Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósommal kapcsolatban egy...

Anyósommal kapcsolatban egy elég kényes téma lépett fel. Hogy oldanátok meg ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Kedden délelőtt a párom átvitte hozzá a kislányunkat (3 hónapos).

Tegnapra az orcája egyik fele besebesedett. Ma elvittük az orvoshoz, aki rögtön azzal indított, hogy puszilgatta e valaki a gyereket, kenetet vett róla, de bizton állította hogy valamilyen bacis fertőzés lehet az okozója.

Mondtam, hogy rajtunk kívűl senki... Mikor hazaértünk akkor a párom mondta, hogy anyósom megpuszilgatta az arcát.

Ezeket leszűrve azt gondoljuk, hogy meg is van a probléma oka.

Viszont ez így elég kényes ügy.

Amúgy sem vagyok jóba anyósommal egyéb okok miatt, de most belül csak tombolok.

A páromnak nem mondom, látom rajta hogy így is vívódik emiatt, nem akarom megbántani ezzel.

Szerintetek hogyan oldjuk meg ezt a problémát? Ezek után nagyon nem szeretném, hogy átmenjenek és hogy megpuszilja. Szerintem érthető okok miatt.



2015. szept. 10. 16:17
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:

A másik meg ha nem tudjuk anyósomnak mi a baja, legközelebb is ugyan ez lesz.

Mi az, hogy milyen helyzet? 200ftosnyi nagyságban sebes és gennyedzik a lányom arca. Ami anyósom kitudja milyen bajától jött ki!!!

Így indított a háziorvosunk, hogy puszilta e valaki a gyereket rajtunk kívűl?!

2015. szept. 10. 19:36
 32/47 anonim ***** válasza:
60%

"Biztosan nem tőlünk kapott el semmit, mivel kifejezetten a találkozás után lett ez. "

Van ám lappangási idő is.

Ennyi erővel az anyós is mondhatja, hogy nálatok lett beteg, mert tőle egészségeen vittétek el.


A "nyavaját" a felnőtt szemszögéből értettem, hogy rajta nem okoz tüneteket, és pár nap alatt leküzdi szervezete.

2015. szept. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
84%
remélem szépen beolvastál már anyósnak!
2015. szept. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
93%

Csak hogy rendbe tegyük a dolgokat. Egy anyatejes babánál ha anyuka szervezete bármilyen fertőzéssel küzd, akkor ellenanyagot termel, amit az anyatejen keresztül a baba is megkap! Tehát ha valami fertőzés, jelen esetben gennyes fertőzés kijön rajta azt nem az édesapától és édesanyától kapta el ha édesanya, apán nincsenek tünetek, mert ha ők képesek megküzdeni vele az anyatej miatt a baba is. (ha apa beteg és nem hidegültek el totálisan, akkor az édesanya is elkapja.)


Egyébként nem értem egyesek miért támadják a kérdezőt. Egy csecsemőről beszélünk, 3 hónapos. Őt bizony még óvni kell és nem most kell találkoznia minden kosszal és betegséggel hanem amikor majd elkezd kúszni mászni. Most még az anyatej által az anya ellenanyagai védik, az immunrendszere most kezd kibontakozni, nem kell most rögtön letámadni és esetleg károsítani. Ez ugyanolyan, hogy egy háznak se tesz jót ha az alapja hiányos, rossz. Hiába szép csilivili a ház, előbb utóbb összedől, mint egy kártyavár. Az immunrendszer épp ilyen.


A régi idők gyerekhalandósága pedig a rossz higiénia, fertőzések, betegségek miatt volt. Gondoljunk csak Semmelweisre, az anyák védőszentjére. Előtte a gyermekágyi lázba belehalni mindennapos eset volt, és ott pusztán olyan alapvető higiénia hiányzott, mint fertőtlenítő kézmosás az orvos részéről a boncolás után, a szülés előtt.


Végülis visszamehetünk több száz évet, ahol úri mulatság volt a hetente fürdés, a fogmosás szintén.


A kérdésre válaszolva pedig először párodnak kellene vele beszélni, mert akkor nem úgy jönne le elsőre, hogy a gonosz meny. Bár valószínűleg elő kerül, hogy biztos te beszélted tele a fejét és ő nem is így gondolja. Szimplán meg kell neki mondani, hogy vizsgáltassa ki magát vagy nem puszilgathatja többet a gyereketeket, mert az ilyen gennyes sebek akár hegesen is gyógyulhatnak. El szeretné csúfítani az unokáját már ilyen kiskorban?


A herpesz témához pedig édesanyám valami gyerektáborban összeszedte gyerekként. Rajta rendszeresen kijön. Hárman vagyunk testvérek, egyikünk se kapta el, mert ránevelt minket és vigyázott is rá, hogyha előjött neki, akkor külön pohara, evőeszköze volt. Nem hinném, hogy túlféltett minket ezzel, hogy megkímélt egy elég csúf betegségtől.

2015. szept. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
86%

Sehol sem látom hogy a kérdező le akarná támadni az anyósát. Idejött egy egyszerű kérdéssel és egyből letámadják. Az biztos hogy ezeknek a válaszadóknak az otthonába akkor sem lépnék be ha fizetnének érte. Az már az agyakig el sem jutott, hogy egy alap higiéniát sem tart a nagymama, ápolatlan és igénytelen. Gondolom ezeknél a válaszadóknál is rendszeres a csak pár naponta fogmosás, ápolatlan haj, fogorvost még hírből sem ismerés, retkes köröm meg több naponta fürdés - hogy a lakás tisztaságát ne is említsem. Bárki kaphat el fertőzést, de egy retkes ember több mint valószínű, hogy nem véletlenül kapta el. Na meg a tisztaság nem árt senkinek. Én eleve le sem ülnék egy ilyen ember házában, nem hogy a gyerekemet odaengedni... Szóval a kérdező már így is túlteljesített az anyósa felé, szó sincs itt gyűlölködésről. Nyilván pár válaszadó magára ismert, ennyi történt. Meglepő, hogy ez egyesek szerint normális állapot és egy lapra teszik a bacimennyiségét egy ápolt emberével. Hát nekem a belem fordulna ki, de nyilván ki mennyire ad magára, azt tartja elfogadhatónak... 😃


Ahogyan az egyik válaszadó leírta, régen sok gyerek pontosan olyan dolgok miatt halt meg, amiket ma már lazán ki lehet védeni tisztálkodással és ó, uram bocsáss - fertőtlenítéssel. De hogyne, másszunk csak vissza a barlangba. 😃

2015. szept. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
23%
Csak nekem fura, hogy 12 hetest egyedül visz el otthonról az apja, meg hogy hetente ki kell mosni a játékait, amikkel játszik, mert azok a "földre esnek"? Nekem ebből az jön le, hogy valakinek itt nagyon élénk a fantáziája. A 3 hónapos (se) baba hetek óta "játszik" és földre dobálja a játékait? Kidobálja a kiságyból vagy mi?
2015. szept. 11. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 A kérdező kommentje:

Uram bocsá' meg, hogy nem blikkre pontosan 3 hónapos.

14 hetes, mivel még nem töltötte be a 4 hónapot, így három hónapos.

Szerinted egy apa nem mehet el egyedül a saját gyerekével, csak az anya? Hogy borzoljam a kedélyedet, volt hogy hónapos mérésre az apja vitte el.Hűha micsoda nagy dolog. Három óránként eszik,max egy órára mennek el.

Mivel már megtudja fogni a játékokat a pihenőszékből elég sokszor a földön landol.

2015. szept. 11. 08:05
 38/47 anonim ***** válasza:
73%
Jaj, nem olvastam végig mindent, mert előbb leírom a saját sztorinkat. Kislányom anyósoméknál volt pár napig, majd mikor hazajött, a hátán, tarkóján, hasán horzsolások voltak, hólyagosak. Mintha valami égő vagy parázsló dolgot húztak volna végig a kis testén, több helyen is. Azonnal mentünk a dokihoz, aki megnézte a gyerek kezét, filces volt, és közölte, hogy ezt a típusú filctollat egy életre felejtsük el. Persze, ezt azért egy alapos vizsgálat előzte meg, első látásra ő is kikerekedett szemekkel nézte a sebeket. Szóval, lényeg a lényeg, az alkoholos filc valamelyik összetevőjére allergiás, és az váltott ki ilyen bőrelváltozást rajta. Mondom, minta mondjuk egy darab parazsat húztak volna végig a hátán. Szóval ne hamarkodj el semmit, nem biztos, hogy az, aminek látszik.
2015. szept. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
58%
Á, végigolvastam, 3 hónapos - nekem 3 év körül volt a lányom - bocs, teljesen más a szitu, én csak a sebekre reagáltam anélkül, hogy figyelmesebben olvastam volna.
2015. szept. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 A kérdező kommentje:
Semmi gond.
2015. szept. 11. 08:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!