Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósommal kapcsolatban egy...

Anyósommal kapcsolatban egy elég kényes téma lépett fel. Hogy oldanátok meg ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Kedden délelőtt a párom átvitte hozzá a kislányunkat (3 hónapos).

Tegnapra az orcája egyik fele besebesedett. Ma elvittük az orvoshoz, aki rögtön azzal indított, hogy puszilgatta e valaki a gyereket, kenetet vett róla, de bizton állította hogy valamilyen bacis fertőzés lehet az okozója.

Mondtam, hogy rajtunk kívűl senki... Mikor hazaértünk akkor a párom mondta, hogy anyósom megpuszilgatta az arcát.

Ezeket leszűrve azt gondoljuk, hogy meg is van a probléma oka.

Viszont ez így elég kényes ügy.

Amúgy sem vagyok jóba anyósommal egyéb okok miatt, de most belül csak tombolok.

A páromnak nem mondom, látom rajta hogy így is vívódik emiatt, nem akarom megbántani ezzel.

Szerintetek hogyan oldjuk meg ezt a problémát? Ezek után nagyon nem szeretném, hogy átmenjenek és hogy megpuszilja. Szerintem érthető okok miatt.



2015. szept. 10. 16:17
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:
#10 köszönöm, a 2. értelmes válasz.
2015. szept. 10. 16:46
 12/47 anonim ***** válasza:
68%

Ja Igen: És nem vagyunk betegesek, sőt, az én gyerekem is retkesen jön be, de a lakásban tartjuk a tisztaságot. Ez nem azt jelenti hogy mindent fertőtlenítünk. Elég nagy gondok vannak ha valaki az alap higiénia és a fertőtlenítési mánia közé egyenlőségjelet tesz. Akkor ő nyilván az igénytelen kategória.


10 - es voltam.

2015. szept. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
71%

azért milyen lehet a tisztasága, ha egy puszitól gennyes a gyerek arca?????!!!

én nem vinném oda többet az fix, ha megsértődik ha nem!

2015. szept. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom, hogy azért mert rendet tartok.

Naponta porszívozok, felmosok, két napota letörölgetek (sajnos földszinti lakásba nagy a por), a kicsinek a játékjait hetente kifőzöm nem túlféltés.


De sajnos anyósom a környezetére sem ad, sem a saját higéniájára.

Eddig mivel nem okozott ez problémát nem is feszegettem.

De ez már elég durva dolog és meg kell oldani.

2015. szept. 10. 16:54
 15/47 anonim ***** válasza:
47%

#14: De, pontosan ezt nevezik tulhipozasnak. Persze elso gyerek, ertheto az aggodasod valamennyire, csakhat tulzasba vitted. Majd ha kipihented a hiszteriadat akkor gondolkodj valami valtoztatason, addig meg ugyis mindegy ki mit mond.


Anyosnak meg majd a parod segit, neked nem kell asszisztalni.

2015. szept. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 A kérdező kommentje:

#15 szerintem te nem tudod mi az amikor valaki túlfélti a gyereket.

A játékok leesnek a földre miközben játszik vele, egy héten egyszer igenis belefér az, hogy a rátelepedett bacikat és koszt kifőzzük.

El sem tudom képzelni nálad milyen lehet a higénia ha szerinted ez túlzás.


Mivel az én gyerekem is ezért elég sok közöm van hozzá, hogy mi baja van.

2015. szept. 10. 17:03
 17/47 anonim ***** válasza:
73%

Úristen, milyen válaszok vannak itt... az sztem nem túlféltés meg tisztaságmánia, ha nem akarja az ember, hogy egy rohadt igénytelen ember összenyálazza a gyerekét... pont ezért. A párodnak igenis meg kellene mondani az anyjának, hogy amiatt lett a gyerek arca gennyes, hogy ő az ápolatlan szájával nyálazva puszilgatta, és vagy nem puszilgatja tovább, vagy jobban ad a higiéniájára. Ahogy így elképzelem... hát én sem szívesen puszilkodnék olyan emberrel, akinek hótt mocsok az arca, kb. ki van rohadva a foga, büdös a szája... nemhogy a gyerekemet puszilgassa... undorító.


Emellett a gyerekjátékok heti kifőzését én is túlzásnak tartom, de attól még az igenis súlyos probléma, hogy egy ápolatlan ember miatt gennyes egy 3 hónapos baba arca... főleg hogy az orvos is rákérdezett, gondolom, volt már ilyenre sok példa nála.

2015. szept. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
65%

Huha!! #10-esnek igaza van!! Itt mindenki retekben el?? Egyaltalan nem utalkozik a Kerdezo; teljesen igaza van! Nem egy egyszeru kipirosodasrol van szo, hanem arrol, h egy 3 honapos csecsemo gennyes fertozest kapott. Bakker! Gondoljatok mar bele, mennyire lehet higienikus a kedves anyos, ha a puszija utan gennyezik az ember arca!? Meg szep, h a kerdezo ki van akadva.

Persze, nyilvan nem szandekosan csinalta. Szerintem eloszor a ferjed beszeljen az anyosoddal, m neki megiscsak az anyja es nyilvan fesztelenebbul megy koztuk a kommunikacio. Ha a ferjed nem hajlando erre, akkor en a helyedben teljesen bekes stilusban elbeszelgetnek az anyossal, hiszen eleg egyertelmu teny, h a puszija helyen genyes fertozest hagyott maga utan a 3 honapos unokajan. Es ha szeretne latni az unokajat, akkor bizony tegyen meg mindent a higienia erdekeben.

2015. szept. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy végre megértitek a problémámat.

Első körben mindenképp a párom fog beszélni vele, azért neki könyebb elmondani ezt a dolgot.

Csak ezen aggódik, hogy így kerek perec megmondani neki.

Én is úgy érzem, hogy ez így tiszta. Ha valami problémája van azt sűrgősen kezeltetni kell, és látszólag van.

2015. szept. 10. 17:27
 20/47 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem a kérdező inkább azt a választ szeretné olvasni hogy: "hát ez felháborító azonnal menj és óbégasd le a nyanya fejét hogy képzeli???" Nem nem adok igazat kérdező. Én tiszta körülmények közt élek mégis hajlamos vagyok a herpeszre pl.
2015. szept. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!