Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek sógorommal és a...

Mit tegyek sógorommal és a családjával?

Figyelt kérdés
A történet röviden: valahogy szóba került a gyerek és elmagyaráztam, hogy nekem pár hónapig ez el fog tartani gyógyszer átszokás miatt, mire félig suttogva, de jól hallhatóan(úgy hogy közben a szemembe nézett a sógor) nevetve súgta a felesége fülébe a sógorom, nekünk csak 2 hét volt :( nem tudom csak én érzem ezt szörnyen megalázónak? és amikor ezt a férjemnek elmeséltem ő is felháborodott, de nem tett semmi érdemlegeset még a szüleinek sem mesélte el :(Jogosan járnék el ha legközelebb minimum közölném egy következő sértegetésnél, hogy fejezzék be, még akkor is ha ez a legközelebb tuti Karácsonykor lesz? Azóta magam alatt vagyok, nem is a beszólásért, hanem mert a férjem igazán nem reagálja le és rájöttem csak magamra számíthatok ebben a helyzetben és ez nem az első eset volt. Persze apósék őket istenítik a baba miatt és ha észre is veszik a szurkálást strucc politikát folytatnak.Volt más is hasonló helyzetben? Hogyan oldottad meg?

2015. okt. 31. 13:49
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
80%

Szia, en is a 30-as valaszado velemenyet osztom. Kiegeszitve azzal, hogy a kerdesedet ugy "forditottam" le magamnak, hogy: hogyan fogadjam el magamat olyannak, amilyen vagyok? Bevezeteskent röviden ennyit szeretnek irni: az edesanyam epilepszias, mar a terhessege idejen voltak rohamai. De nem allt gyogyszeres kezeles alatt, mert nem diagnosztizaltak a betegseget, csak kb. 1 evvel kesöbb. A betegseg eszmeletvesztessel jaro rohamlefolyasarol pontos kepet kaptam az evek soran. Mi ikrek voltunk es 2 evvel kesöbb született a 3. gyerek. Az anyam nem volt depresszios, de altalaban ideges volt, mert tul sokat vallalt magara. Akkor valt elöször tünetmentesse, amikor nyugdijba ment es 20 eve elvalt asszony volt.

A te kerdesedre konkretan valaszolva:

ne probald megvaltoztatni a sogorodat, a ferjedet es masokat. A csaladtagjait nem valogathatja meg az ember. A lenyeg az, hogy szereted-e magadat igy köveren? Szereted-e magadat depressziosan? Elfogadod-e magadat epilepszias betegkent? Ha egy csinos karcsu nö akarsz lenni, akkor valtsal az etrendeden es sportolj. Ha egy csinos köver nö akarsz maradni, akkor ne tegyel semmit. Ha depis vagy, vegyel igenybe szakmai orvosi segitseget. Megha csak sztk-s is. Gyereket akkor vallalnek, ha erzelmileg (pszichesen) eleg erösnek ereznem magamat. Maga a terhesseg es a szüles is stresszhelyzet. Az elsö honapokban keves alvas jut a fiatal anyanak. Es a babat fel kell nevelni. Nem az a legfontosabb kerdes, hogy milyen hamar esik teherbe az ember. Nem arrol van szo, hogy ha a sogoreknak van mar gyereke, akkor nektek is kell egyet produkalni. Nem arrol van szo, hogy ha a sogornöd 2 heten belül esett teherbe, akkor neked is gyorsan terhesnek kell lenned. A legnagyobb hiba lenne töled azert teherbe esni, hogy a csalad erdeklödese, figyelme es tisztelete megnöjön irantad. Kinek akarod szülni a gyereked? Neked es a ferjednek vagy a sogoreknak/nagyszülöknek? A csaladban betöltött poziciod nem fog azaltal valtozni, hogy ha gyereked lesz. Gondolj kerlek arra, hogy erzelmileg erös, kiegyensulyozott gyereked akkor lehet, ha te magad is erös es kiegyensulyozott vagy. A kerdesedböl es a kommentjeidböl az az erzesem, hogy egy lelkileg serült kislany szol belöled, aki a gyermekkorat meg nem zarta le magaban. A ferjed viselkedeset teljesen normalisnak itelem. Te egy felnött nö vagy, alljal ki magadert. Ne vard el a ferjedtöl, hogy megvedjen. A ferjed a partnered az eletben. A ferjedtöl ne varjal el apai funkciokat. Tudom, hogy nehez felnötte valni gyerekkor nelkül. De ha csaladot akarsz gyerekkel, akkor elkerülhetetlen lesz. Ehhez sok eröt es kitartast kivanok neked: egy harom gyerekes anya (15, 13, 3).

2015. okt. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, de mivel nem írtam le minden egyes pici részletet így született, pár félreértés.

Az egyik, hogy nem vagyok kövér csak szimplán annak nevez, minden ok nélkül.

A másik, hogy ezen a témán nem szoktam agyalni, boldog vagyok és elfelejtem elég hamar, csak azokban a napokban zavar ez amikor összejött a "kedves" család, ezért is csak ünnepeken vagyok hajlandó átmenni,de már az is lefáraszt teljesen.

Végezetül nem most akarok gyereket, csak ők kérdezték ha majd akarok, hogyan hozom össze így betegként, én pedig készségesen válaszoltam rá. Még bő 1 évig nem akarok megmozdulni az ügyben, mert nem érzem rá a késztetést.

Viszont nem fogok túl sokáig várni csak azért mert apámnak köszönhetően lelkileg defekt vagyok, mert akkor jóóó sokáig kéne várnom és semmi kedvem ahhoz hogy pl. 40 évesen még csak egy 1 éves gyerekem legyen mint a sógornőnek. Én már gyógyszerekkel is hamar lemerülök, nemhogy majd idősebb korban egy gyerekkel.Mert azzal tisztában vagyok, hogy egy rendes kezelés a pszichológusnál nem egy perc lesz.

Nálam inkább az a baj ha egyszer elengedem magam akkor nagyon dühbe tudok gurulni, ha bántanak,de türelmes ember lévén ehhez évekig kell bántani, hogy a bomba kirobbanjon. És ezek a cukkolások sógor, a felesége és az após részéről már a kezdetektől tart, szóval sok év után kezdett csak ez engem zavarni.

Mindenesetre mindenkinek köszönöm a válaszát, nagyon hasznosak voltak.

2015. nov. 1. 12:20
 33/40 anonim ***** válasza:
63%
Azzal nincs baj, ha sokáig kell várni, inkább legyél kiegyensúlyozott, friss anyuka negyvenesként, mint lelki sérült anyuka huszonévesen (nem tudom, mi a bajod azzal, ha valaki később vállal gyereket... én is ilyen törékeny lelkivilágú voltam, 35 fölött lettem igazán magabiztos, szerintem neked is több esélyed van rá, ha a lelki egészségedet helyezed előre, és utána jön a gyermekvállalás). De ez a tény mondjuk jó arra, hogy helyre tedd sógorékat, pl. mondhattad volna neki, hogy "nektek nem két hét volt a gyerekvállalás, hanem negyven év", vagy hasonló. Pár ilyen szurkálás után tudná, hol a helye.
2015. nov. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
48%

"És ezek a cukkolások sógor, a felesége és az após részéről már a kezdetektől tart, ...."


"Végezetül nem most akarok gyereket, csak ők kérdezték ha majd akarok, hogyan hozom össze így betegként, én pedig készségesen válaszoltam rá."


Ha megfogadsz egy jó szándékú tanácsot, vagy inkább észrevételt, ha tényleg így viszonyulnak hozzád a sógorodék, akkor szerintem nem biztos, hogy jó ötlet készségesen válaszolni az ennyire privát szférádat érintő kérdéseikre.


Én hasonló helyzetben kb. annyit mondanék, hogy nem tudom, meglátjuk, ha egyszer odáig jutunk, hogy gyereket akarjunk, akkor majd kiderül, illetve mindenféle akár gyerek témával, akár bármi más jellegű, a privát szférámmal kapcsolatos kérdésre homályos és kitérő válaszokat adnék.


Értem persze, hogy te kedves akarsz velük lenni, meg szeretnéd, ha téged is elfogadna, megkedvelne a férjed családja, és abban reménykedsz, hogy változni fog egyszer az irántad tanúsított viselkedésük, ha te továbbra is normálisan viszonyulsz hozzájuk, de ha ez "sok éve" így megy, ahogy írod, akkor mennyire reális erre várni, ebben reménykedni, azt hinni, hogy valójában van ebben komolyabb mozgástered?


Én őszintén szólva úgy lennék vele, hogy aki nem érdemli ki a bizalmamat, aki tudatosan bántó megjegyzéseket tesz stb, azzal soha semmiféle nagyobb jelentőségű személyes dolgot nem osztanék meg, mert nekem az a tapasztalatom, hogy az ilyen emberek nem jóindulatú kíváncsiságból tesznek fel ilyen kérdéseket, hanem pont azért, hogy később, alkalomadtán vissza tudjanak vele élni.


Én ezt mondjuk szerencsére nem a saját káromon tanultam meg, csak azzal, hogy megfigyeltem mások viselkedését a környezetemben, és szembesültem vele, hogy az ilyen kérdésekkel egyesek mások érzékeny pontjait keresik, a fogást és a - képletesen vett - támadási felületet.


Ami pedig a gyerekvállalást illeti, nem egy és nem kettő olyan párt ismerek, akik utólag nagyon megbánták, hogy előre megosztották másokkal az ilyen irányú terveiket, mert amikor esetleg a vágyaik ellenére hosszú hónapok, évek után sem érkezik meg a várva-várt baba, egy lelkileg nem könnyű helyzetben még akkor is egy plusz stressz forrás tud lenni a beavatottak folyamatos kérdezősködése, érdeklődése, netalán kéretlen tanácsai, megjegyzései, ha azok egyébként jó szándékú, nekik "szurkoló", a gyerekáldásban velük együtt reménykedő családtagok, barátok, nemhogy akkor, ha esetleg olyan viszony van köztük, mint közted és a sógorodék között.


Még egy dolog: ha téged "évekig kell bántani, hogy a bomba kirobbanjon", az biztosan a türelmes természeted következménye, vagy valójában annak a jele, hogy hosszú időn keresztül elnyomod, elfojtod magadban az érzéseidet, tűrsz, de közben őrlődsz magadban, és amikor már annyi belső feszültség van benned, akkor egyszer csak hirtelen utat tör magának, mint a mikor a kuktában a túlnyomás felemeli a szelepet?

2015. nov. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
79%
Kedves Kérdező, minha én írtam volna ki a kérdést. Igaz, nem sógornőm, hanem unokatestvérem volt a b.nkó. A barátnőm anyjával beszélgettünk, hogy nem jön a baba, pedig a férjrmnél is, nálam is rendben van minden. Akkor szólt be,vigyorogva, hogy náluk bizony elsőre összejött. Hirtelen azt találtam mondani, hogy a Borzi kutyánknak is. Azóta nem kell visszaköszönnöm.
2015. nov. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
92%
Hány kérdést írsz még ki? Már az előzőnél is megírtuk mit tegyél. Az nem fog segíteni rajtad, ha újra és újra ugyanazt kiírogatod, hogy neked milyen rossz és a te károdra milyen jól szórakoznak. Azért teszik meg veled ezt, mert hagyod magad te is meg a férjed is hagyja. Nagyon jól tudod, hogy mit kéne tenned, csak fosol és inkább ide írogatod a kérdéseket, és attól próbálod magad jobban érezni, hogy vadidegenek sajnálnak a neten keresztül. Elárulom, ettől nem lesz jobb.
2015. nov. 2. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%
Mi van? Mi a bajod? Mi ebben a sértés? Hogy ők 2 hét múlva összehoztak egy bébit? Na és? Te ezen megsértődsz és balhét generálsz?
2015. nov. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
84%
Az előző vagyok...látom, az infó csak apránként csöpög...
2015. nov. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:

Válaszolva a kérdésekre/véleményekre:

- Igen nálam ha a bomba robban akkor is kultúráltan,de egyben rémisztően le tudom taglózni a másikat és ugye eddig ezt próbáltam kerülni, hogy ne sértsem meg a férjem

- nem akarok sajnálatot kicsiholni(akkor anyámmal beszélgetek), hanem van amikor kevés vagy használhatatlan válasz érkezik(amikor nem adnak tanácsot csak irogatnak össze-vissza trollkodók)és ezért megpróbálom még egyszer aztán feladom

-azért csöpög az infó, mert az első pár sorban csak gyorsan leírtam a lényeget ami történt,ami számomra lényegtelen infó arra csak később kérdeztek rá

-nem az zavar, hogy ők 2 hét alatt összehozták(én spec. azt hittem hamarabb), hanem hogy ennyire semmibe vette az érzéseimet miközben ő provokálta az egészet és leginkább az irritált, hogy nem ordíthattam le ott helyben a fejét, mert ott volt a pici is

2015. nov. 2. 12:02
 40/40 A kérdező kommentje:
gondolom nem kell kifejtenem jobban, hogy én gyerek előtt nem leszek hajlandó kiabálni,sem megvédeni magam(mivel a sógornő egy kis nézeteltérésnél visítva ordít), mert úgy gondolom az ilyet nem egy kis gyerek előtt kell megvitatni, aki érzékenyebb a kifejtett érzelmekre
2015. nov. 2. 12:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!