Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek? Picit zavar a dolog

Mit tegyek? Picit zavar a dolog

Figyelt kérdés

Törökországban élek 4 éve Alanyában.

Rendes munkám van, van egy párom 5 hónapja vagyunk együtt. Ő egy török férfi, először féltem a kapcsolattól, de megszoktam a más kultúrát. És őszintén szeretem a párom, érzem, hogy Ő is engem.

Nehéz volt megszokni, mert elég rideg volt nem mondogatta hogy szeret, nem csókolt meg egy jó ideig, csak az arcomra meg a homlokomra adott egy puszit. Na de persze most már ez megváltozott, nemi életünk is rendben van, viszont a szülei előtt még puszit se ad. Megölel, kb ennyi. Ha náluk voltam, akkor nem lehettünk a szobájában 3 percnél tovább mert azt, mondta, hogy micsoda szégyen. Mit gondolnak majd a szülei.

Na most akkor a szülei azt hihetik, hogy még egymáshoz se értünk vagy mi?

Nem beszéltem még vele erről, de lehet majd fogok. Nemtudom.

Eleve olyan fura volt, hogy még a kapcsolatunk elején adtam neki egy puszit az arcára, és úgy meglepődött, hogy elröhögtem magamat.

Mindenesetre már arra is gondoltam, hogy lehet ha nem bújtam volna annyit hozzá meg nem kezdeményeztem volna, akkor máig nem szeretkezünk.

:-D

25/N



2015. júl. 29. 22:05
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
89%
Ehhez hozzá kell szoknod!Felejtsd el,hogy a szülei elõtt ki akarod fejezni az érzelmeidet.Tudom,hogy mirõl irsz és,hogy nehéz megszokni.Gondolom az utcán is ugy sétáltok,hogy nem fogjátok egymás kezeit.A muszlimok már csak ilyenek.
2015. júl. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
85%

mi 14 éve vagyunk együtt a párommal, egyetlen egyszer csókolóztunk a családunk előtt, az esküvőnkön :)

nem a vallás miatt, számunkra nem azzal fejezzük ki egymás iránt a szeretetünket ha mások előtt egymás szájába mászunk. erről nem is beszélve, hogy a "nézőknek" meg ez milyen kellemetlen már, én is utálom, azt se tudom hova forduljak. ha meg náluk ehhez még a kultúra is hozzájön, nem is értem mit furcsállsz ezen

2015. júl. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
89%
Figy, ültesd le a párod, (mondjuk nehéz lesz 3 percben, de valahogy csak sikerül) és kihangsúlyozva, hogy nem akarsz tiszteletlen lenni! (A saját érdekedben) de nagyon szereted, és mivel te nem ebben a kultúrában nőttél fel, volna szíves elmagyarázni, hogy mi miért van, mikre kell figyelned, hogy ne sérts meg senkit, ne légy tiszteletlen a szüleivel, ne hozz rá szégyent. Szerintem ezt értékelni fogja, de várja el hogy azonnal tudd mi a szokás náluk. Meséljen kicsit többet a kultúrájáról, mert szeretnéd megismerni, mert az is ő, és őt szereted és olyan párja akarsz lenni, hogy büszke legyen rád! Szerintem ebből csak nem lesz baj.
2015. júl. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
88%

Én nem Törökországban nőttem fel, hanem Magyarországon, és sose jutott eszembe a szüleim, vagy a férjem szülei előtt még a "néha megölel" se, nemhogy egyéb.


Mindennek van helye és ideje! Szerintem ha erőlteted ezt a témát, a férjed hátat fog neked fordítani. Ő ilyen neveltetést kapott. Ennyi.

2015. júl. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
48%
Majd megszokod
2015. júl. 30. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező! Gondolom, nem kell elmagyarázni a "ki milyen virágot szakít..." közmondást.

Kérlekszépen, ez a tiszteletről szól.

A szüleim csak kereszteltek, én ateista vagyok, öt éve házas, mégsem cuppanok a férjemre.

Az ok egyszerű: anyáméknál ez nem szokás.

Különvonulni meg kifejezetten bunkóság, ha vendégségben vagytok.

2015. júl. 30. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
94%

"megszoktam a más kultúrát."

Nekem meg inkább úgy tűnik, hogy mégsem. Ha megszoktad volna, akkor nem lenne probléma amiket fent leírtál.

2015. júl. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
40%

Kellett neked törökhöz menned, edd meg amit magadnak főztél!


26F

2015. júl. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
73%

Menekülj amíg tudsz... Amíg nem veszik el az útleveled, meg a papírjaid... Tapasztalatból írom.

N27

2015. júl. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
92%
Nekem 3 évig volt, egy isztambuli török párom akit az egyetemen ismertem meg. A szülei egyáltalán nem voltak vallásosak, nagyon szerettek engem, igazából nem éreztem a kulturális különbségeket.Apukám házi pálinkáját is imádták :):D Biztonságban éreztem magam, amikor kiutaztunk a szüleihez. De azon kívül, hogy egymás mellett ültünk, és a vállamat átkarolta néha más intim dolog soha nem történt a szülei előtt.. Az, hogy mi a szobájában mit csináltunk éjszakánként az egy másik dolog.:) Az pedig tény,hogy a muzulmánoknál általánosságban még 10szer meg kell gondolni, mit csinálsz nyílt színen. Ezt vagy elfogadod, vagy hagyd a fenébe. Most magyar párom van, de az ő magyar szülei előtt sem puszilom meg. Idős, értelmiségi emberek, akiket megtisztelek azzal, hogy az ilyen jellegű dolgokat akkora hagyom amikor kettesben vagyunk. Attól még ugyanúgy szerethetitek egymást.
2015. júl. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!