor nem késő váltani. Kezdj el csomagolni, aztán hajrá. És egy fillér se adj, már bőven kifizetted a rád eső részt, hónapokra előre.

2015. márc. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
92%

Nekem is kell egy ilyen balfék csaj!

Kérdező, dobj már egy privit, ha facér leszel.

2015. márc. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
82%
Aki ilyen ostoba, az meg is érdemli. Talán tanulsz belőle.
2015. márc. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:
Hàt igen :( de rafinaltak ma is menni kel vasarolni es ki fizet ? Én persze.vagy a baratom elveszi hogy kel az anyjanak
2015. márc. 30. 11:57
 19/48 anonim ***** válasza:
85%

Jujj, dehogy adnám!! Beleszállnék a rezsibe, kajába aztán annyi! De hogy az egész fizetésemet szó nélkül odaadjam neki, hogy aztán tőle kunyeráljam vissza a SAJÁT pénzem, ha venni akarok valamit???? Jó ég, ezt sem gondolod komolyan!! És a párod ráadásul még asszisztál is ehhez?? Hova tűnt a józan ész??? Értem én, hogy szerelem van meg boldogság, de hogy ennyire ne lásd a fától az erdőt! Arra megy ki a játék, hogy te szépen eltartsd anyukát meg a fiát, meg a te fizetésedből elélgedéltek szépen hárman..mindenkinek jár plusz, vásárolgatnak, te meg ezt el is nézed! Egyik ismerősöm is odaköltözött az akkori barátja szüleihez, mert más városban éltek előtte, és a srác szülei rábeszélték, hogy költözzön hozzájuk mert nekik is jobb lesz úgy, hogy nem távkapcsolatban élnek stb. A csaj odaköltözött, de kiderült, hogy a szülők hol dolgoznak, hol nem..lehúzták rendesen pénzzel, a végén vele takaríttattak csak, főzött, konkrétan mint egy házvezetőnő annyi különbséggel, hogy még ő adott pénzt. Azzal nem lett volna baj, hogy elkérik a rá eső költségeket, de jóval többet kértek mint amit kellett volna..akkor kapott észbe amikor vele akartak hitelt felvetetni mert nekik nrm volt állandó munkahelyük és anyagi hátterük. Majdnem sikerült a tervük, de a csaj rájött, hogy mire megy ki a játék és lelépett tőlük. Rá 1-2 évre találtak mégegy balekot, a hitelt is felvette nekik, aztán a végén ő fizette, meg szerintem fizeti a mai napig, pedig köze sincs a pénzhez, csak átverték szegényt.....

Hogy mit tegyél? Innentől csak annyit adj a rezsibe amennyit te is elhasználsz, akár kérd el a csekkeket és oszd el szépen 3 fele, valamint a kaját is magadnak vedd meg, vagy olykor főzz te is. Vagy szintén blokkos megoldás. De ha tudsz, minél előbb költözz el. Nagyon sanszos, hogy a párod is 2 lábon járó pénzes zsáknak néz, ha nem mer kiállni melletted, és még ő is csak elkéri a pénzed...MENEKÜLJ!

2015. márc. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
89%
Mi az,hogy elveszi a barátod a pénzedet?nagyon életképtele vagy.oda se kellett volna egyszer sem adnod.Szedd a mótyodat és tünj el,ez nem barát ez egy strici akit te kitartasz az anyjával együtt.24évesen az ember azt gondolná felnőttél,de nem..
2015. márc. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!