Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósommal kapcsolatban egy...

Anyósommal kapcsolatban egy elég kényes téma lépett fel. Hogy oldanátok meg ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Kedden délelőtt a párom átvitte hozzá a kislányunkat (3 hónapos).

Tegnapra az orcája egyik fele besebesedett. Ma elvittük az orvoshoz, aki rögtön azzal indított, hogy puszilgatta e valaki a gyereket, kenetet vett róla, de bizton állította hogy valamilyen bacis fertőzés lehet az okozója.

Mondtam, hogy rajtunk kívűl senki... Mikor hazaértünk akkor a párom mondta, hogy anyósom megpuszilgatta az arcát.

Ezeket leszűrve azt gondoljuk, hogy meg is van a probléma oka.

Viszont ez így elég kényes ügy.

Amúgy sem vagyok jóba anyósommal egyéb okok miatt, de most belül csak tombolok.

A páromnak nem mondom, látom rajta hogy így is vívódik emiatt, nem akarom megbántani ezzel.

Szerintetek hogyan oldjuk meg ezt a problémát? Ezek után nagyon nem szeretném, hogy átmenjenek és hogy megpuszilja. Szerintem érthető okok miatt.



2015. szept. 10. 16:17
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:

Nem, nem ilyen válaszokat várok... Nem tudom olvastad e azt, hogy nem akarok vitát belőle.


És ha neked herpeszed van puszilgatsz másokat?

Teljesen értelmetlen példákat hozol fel.

Szerinted rendben van az, hogy valakinek a szájhigéniás problémái miatt egy csecsemőnek begyennyesedik és kisebesedik az arca?

2015. szept. 10. 17:34
 22/47 anonim ***** válasza:
60%
Nem azt mondtam hogy rendben van és azt sem, hogy hozzáérek sebes szájjal valakihez. Csak azt, hogy egy egészséges életmódú ember is hordozhat bacit amiről maga se tud. Érthető hogy félted a picit, de túl is reagálod. Őszintén. Ha szereted az anyósodat kiakadtál volna rá?
2015. szept. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
87%

Én védőnőként azt szoktam tanácsolni a szülőknek, hogy lehet egy kisbabát dajkálni, kényeztetni, de körbepuszilás ne legyen. Az első hat hét amúgy is nagyon korai, utána meg pl ilyen időjárásban is necces, nagyon könnyen összeszed az ember vmit és az ő immunrendszerük még nem olyan erős (anyatej persze tökjó immunerősítő, de most az anyóstávoltartásra koncentráljunk :) szóval anyósod szembesítése helyett ha még a doki óta nem jártatok nála, mikor legközelebb taliztok mondja ezt a párod, vagy akár te, mert nem támadás:

"az orvos azt állapította meg hogy bakteriális fertőzése van, most amúgy is kímélni kell a kis arcát, krémezzük meg minden, de lelkünkre kötötte hogy a környezetében senki se puszilgassa mert nagyon hamar visszafertőzödhet."

Nos, ha ezek után megismétlődik a szitu, tök joggal be lehet szólni neki, hiszen kértétek, jeleztétek..

2015. szept. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
79%
a körbepuszilást úgy értettem h anyuka-apuka az tök más tészta, de nagyikák, nagynénik, legjobb barátnők, apuka gimnazista osztálya 30fővel stb azok kerüljék ezt.
2015. szept. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 A kérdező kommentje:

Anyukámra is kiakadnék ha ez történt volna.

De ennek bőven van elözménye is, ha nem figyel a környezetére és saját magára.

A körmei olyan koszosak mint aki egész nap a földet túrja. A fogai rohadnak, fogkefét nem tudom mikor láttak. Párom mesélte mikor kicsi volt volt hogy anyósom napokig nem fürdött.

Ez egy elég komplex probléma, ami engem nem is érdekelt a mai napig. A lányom itta meg az igénytelenségének a levét.

Ha meg pl egy egyszerű herpesz vírusról lenne szó akkor azzal legyünk tisztába, hogy nem puszilunk meg másokat mert fertőző.

2015. szept. 10. 17:51
 26/47 anonim ***** válasza:
38%

Nem rohannék feltétlenül az anyóshoz, hogy nézze meg mit csinált, de legközelebbi alkalommal nem engedném, hogy felvegye a pici, mert onnantól kezdve csak egy lépés, hogy össze is nyálazza. Elmagyaráznám neki, hogy a nyálban baktériumok vannak, és ez nem tesz jót egy kisbabának.

Ha vitatkozik, akkor állnék el azzal, hogy a múltkor is mekkora bajt csinált.

Egyébként engem is zavar a nyálazás, még felnőttként is.

2015. szept. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
71%

Biztos, hogy nem direkt fertőzte meg a kicsit, szerintem ő sem tudja, hogy van valami ilyen fertőző problémája.

Meg gondolom, te sem tudtad, mert ha láttad volna rajta, nem engedted volna puszilgatni.

Emiatt nem haragudnék rá, inkább figyelmeztetném, mit mondott az orvos, nézesse meg ő is magát, mert valami nincs rendben. Lehet, ezen megsértődik, de az már az ő baja.

2015. szept. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
31%

27-estől ez egy teljesen asszertív megoldás. főleg mert támadás nélkül adod át azt az infót h tőle ered a dolog, uakkor nem letámadod, még némi jóindulat is benne van hogy esetleg menjen el ő is, ki tudja, neme bújkál benne vmi. Aztán ja, ha magára veszi, vegye, de a babátok az első úgyis.


Az én nagymamám dettó ilyen volt, vasárnap volt a fürdőnap, akkor megmosta a fogát a 100 éves fogkeféjéel, meg megfürdött a kádban, de spórolás okán kb 10 cm-es vízben. fogait szép sorban ki kellett huzatni annyira tönkrementek, és mondjuk igazi földműves asszony volt, keze-lába körme mindig fekete-koszos volt. Együtt laktunk vele, biztos azért lett jó erős immunremdszerem, de a mai napig szégyenlem, ezt egy nem anonim körben el sem merném így mondani.

2015. szept. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
46%

Már bocsánat, de nektek is lehet egy olyan fertőzésetek, ami felnőtt ember észre sem vesz, de kisbabánál gondot okozhat.

Persze, rögtön a gyűlölt anyós lesz az oka.

Amúgy meg milyen helyzetet kell megoldani? Egy hét alatt meggyógyul valaki egy ilyen kis nyavajából.

Persze itt a jól jött alkalom, hogy örökre eltiltsd a gyereket.

2015. szept. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:

Biztosan nem tőlünk kapott el semmit, mivel kifejezetten a találkozás után lett ez.


Erre nem is mondok inkább semmit, hogy szerinted egy ilyen dolog egy kis "nyavaja".

Kívánom hogy neked is legyen ilyen nyavajád, hogy lerohad az arcod.

2015. szept. 10. 19:27
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!