Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyja kicsi fia - stratégiát...

Anyja kicsi fia - stratégiát tudtok adni?

Figyelt kérdés

Mit lehet tenni ha adva van egy olyan anyós, aki mai napig magához köti a fiát, elvárja hogy naponta meglátogassa, és emiatt a fia nőgyűlölővé vált? Nem vicc, noha átlátja az összefüggéseket, attól még az anyja szent (45 éves), rosszat nem lehet róla szólni (20 év párkapcsolat után teli már a hócipőm), az összes többi nő viszont hülye.


Egy jó taktikát kérek tőletek. Humor? Meddig?



2015. szept. 28. 12:22
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is elkéstél a stratégiákkal. 20 év alatt ez nem tűnt fel, vagy nem zavart ennyire? Az is sokat elmond, hogyha valaki megkérdezi tőled, hogy milyen közös dolgaitok vannak, rávágod, hogy van 1 közös gyereketek. No comment.
2015. szept. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
20%
Nézd, ahol a szülők normálisak, ott természetes hogy felnőtt férfi is erősen kötődik hozzájuk, ez ellen kár taktikázni. Olyan nőnek lehet ez fura, aki kevésbé harmonikus családban nőtt fel. Ha nem is naponta, 2-3 naponta én is látogatom közel lakó szüleimet, míg családdal inkább csak 2-3 hetente.
2015. szept. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 A kérdező kommentje:
Anyós nem beteg csak öreg, de nem él egyedül (a másik fiával él féléve- szóval kemény játékos). Az a típus, aki nem bírja az ellentmondást, érzelmi zsaroló, ha nem tetszik valami földhöz veri magát és kihívja a mentőket. Szóval, próbálom látni a jó oldalát: inkább látogassa, mintsem ránk költözön a mama. Már látom, hogy nem fogom megúszni úgysem...
2015. szept. 28. 13:42
 24/55 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb stratégia hogy ne próbáld megtorpedózni a kapcsolatot az anyjával. Legalábbis nyíltan semmiképp, mert akkor csak te veszíthetsz. Nyíltan inkább szimpátiát mutass az anyja felé, de magadban irányítgasd a férjed! Állítsd olyan helyzetek elé ahol dönteni kell azonnal (anélkül hogy édesanya véleményét kikérni lenne idő), aztán dícsérd, és ismerd el a jó választását amikor sor kerül rá. Jó lenne ha rájönne hogy az anyja ötletei és véleménye nélkül is remekül tudtok boldogulni. Kicsit genya dolog, de te sose mondj rosszat az anyjáról, csak kedvesen meséld el neki az aktuális helyzetet és hogy hogy alakult az anyja belekontárkodásával...... de naívul hogy ne hibáztasd az anyját. Aztán ha levonja a következtetést hogy az anyja vastagon hibás a helyzet alakulásában, mondd neki hogy már neked is eszedbe jutott, és teljesen igaza van neki, jól látja a dolgokat! Ez taktika ................Ha pedig szeretnél nem alakoskodni, legyen az a szíveden ami a szádon! Már te is édesanya vagy, nem lehettek egy anyós alárendeltjei örökkön örökké...
2015. szept. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
100%

Lelépni!

Kidobni!

Kilőni a Marsra!

2015. szept. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
100%
Ha te nem vágysz anyós ápolására mondj nemet! Utána sosem tudok kirakni az életetekből, viszont a gyereked életét is megkeserítheti. Lehet hogy egy idősek otthona állandó orvosi felügyelettel és szórakoztatással megfelelőbb lenne mint beáldozni a családod.
2015. szept. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 A kérdező kommentje:
22: kérdés: ha nem látogatod őket mondjuk 3 napig, akkor felhívnak és követelik a látogatásod? Amúgy valóban elvált szülők gyermeke vagyok, azért is tartottam ki mostanáig...
2015. szept. 28. 13:48
 28/55 A kérdező kommentje:
24: köszönöm, tanulságos válasz volt!
2015. szept. 28. 13:49
 29/55 Girgoy ***** válasza:
92%

Azt a mozzanatot nem igazán értem a sztoriban, hogy ha ez a kapcsolat 20 éves (ami igen szép hosszú idő), a férjed 45 éves (ami szntén egy szép érett férfi kor), akkor miért ÉPPEN MOST bukkant ez elő, ráadásul olyan szinten, hogy a GyK-hoz fordulsz segítségért???


Gondolom egyébként, akkor anyós kb. min. 70 éves lehet, vagyis lassan már távozófélben van. Valszeg még 20 évet már nem kell kibírnotok vele…


Egy „csöppet” én is későinek érzem a stratégia megalkotását, de most már tényleg készülnötök kell az anyós nélküli életre, hogy a férjed leszakadjon erről az erős kapocsról (amiről már kb. 2 éves kora óta el kellett volna kezdeni leszakadni, de tudom, ez csak részben az ő hibája, most viszont ő már eléggé érett férfi ahhoz, hogy önálló döntéseket hozzon). Egyébként a sógorodból se tudom, hogy mi lesz, aki az anyóssal él. De lehet, hogy őt azért köti magához az anyós, hogy élete végi betegségeiben ő támogassa. Ilyen szempontból nektek jobb a helyzetetek, bár ha jönnek a betegségek, szerintem Ti is zsarolva lesztek, hogy gondoskodjatok az anyósról. Ha meg eltávozik az élők sorából, akkor az gondolom, a férjedet eléggé meg fogja gyötörni. Gondolom, ő képviselte (a maga sajátos módszereivel) a biztonságot, erős vezetést a férjed életében, ami most eltűnik. Nem tudom, Te mennyire vagy domináns, de gondolom, nem fogod pótolni az anyóst a férjednek, tehát bizony a férjed önbizalmát, erejét kellene mindenképpen növelni addig. Erre szerintem a #24-es alapvetően jó ötleteket adott.

2015. szept. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 A kérdező kommentje:
26: igazad van, de nehéz. Ide kell egy jó kis taktika... Mert a férfi szépen munkába menekül majd meg sportba meg mindenbe, a gyermek kamasz és megvan a maga dolga, az én életemet viszont megkeserítené, különösen hogy nincs és nem is volt közöttünk jó kapcsolat. Gyermekágyban sem segített a kedves mama, mert ellent mertem mondani neki egy apróságban (fáztam és bekapcsoltam a melegítőt, ő meg kihúzta - akkor jöttem ki a szülészetről és a lakásban hideg volt - ja, az áramot én fizettem). Összepakolt és elment már az első nap. Nem volt saját családtagom, aki segítsen, fiatalon elveszítettem őket. Igen, ez a fő bajom: félek, hogy ránk telepedik.
2015. szept. 28. 13:59
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!