Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan adjam elő ezt a vőlegén...

Hogyan adjam elő ezt a vőlegényemnek?

Figyelt kérdés
Nyáron lesz az esküvőnk és utána költözünk össze az ő házába. Én azt szeretném, ha néhány hónapig anyukám is velünk lakna. Tudna nekem segíteni. Nem vagyok valami konyhatündér. Egész eddigi életemben kiszolgált anyukám, ezért még egy kakaót sem tudok elkészíteni. Nagy szükségem lenne rá, hogy ne kelljen a mély vízbe ugranom. Szerintetek hogy viszonyul egy férfi az ötletemhez?

2015. ápr. 7. 17:14
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
83%

Én annak idején 20 évesen, mikor elkerültem otthonról (jó, én azért egyszerű kajákat tudtam, mint pl: sült krumpli, tükörtojás, rántotta stb...), de én a továbbiakat úgy oldottam meg, hogy kikérdeztem anyukámat vagy az anyósjelöltemet, hogy ők hogy készítik ezt vagy azt. Szépen elmagyarázták, vagy ha nem tudtam megjegyezni leírtam vagy a neten is rengeteg étel van, amit olyan egyszerű megcsinálni.

Egy párszor azért előfordul(t), hogy nem úgy sikerült. Ha vki épp hogy most kezdte az nem fog egyből mesterré válni a konyában. Aprólékosan fogod kitapasztalni mit hogy-hogyan kell úgy megcsinálni, hogy finom legyen. Én is féltem eleinte, hogy Úr Isten mi lesz, ha elrontom és nem fog ízleni a páromnak, de nem volt sok gond. Ha a párod válogatós akkor többet kell töprengni azon, hogy mit főzz, és úgy hogy neked is jó legyen. Az én párom válogatós sajnos...Én mindent megeszek, ő már nem mindent.

Szóval én beleugrottam egyből a mélyvízbe. Direkt azért, hogy most már ideje volna kezembe venni az életemet és felnőttek módjára boldogulni. Hidd el, hogy sokkal jobb előbb megtanulni a dolgokat. Később majd ha lesz gyerek is, neki muszáj úgy főzni, hogy ne csak párat ismerjen, mert ebből is lehetnek gondok. Én pár hónap alatt (mert minden nap főzök) rengeteget tanultam és nem nehéz, pedig én is féltem, és hidd el nem kell.

Ezért a kérdésedre is konkrétan válaszolva, ha annyira nem megy akkor oké, segítsen anyukád,ha a párod is beleegyezik, hogy ott legyen. Csak nehogy úgy jöjjön ki a dolog, hogy külön bejáratú szakácsotok lesz, mert az úgy kihasználás. De viszont ha őszintén belegondolok szerintem nem örülne neki a párod. Az rendbe van ha jól kijönnek, de pluszba vkivel együtt élni...én már a gondolatától is írtózok... Bocsi, csak én úgy gondolom, hogy friss házasok életébe nem hiányzik oda még vki, csak majd a gyerek, aki örömet ad a mindennapokhoz.

Ha elolvasod ebben a kategóriában mennyien ki vannak, hogy együtt élnek a gyerekek a szülőkkel... lehet te is meggondolnád jobban jó ötlet-e. Nehogy ez miatt menjen tönkre a családi béke, mert anyukád nem biztos, hogy csak főzne veled egész nap. Ott mindenbe belelátna, kitakarítana stb... és előbb utóbb a párod majd megjegyzi, hogy nem lesz ez így jó.

Te tudod, a te életed, de én szerintem jól gondold meg.

2015. ápr. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
49%
Nekem is volt ilyen 71%-os feleségem. Ment is vissza az anyjához rövid úton.
2015. ápr. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
88%
Nem feminista ömlengés, hogy ha két ember szereti egymást, akkor kölcsönösen szeretnék megkönnyíteni a másik dolgát. Ez emberség lenne.
2015. ápr. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim válasza:
95%
Ha valakit kiszolgált az anyja, akkor engem olyan szinten, hogy le sem merem írni. Hogy különköltöztem, első naptól főztem magamra. Le merjem írni hogy férfi vagyok?
2015. ápr. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim válasza:
73%
A vőlegényed milyen típus? Fontosak neki a klasszikus női szerepek? Erről szerintem vele is simán beszélhetsz, elvégre nemsokára összeházasodtok, jó lenne előtte vele az ilyen alapdolgokat tisztázni. Ha azt látod, hogy elvárja tőled, hogy minden nap több fogásos meleg vacsora várja stb., még mindig megkérheted az esküvődig anyukádat, hogy seg<tsen beletanulni. És minden kapcsolat kölcsönös, szereteten alapszik, pl. ha megkéred a párod, hogy csináljatok először együtt kakaót, gondolom, nem fog kiakadni és azonnal válást emlegetni...Nagyon sok múlik azon, hogy leküzdd a félelmeidet, és magabiztos legyél- márpedig ebben ő (és amúgy anyukád is) nagyon sokat segíthet! Csak ne csüggedj, és menni fog! Pl. mi van akkor, ha életedben először elszúrsz egy főzeléket? (velem ez történt, és a férjem csodák csodája, még mindig a férjem:)). A kapcsolatotok minőségén kell, hogy legyen a hangsúly, és a kölcsönös, letisztázott elvárásokon. És a főzésbe tényleg bele lehet rázódni, és sosem szégyen segítséget kérni, és beismerni, ha valami elsőre nem megy. Majd menni fog másodjára, vagy ha nem, akkor harmadjára!Hajrá!
2015. ápr. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
94%
A vőlegényed soha nem kérdezett rá, hogy hogy lehet az, hogy még egy kakaót sem tudsz megcsinálni? Rántottát sem készítettél még soha? Komolyan, ez hihetetlen...ilyen tényleg van?
2015. ápr. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
89%
Az hagyján, de az ilyet még el is veszik...
2015. ápr. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 A kérdező kommentje:
Mikor nálunk voltunk anyukám csinált mindent, ha a vőlegényemnél, akkor pedig ő. Nagyon jól főz. Azért sem akarok beégni.
2015. ápr. 7. 18:08
 29/55 anonim ***** válasza:
82%

Youtube-ról könnyen meglehet tanulni alap recepteket. Ha meg a párod jól főz, főzzetek együtt és belejössz.

Néha áthívhatod anyukádat, nagytakarításkor nekem is segít anyu (igen tudom, másoknak ez ciki, jöhet a lepontozás), de ne költöztesd oda.

2015. ápr. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem akarsz beégni, akkor mi a ...ért nem kezdesz el főzni tanulni most?
2015. ápr. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!