Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek sógorommal és a...

Mit tegyek sógorommal és a családjával?

Figyelt kérdés
A történet röviden: valahogy szóba került a gyerek és elmagyaráztam, hogy nekem pár hónapig ez el fog tartani gyógyszer átszokás miatt, mire félig suttogva, de jól hallhatóan(úgy hogy közben a szemembe nézett a sógor) nevetve súgta a felesége fülébe a sógorom, nekünk csak 2 hét volt :( nem tudom csak én érzem ezt szörnyen megalázónak? és amikor ezt a férjemnek elmeséltem ő is felháborodott, de nem tett semmi érdemlegeset még a szüleinek sem mesélte el :(Jogosan járnék el ha legközelebb minimum közölném egy következő sértegetésnél, hogy fejezzék be, még akkor is ha ez a legközelebb tuti Karácsonykor lesz? Azóta magam alatt vagyok, nem is a beszólásért, hanem mert a férjem igazán nem reagálja le és rájöttem csak magamra számíthatok ebben a helyzetben és ez nem az első eset volt. Persze apósék őket istenítik a baba miatt és ha észre is veszik a szurkálást strucc politikát folytatnak.Volt más is hasonló helyzetben? Hogyan oldottad meg?

2015. okt. 31. 13:49
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
68%
Kedves kérdező, neked önsorsrontó reakcióid vannak.
2015. okt. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:
21-es kérlek ezt fejtsd ki. Bár sejtem miről beszélsz. A probléma az, hogy apám végig kínzott kicsi koromtól és hiába költözött végre el, nem vagyok képes elengedni magam( ezen persze ront az hogy a gyógyszernek az egyik mellékhatása a depressziós tünetek). Persze eldöntöttem, hogy eljárok pszichológushoz,de sajnos csak sztk-hoz tudok majd járni.
2015. okt. 31. 15:46
 23/40 anonim ***** válasza:
93%
Ne vedd magadra. Szerintem vagy csak viccesnek képzeli, vagy ha direkt sértésnek szánja akkor az őt minősíti. Gondolom egy buta, tapintatlan ember, aki mást se tett le az asztalra mint hogy hamar összehozott egy babát meg az ő felesége vékonyabb. Hát gratulálok, egyik se az ő érdeme!
2015. okt. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
64%
Az ilyen hülyével nem érdemes leállni vitatkozni, hacsak nem vagy nagyon erős és sokkal okosabb. Mivel ha visszaszólsz akkor csak mégdurvábban beszól, mást nem tud hisz értelem nincs.
2015. okt. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:
Hát egy ideig úgy tettem mint aki nem is veszi ezt észre, erre csak még jobban rákezdett. Aztán vissza szóltam, de ettől csak pár hónapig áll le. Most tartok annál, hogy csak akkor találkozunk ha valami nagy ünnep van. De lassan már erről is le fogok tenni. Nem éri meg.
2015. okt. 31. 15:55
 26/40 anonim ***** válasza:
94%

Remélem, nem haragszol meg, de amíg ilyen élénken él benned apukád emléke, muszáj babát vállalni? Nyilvánvaló, hogy nincs benned rossz szándék, de a babád majd megérdemelne egy lelkileg összeszedettebb anyukát és egy tökösebb apukát.


Vagy ha majd a gyereked annyi idős lesz, mint te most, akkor őt az fogja kísérteni, hogy a szülei nemhogy érte, még önmagukért sem mertek kiállni?

2015. okt. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
80%

"21-es kérlek ezt fejtsd ki. Bár sejtem miről beszélsz."


Te is tudod miről beszél, csak félsz megérteni.

A múltadra helyezed a jövőd, pedig az független lehet tőle.

Tele vagy megbántással, komplexusokkal. Vegyél egy mély levegőt, és a SAJÁT életed élt. Ne mások reakciójához igazítsd az életet. Mindenki azt gondol, amit akar, úgy reagál, ahogy akar, de neked mi közöd van mások véleményéhez? Legyél önálló, ne másoktól függj.

2015. okt. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
67%
Hát én a sokadik bunkózására biztos kiosztottam volna, elmondtam volna a véleményem, nyilván ő sem tökéletes, rajta is van "gúnyolni való". Aztán hagynám, mert valóban vannak olyan emberek, akikkel nem érdemes leállni veszekedni, mert nem fogják fel a másik nézőpontját. De legalább jó érzés lenne visszaszólni neki.
2015. okt. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem nagyon más dolog egyszer-egyszer olyat mondani valakinek, ami nem túl nagy érzelmi intelligenciára vall, és amivel megbántjuk a másik érzéseit - akár minden tudatos rossz szándék nélkül, simán csak meggondolatlanul, tapintatlanul, a szavainkat nem megválogatva, és más, amikor szándékosan, tudatosan nyomkodjuk azokat a gombokat nála, amiről tudjuk, hogy érzékenyen pontjai.


Ha nekem szólna be valaki a testsúlyomra, koromra, gyermekvállalási esélyeimre stb., vagy mondana megalázó dolgokat, és nem tudnám helyre tenni a fejemben a dolgot, és simán csak úgy lesz@rni a véleményét, hogy ez bennem tényleg ne okozzon rossz érzéseket és egyfajta belső feszültséget, akkor először is ilyen helyzetekben visszaszólnék, lehetőleg poénos formában, mert humorral sok helyzetnek ügyesen ki lehet húzni a méregfogát, illetve próbálnám ügyesen visszadobni a labdát, nem megjegyzéseket tenni, hanem ügyesen olyan kérdéseket feltenni neki a beszólásai kapcsán, amikkel őt hozom némileg kínos, esetleg nevetséges helyzetbe.


Az ilyen emberek addig folytatják ezt a játszmát, és feszegetik a határaidat, amíg látják, hogy találnak rajtad fogást, mert érzelmileg ki tudnak billenteni az egyensúlyodból. Én már olyat is csináltam hasonló helyzetben, hogy semmit nem szóltam vissza, csak néztem az illetőt hosszasan, mereven, de holt nyugodtan, olyan csodálkozó-szemlélődő arckifejezéssel, amiről levehető, hogy mennyire gáznak és szánalmasnak tartom a viselkedését.


Ha meg a fentiek közül egyik taktika sem válna be, akkor egyszerűen minimálisra redukálnám a kapcsolattartást az ilyen emberekkel.


Szerintem érdemes lenne elgondolkoznod azon, hogy miért helyezed mások érdekeit a sajátod elé?


Ha reálisan látod a helyzetet, és a sógorod tényleg tudatosan szól be neked bántó dolgokat, miért nem mondod a azt férjednek, hogy látogassa őket egyedül, aztán te meg max. évi 2-3 alakommal találkozol velük ünnepekkor az udvariasság kedvéért?


Én simán megcsinálnám, főleg akkor ha a férjem ezekben a helyzetekben nem állna ki mellettem.


Én sokkal szívesebben veszem magam körül olyan emberekkel, (függetlenül attól, hogy rokonok vagy sem), akiknek a társágában jól érzem magam, feltöltődöm, akikkel kölcsönösen támogatjuk egymást, nem pedig rivalizálni akarnak egóból, lelkileg, érzelmileg lehúzni. Nem akarnék olyan áron olyanokkal udvariaskodni meg megpróbáljak jópofizni, akik láthatóan magasról tesznek az érzéseimre, tudatosan folytatják az érzelmi játszmáikat a szurka-piszkáikkal, hogy én közben rosszul érzem magam, és magamba fojtom a feszültséget, mert nyíltan konfrontálódni meg nem akarok.


Téged ez feltehetően nem vigasztal, de a sógorod nyilván boldogtalan, elégedetlen, frusztrált stb. valami miatt, valamilyen szempontból nincsen rendben a saját élete. Ha gondolod, nyugodtan kérdezz meg arról egy pszichológust vagy bármifajta terapeutát alkalom adtán, hogy minek a tünete az, ha valaki abban leli örömét, hogy másokat megbánt, piszkálódó megjegyzéseket tesz stb.


De a lényeg szerintem az lenne, hogy neked a saját lelki békéd, a saját érzéseid, a saját egészséges önbecsülésed fontosabbak legyenek, mint az, hogy mások mit gondolnak rólad, miket mondanak stb.

2015. okt. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ha ilyen mély sebeket okozott apád a viselkedésével, azt egy-két jó tanáccsal nem hozzuk helyre. Amíg lelkileg ilyen labilis vagy, hogy a sógor néhány hülyeségével így megingatja a lelki világodat, addig tényleg ne is vágj bele a baba-projektbe.

Keress egy jó pszichológust, csinálj végig egy pszichoterápiát, aztán ha rendben vagy lelkileg, akkor jöhet a baba.

2015. okt. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!