Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósommal kapcsolatban egy...

Anyósommal kapcsolatban egy elég kényes téma lépett fel. Hogy oldanátok meg ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Kedden délelőtt a párom átvitte hozzá a kislányunkat (3 hónapos).

Tegnapra az orcája egyik fele besebesedett. Ma elvittük az orvoshoz, aki rögtön azzal indított, hogy puszilgatta e valaki a gyereket, kenetet vett róla, de bizton állította hogy valamilyen bacis fertőzés lehet az okozója.

Mondtam, hogy rajtunk kívűl senki... Mikor hazaértünk akkor a párom mondta, hogy anyósom megpuszilgatta az arcát.

Ezeket leszűrve azt gondoljuk, hogy meg is van a probléma oka.

Viszont ez így elég kényes ügy.

Amúgy sem vagyok jóba anyósommal egyéb okok miatt, de most belül csak tombolok.

A páromnak nem mondom, látom rajta hogy így is vívódik emiatt, nem akarom megbántani ezzel.

Szerintetek hogyan oldjuk meg ezt a problémát? Ezek után nagyon nem szeretném, hogy átmenjenek és hogy megpuszilja. Szerintem érthető okok miatt.



2015. szept. 10. 16:17
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk is volt ilyen eset. Anyósomnak több tíz éve bőrbetegsége van (arcon, de egyébként egész testen), gyógyszeresen és krémmel is kezelik. Amikor meleg van, jobban kijönnek rajta a tünetek, elméletileg nem fertőz, gyakorlatilag egy meleg napon az akkor három éves kislányunk hátán és arcán jelentek meg tömegével kiütések. Anyósom kérdésemre elmondta, hogy játszás közben többször magához ölelte és megpuszilta, de biztosított, hogy nem ő volt a hibás, mert az ő betegsége nem fertőz.


Kis vívódás után, hogy megemlítsem-e neki ezt vagy sem, úgy döntöttem, hogy megkértem, hogy amikor ennyire meleg van és tudja, hogy jobban kijönnek rajta is a tünetek, akkor legyen kedves a testkontaktust kerülje. Egy darabig puffogott, érezhetően megbántva érezte magát, aztán elnézést kért és egyben elismerte, hogy valóban belobbantak nála a tünetek, lehetségesnek tartotta, hogy hozzájárult a gyermek kiütéseihez. A kislányról hála égnek pikk-pakk eltűntek a kiütések egy kis rázókeverék segítségével. Férjem - tőlem függetlenül - szintén megkérte, hogy erre figyeljen oda. Azóta figyel erre, és nem is történt több ilyen eset.


Szóval szerintem - függetlenül attól, hogy milyen a kapcsolat közöttetek az anyóssal, mert az most mellékes - jelezni kell neki, hogy kellemetlen ez mindenkinek, de mégis, a kislányotok miatt figyeljen erre oda, akinek most ez fertőzés fájdalmas. Fel kell vállalni az ebből adódó lehetséges konfliktust, de ha egyszer túlestek rajta, akkor legalább erre oda fog figyelni, a többi, anyóssal kapcsolatos probléma meg már ugye más téma.

2015. szept. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
69%

Agyam eldobom egyes válaszokon. Sokaknak nem nagyon mentek át az alapinfók. Pl. 3 hónapos baba, gennyedző bakteriális fertőzés, nem épp tiszta nagyi...

Én figyelneztetném a nagyit, hogy menjen ő is dokihoz. Nem arra vinném a fonalat, hogy eltiltással fenyegetném, vagy bevádolnám. Full egyszerűen: anya, ezt találta az orvos a babánál, most szólnunk kell mindenkinek, aki kapcsolatba került vele, hogy vizsgáltassa meg magát, mert ez nem játék. Oda-vissza fertőz ez a dolog, ki kell kezeltetni mindenképpen. Ha ezen besértődik, akkor nem tudsz mit tenni. Egyébként, amíg a kislánynál nem szűnik meg a dolog, addig érintés tilalom anyán és apán kívül mindenkinek.

2015. szept. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
47%

Mi a gond az utolsó válasszal?(13%) Szeritem tök jó gondolat, hogy nem kell a mamát haraggal letámadni. Ehhez képest a többiek kb habzó szájas, fenyegetőző ötletei csak szarabbak.

Kényes dolog ez, az biztos. Kiváltképp, hogy egy ilyen pici babáról van szó. Kívánom, hogy találjátok meg a helyes utat.

2015. szept. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
33%

Az enyém a 41-es válasz volt. Az is csak 55%-os.


Biztos az a 100%-os válasz, amikor azt javasoljuk, hogy a tisztátalan, bűzös, gennyedzős sebekkel rendelkező nagyi költözzön a világ másik felére, soha ne lássa - ilyen orcával pláne ne - az unokát.

2015. szept. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
73%
Jézusom mennyi retekfészek van itt, hát nagyon meglepődtem egyes válaszokon, hogy semmi probléma hogy egy 3 hónapos gyereken ilyen gennyes sebek jelentek meg? Kérdem Én, a saját gyerekednél is így reagálnál? Nem értem miért vagytok ilyen kötekedősek és szókiforgatóak, a kérdező egy szóval nem mondta hogy le akarja támadni az anyóst, hanem tanácsot kért hogy hogyan oldja meg ezt a problémát? Erre jön a sok észlény és letámadja...bravo.. Biztos szerintetek is helyes, koszban lepratelepen élni. Hát hozzátok sem mennék be...
2015. szept. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim válasza:
25%
Nézd én nem tudom, hogy mitől lett az a fertőzés, de én 3 hónaposan biztos, hogy akárhova ment a gyerek, mentem vele együtt, aranyos a férjedtől, hogy egy ennyire pici babát bevállal, hogy egyedül elviszi az anyjához, de épp emiatt én egy pillanatra nem mertem volna olyat bevállalni, hogy a féjrem egy ekkora gyerekkel egyedül elmenjen nagyi látogatásra. Ilyen picikre az anyák jobban tudnak figyelni, mint az apák-a példa is ezt mutatja. Vigye el akkor, amikor már 9-12 hónapos, de ne ilyenkor. Szóval a lényeg, hogy azt tudod tenni, még jó fél évig ne menjen a gyerek nélküled sehova.
2015. dec. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
0%

Te jo eg. Ezt valaki normalisnak tartotta hogy egy lágy bababőr gennyesen sebes, es lehet a kis fekelyek hegesen gyogyulnak. Sok barom, gondolom ti raszartok a gyereketekre h mrgkapja a baci adagot. Milyen korulmenyek uralkodhatnak nalatok?

Amugy en aztsem ellenzem h kifozi a jatekot, hiszen nem csak a gyerek er hozza hanem mi is, meg a talpunkkal erintkezo padlo is, a nyala is.. Nyilvan elkepzelheted mennyi bakterium lehet rajta. Fogtan mar olyan babajatekot ami ragadt, mert nem takaritottak le, majdnem hanytam azzal a lendulettel

2017. máj. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!