Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Meddig lehet ezt bírni idegekkel?

Meddig lehet ezt bírni idegekkel?

Figyelt kérdés
1,5 éves házasok vagyunk a férjemmel. Jól megvagyunk, minden rendben a házasságunkkal, azonban egy dolog néha-néha mérgezi. Mégpedig Anyósom. Róla tudni kell, hogy alapjáraton egy kedves, normális asszony, de vannak napjai, amikor borzasztóan elviselhetetlen. Pl: ő szeret kertészkedni és folyton beleszól, hogy a mi házunkban mi hogy legyen, meg hogy már kéne gazolnom (hozzáteszem, hogy rendben tartom a házat, de nekem nem a kert a legfontosabb) meg pl eleinte azzal vágott fel, hogy ő diplomás, meg a fiai is, de én nekem meg egy csupasz érettségim van, ebből elegem lett és elkezdtem egy egyetemet levelezőn, már csak azért is, hogy ne higyje azt, hogy ő bármivel is különb, de most már ott tartunk, hogy igazából ez is gond, mert ő már szeretne unokát és hát nekem az egyetem meg 5 év. De vannak még dolgok, csak ennyit írok. 26 éves nő vagyok
2015. máj. 12. 15:01
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Bennem mindig is volt megfelelési kényszer valamiért és nehezen is merem megmondani a véleményemet bárkinek, itt meg jelen esetben a férjemnek meg főként, mert tudom, hogy úgyis én leszek a rossznak beállítva, mert kidumálja magát anyósom...olyan is volt már, hogy letagadta amiket mondott nekem.
2015. máj. 12. 15:14
 12/24 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy sok ember utólag kap észbe. Amikor összebútorozik egy pár, és ha irreálisan közel van anyós, vagy anyósjelölt, akkor már az elején tisztázni kell a helyzetet, mamika, ez itt a mi életünk, majd mi rendezzük, de szerintem a legjobb a szülőktől távol lenni még a legjobb szülő is ha látja valami neki nem a szája íze szerint történik előfordul, hogy beleszól a dolgokba.
2015. máj. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
És a férjed az ő pártját fogja? És te ezt elnézed mindkettőnek? Téged meghazudtolnak, a saját párod nem áll melléd, anyósod alakítja az életeteket és te még mindig ott vagy? Hát... te tudod. A te életed. Nekem negyed ennyitől a szőr áll fel a hátamon! Lesz ez még rosszabb is, főleg most, hogy anyós berendelte az unokát! Ne szülj gyereket, míg nem tudod magad megvédeni, mert mindenki fogja nevelni, csak te nem. Könnyebb anyucit és pici fiát otthagyni még most, mint egy gyerekkel együtt.
2015. máj. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
És ha elkezdek beszélni a vizsgáimról, pl hogy 5ösre vizsgáztam valamiből, úgy tesz mintha meg sem hallaná és közbe vág, hogy jajj hát ő meg mindenből 5ösre vizsgázott, sőt még ebből és ebből kitűntetést is kapott, meg hogy mindenki vele volt elkeveredve, hogy ő a legjobb mindenből. Már unom ezt....
2015. máj. 12. 15:24
 15/24 anonim ***** válasza:
Egyetem anyós miatt? Nekem ez magas... Nem tudom, én nem bírtam volna és biztos megmondtam volna már neki a saját véleményemet.
2015. máj. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Nem mondanám, hog hú de jól megvagytok és minden rendben a házasságotokkal, ha a férjed ilyeneket elnéz az anyjának. Alapból: miért is jön át, amikor nincs ott a fia, és miért beszélgetsz vele minden féléről? Miért nem találkoztok havi 1x, mindannyian együtt? Tuti nem engedném be, hogy dolgom van, ha ilyen hülye anyósom lenne. Mondjuk az is igaz, hogy hiába laknak az enyémek itt a közelben, eszük ágában nincs bejelentés nélkül beállítani hozzánk, pedig nálunk már gyerekek is vannak. Mindenkivel azt lehet megcsinálni, amit hagy! Ezt ne feledd! El lehet és kell is küldeni anyucit haza! N31
2015. máj. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Csak a ház amiben lakunk anyósom nevén van, és ő úgy gondolja, hogy beleszólhat bármibe. A férjem meg költözni nem akar innen....nem egyszerű...
2015. máj. 12. 15:35
 18/24 anonim ***** válasza:

Nem kellene anyóssal együtt élni, nem egészséges.

Amúgy meg ha bizonygatod, hogy milyen jól tanulsz, mert 5-sre vizsgaztal, azt is csak azért teszed, hogy megfelelj neki, érzi, hogy nem vagy elégedett magaddal, naná hogy rakontraz

2015. máj. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Előző vagyok :

Szoval tojj rá, hogy mit beszél. Érzi, hogy bizonytalan vagy, ezért is szállt rád.Amugy jobban tennéd, ha kicsit osszeszedned az önbizalmad, és akkor se a párod se ő nem uralkodhatna rajtad. Hajrá! !!!

2015. máj. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, így futólag olvasva szerintem egyetlen dolgon gondolkodj el: szerintem egészen hasonlítotok egymásra a kedves mamával :).


Ezt amúgy cseppet sem sértő szándékkal mondom, nehogy azt hidd! Szerintem benne is pontosan ugyanakkora bizonyításkényszer van, mint benned. Nem akar ő neked semmi rosszat, csak éppen önkéntelenül is versenyez. Ez nyilvánvalóan iszonyú idegesítő és nehezen kezelhető, de hidd el, nem veled van baja, csak a megfelelési kényszered miatt magadra veszed.


Mindezt azért tartom fontosnak, mert amikor majd lesz egy fiad, és ő megnősül, akkor ez a megfelelési kényszer belőled is azt fogja kihozni, hogy bebizonyítsd magadnak és a világnak, hogy te bizony jobb nő vagy a fiadnak, mint a párja. A párja pedig utálni fog téged. A fiad pedig melletted fog kiállni. Mert te vagy az anyja.


Mellékesen megjegyzem, döbbenetes, hogy mennyire általános a problémád; szinte mindenhol ezt látom. A hagyományos család egy matriarchális szerveződés, amiben mindig a rangidős nő áll középen. Ez a nő általában csodálatosan együtt képes működni a fiaival vejeivel, de két nő ott nem fér meg, ösztönösen vetélytársat látnak egymásban. Néha számomra már-már ijesztő ez a dominancia-igény a családanyáknál.


Azt például baromi kegyes húzásnak tartom az élettől, hogy anyósomnak csak lányai lettek, mert nem lennék annak a nőnek a helyében, akinek ő lesz az anyósa. Velem természetesen nagyon kedves, mintha a rajongóm lenne, de a lányaival szemben... Félreértés ne essék, bizonyos szempontból a mintaanya definíciója, tényleg! Ellenben mindenbe beleszól, mindenről van véleménye, mindent jobban akar tudni. Társaság előtt kritizálja a fősztjüket, beleszól a gyereknevelésbe, mindenről meg akarja mutatni mindenkinek, hogy ő tudja jobban. Ha egyszer tényleg igaza lesz, akkor évekig jön az "én megmondtam". Fel sem fogja, hogy ez mit okoz a lányoknak, akárhogy mondják. Ez ugyanis nem a lányokról szól, hanem a saját státuszáról.


Aztán úgy szokott ez lenni, hogy megjelenik a nagyi, anyósom anyukája, aki ilyenkor kegyetlenül odab*sz egyet szegénynek, de úgy rendesen mindenki előtt: "befogod a szádat, semmi közöd hozzá! Tudja ő, hogy mit csináljon, eridj innen!". Ilyenkor csend lesz. Mert minden főnöknek van egy főnöke, és minden domináns matriarchának van egy anyukája... Így megy ez.

2015. máj. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!