Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek sógorommal és a...

Mit tegyek sógorommal és a családjával?

Figyelt kérdés
A történet röviden: valahogy szóba került a gyerek és elmagyaráztam, hogy nekem pár hónapig ez el fog tartani gyógyszer átszokás miatt, mire félig suttogva, de jól hallhatóan(úgy hogy közben a szemembe nézett a sógor) nevetve súgta a felesége fülébe a sógorom, nekünk csak 2 hét volt :( nem tudom csak én érzem ezt szörnyen megalázónak? és amikor ezt a férjemnek elmeséltem ő is felháborodott, de nem tett semmi érdemlegeset még a szüleinek sem mesélte el :(Jogosan járnék el ha legközelebb minimum közölném egy következő sértegetésnél, hogy fejezzék be, még akkor is ha ez a legközelebb tuti Karácsonykor lesz? Azóta magam alatt vagyok, nem is a beszólásért, hanem mert a férjem igazán nem reagálja le és rájöttem csak magamra számíthatok ebben a helyzetben és ez nem az első eset volt. Persze apósék őket istenítik a baba miatt és ha észre is veszik a szurkálást strucc politikát folytatnak.Volt más is hasonló helyzetben? Hogyan oldottad meg?

2015. okt. 31. 13:49
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
9-es az az igazság, hogy én ezt már megtapasztaltam anno gyerekként, hogy én le se voltam tojva, míg unokatestvérem agyon volt szeretgetve és ott is(anyám történetei alapján) szinte minden így kezdődött, szóval gondolom attól is félek, hogy a mi családunk, a gyerekeim nem lesznek annyira szeretve, mint a sógoromé. Emlékszem 7 éves gyerekként szörnyen bántott a nyilvánvaló megkülönböztetés.
2015. okt. 31. 15:03
 12/40 anonim ***** válasza:
53%

Azért azt rögtön hozzá teszem, hogy nyilván nem ugyanaz a két probléma, de a megoldás igen!

És nálunk is régóta megy ez, sokak szerint egyszerűen irígység, próbál utánozni a lány, a jogsi is az én ötletem volt, amikor nekem sikerült az írásbeli és mehettem vezetni, akkor kezdte el ő is igazán:)

Én igyekszem továbbá leredukálni a találkozásokat, ami nem egyszerű, mert a lány elég ragadós, szeret másoknál tivornyázni, és már mindenki unja.

2015. okt. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
de megfogadom a tanácsaitokat, egyszer azért a saját lelki békém miatt kiosztom őkelmét, aztán soha többet nem foglalkozom vele, még szóba sem hozom többet. Mindenkinek köszönöm a segítséget, minden vélemény hasznos volt :)
2015. okt. 31. 15:05
 14/40 anonim ***** válasza:
94%
Ha normális a családod, akkor nem lesz megkülönböztetés, nálunk sincs:) hiába piszkálódik a sógorod.
2015. okt. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
64%
Mintha enyhe üldözéses téveszméid lennének és kisebbségi komplexus, csak te tudod miért, mert ezek szerint a humort, a szerető csipkelődést sem érted, hanem mindent személyed ellen irányuló aljas támadásnak érzel.
2015. okt. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:

-hát ha humor az, hogy a babának hozott ajándék ruhámra azt mondják" biztos bárányhimlős" akkor nagyon vacak humoruk van.

-Akárhányszor átmentünk amikor ők is ott voltak és beszélni szerettünk volna anyósékkal rikoltozott, hogy jöjjenek nézni mit csinál a baba(miközben egész hétvégén ott vannak apóséknál).

-A sógor már ugye le kövérezett, szülinapomon most többször öregnek nevezett és egy ideig "néninek" hívtak és még sorolhatnám.


Tudom itt csak más fajta humorról van szó,de az én családom nem ilyen típus és a válaszadások közben rájöttem nem vagyok köteles csak azért ezt eltűrni, mert számukra ez a normális, szóval tényleg segítettek a válaszaitok.

2015. okt. 31. 15:24
 17/40 anonim ***** válasza:
72%
Amúgy mégis mi a rosseb a baj némelyik válasszal? Vagy itt is szidni kell a kérdező t? -. - ""
2015. okt. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
Engem nem zavar ha itt egyesek szidnak, teljesen természetes, hogy nem vagyunk egyformák, ergo más véleményünk van, itt legalább őszintén mindenki elmondja amit gondol, nem pedig hátulról szúrkálnak. Szerintem ez az oldal lényege,plusz a leszólások is annyiban hasznosak, hogy megpróbálom más oldalról szemlélni a problémámat, mindenkinek ment a zöld mancs.
2015. okt. 31. 15:37
 19/40 anonim ***** válasza:
65%

Ilyen pitiáner dologgal felesleges foglalkozni. A férjed teszi jól.


Nem lehet, hogy te egyszerűen túlparázod a baba dolgot és kicsit még féltékeny is vagy?

2015. okt. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:
Háát én inkább félek a szüléstől, mintsem várom, plusz ők hozták szóba, magamtól eszembe se jutott. Féltékeny nem vagyok, mert boldog vagyok gyerek nélkül is, ha pedig eljön az ideje akkor eljön, szóval nem siettetem.Szimplán beszélgetni nem szeretek velük, mert végül mindig megaláznak valami beszólással, nem látogatni meg nem szeretném őket, hisz mégis csak a párom családja, nem tehetem meg ezt a vele. Ezért beszélem meg ezt inkább veletek.
2015. okt. 31. 15:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!