Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehet tenni egy olyan...

Mit lehet tenni egy olyan anyóssal aki?

Figyelt kérdés
Két gyereke van a fia( aki a párom/26 éves), és a lánya(24 éves).A helyzet sajnos kiborító számomra,mert a kedves kislánya, otthon lakik az anyóssal,nem szeret dolgozni, nem csinál semmi házimunkát!De viszont annál jobban imád élni,ami abban nyilvánul meg, hogy napi rendszerességgel délig alszik,aztán irány a város ugye vásárolgatni, szolárium,minden hétvégén bulizik,jobbnál jobb bárokba jár minden este a barátnőkkel.A valódi gebasz ott kezdődik,h anyósom a fiát állandóan pumpolja pénz kell állandóan,aztán vállalja a munkát a fia helyett,majd telefonál, h "Fiam hétvégére vállaltam Neked munkát, ne tervezzél semmit" ( aztán a munka árát elkéri az anyós,mert Ő szerezte a melót)Ha ennek én hangot adok, hogy küldje dolgozni a kis imádott lányát,le vagyok ugatva, hogy mégis, hogy gondolom Én azt, hogy 24 évesen dolgozzon?Mondtam már azt is, hogy ha párom nem adna pénzt nekik,végük lenne,mert a kis drága lánya elzónázza,erre a válasz az volt, h fiatal még had bulizzon had élje az életét.Bocsánat, szerintem értitek a lényeget, a Fiát halálra dolgoztatná, csak azért, h legyen pénze a nagy lábon élő 24 éves munka nélküli "kislányának",míg a lusta kisasszony mindenben megvan védve,és azonnal neki támad a páromnak ha ő is próbálná elmagyarázni, hogy nincs pénzünk nekünk sem, h mindig adjunk nekik.Tehát a párom nagyon jó mindaddig míg pénzforrás,de viszont a kisasszony állandóan védve van, bármi legyen.Mit tanácsoltok?

2015. nov. 18. 20:49
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
95%

Akkor mi köt ehhez a csávóhoz? :D


Megoldás: ultimátum. Vagy együtt terveztek közös életet, közös kasszán, együtt élés stb., vagy vége.

2015. nov. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
52%
#7 #11 voltam :D bocs lemaradt :D
2015. nov. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Párom nem akar ki szakadni az anyós se**éből!Imádja és szereti, ami nem lenne gond!Egyértelmű a dolog, párom a hibás,tudom,de ha próbál is tenni ellene az anyós egyből: "Ezért neveltelek fel?!-Ennyit nem érdemlek, hogy segíts rajtunk?!Anyádat le**arod,a kis barátnőd miatt?! Tehát ügyesen, a lelkére hat a fiának..
2015. nov. 18. 21:22
 14/31 anonim ***** válasza:
94%

#7 #11 #12


Érzelmi zsarolás. Ha ennyit nem érsz neki, akkor nem kell sokat gondolkodni.

2015. nov. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
92%

Tudod ki tartana a parodat? Hisz az o fizetése anyosra megyen el es a húgára.te penzedbol meg gondolom éltek!

Tudod mit kilépnek gyorsan ebből a kapcsolatból mondván Ennyi erovel én is odatudnam adni anyukámnak a penzt mi meg ehen halnunk!!

2015. nov. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Igazatok van!Igazat adok mindenkinek.(Pláne, h most tudtam meg, hogy a kisasszony,holnap megy kirándulni 3 napra,csak nem tudom miből?????)
2015. nov. 18. 21:49
 17/31 anonim ***** válasza:
80%

Szívemből sajnalak kérdező de ne szeressd te ezt a "kisfiút"akinek az van amit a mami mond,es általa ugyanugy te is kivagy használva. Biztosan jobbat érdemelsz!

Csak az első lépés rossz megtenni kilépni utanna mar jobb lesz!

2015. nov. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
89%

Nézd, ha a párod nem tud annyit keresni, vagy csak magát halálra dolgozva, kizsigerelve tud annyit keresni, hogy hogy saját magán kívül két, egyébként - legalábbis feltételezem - munkaképes, rajta élősködő felnőtt embert eltartson, és ti is jussatok ötről a hatra a közös életetekben, akkor előbb-utóbb kénytelen lesz választani.


(Ha úgy állna anyagilag, hogy ez nem okozna gondot neki, akkor is egy teljesen ésszerűtlen döntés lenne a részéről ehhez a parazita életmódhoz asszisztálni. Te is tudod, hogy ez nem segítség a részéről, hanem a kiszipolyozása, amit csak ő tudna beszüntetni.)


Az, hogy finanszírozza-e a munka nélkül nagy lábon élő húga bárlátogatásait, szoláriumát, vásárlásait stb., hagyja-e saját magát érzelmileg manipulálni és kihasználni, az jó ideje a párod döntése.


Nem tudom, anyósod mennyi idős, azt sem, hogy mióta nincsen munkaviszonya, de gondolom, azzal tisztában vagy, hogy ha ezt nyugdíjas koráig húzza a párod, vagy addig, hogy már a kora miatt nem sok esélye lesz anyósodnak munkát vállalni még akkor sem, ha akarna, akkor még annyira sem fog tudni kilépni ebből a párod, mint most, amikor anyósod még el tudna menni dolgozni, ha rá lenne kényszerítve, mert idősen, esetleg nem makk egészségesen és minimális nyugdíjjal élete végéig rá fog szorulni anyagilag valaki másra.


De ahhoz, hogy ennek véget vessen a párod, először tényleg kéne egyrészt a felismerés, illetve annak a belátása, hogy kihasználják és érzelmileg zsarolják, utána pedig kéne egy nagyon határozott szándék a részéről, hogy ebből - legalább fokozatosan - kiszáll, és egy olyan fellépés, illetve következetes viselkedés, amiből tudják a családtagjai, hogy komolyan gondolja.


Neked kb. annyi mozgástered van ebben a kérdésben, hogy eldöntöd, hogy ilyen feltételekkel, ilyen körülmények között vele tervezel hosszú távon, ha pedig nem akarsz egy ilyen helyzetben ragadni beláthatatlan ideig, akkor őszintén elmondod ezt a párodnak, és adsz neki egy reális határidőt arra, hogy elzárja a pénzcsapot, aztán elfogadod a döntését akár így, akár úgy.


Hiába igazságtalan ez a - fogalmam sincs, mióta fenn álló - helyzet így, ha nem tudott kilépni ebből, akkor egyik napról a másikra nagy valószínűséggel akkor sem tudna, ha belátja, hogy ez így tarthatatlan, mert mára valóban anyagi függőségi viszony alakult ki a családjával, akik az ő hozzáállása miatt engedhetik meg maguknak, hogy ne dolgozzanak, és emellett a minimális szükségleteiken felül költekezzenek.


Szerintem a párod annyit tudna tenni, hogy ad egy reális, belátható határidőt a húgának és az anyjának arra, hogy munkát keressenek, de már ez alatt az idő alatt is fokozatosan egyre kevesebb pénzt ad nekik, és erre előre figyelmezteti is őket, hogy úgy gazdálkodjanak, úgy tervezzenek.


Apósoddal nem él velük, vagy vele mi a helyzet?

2015. nov. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
68%

5, 8, 10 valaszolok es a többiek is mindent leirtak, ki-ki mas megfogalmazassal, de ugyanazt, amit sztem amugy Te magad is nagyon jol tudtal eddig is... Annyival tudnam kiegesziteni, h megertelek. Nehez döntes, mert ö a parod, kötödsz hozza, es a vegtelensegig remenykedsz, h de hatha rajön, eszreveszi es megvaltozik minden...

En azt mondom, nem a ferjed hibaja, hanem az anyjae, amiert igy nevelte, amiert nem engedi felnöni, amiert zsarolassal köti magahoz. Ahogy Müller P mondta, h ha ujrateremthetne a nöt akkor a gyermeke birtoklasanak vagyat nem teremtene bele. Igy a ferjed valojaban aldozat, tudattalanul eszre sem veszi, mert igy neveltek...

Emiatt meg sajnalod is, igy meg nehezebb döntes. Mikor veszi eszre? Az a baj, h ez nem töled függ. Viszont hiaba papiron a parod, a kapcsolatotokban egyedül vagy, es egyedül lenni egy parkapcsolat?

Ha most egy honapja költöztetek csak külön, en adnek meg eselyt, hatha a külön eles hatasara kepes jobban elszakadni az anyjatol, bar ki tudja... De semmikepp sem vallalnek addig gyereket!!!

A Neked legjobbakat kivanom Neked!

2015. nov. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

18/19

Anyósom életerős,eléggé jól néz ki korához képest,szeret ő is szolizni stb..57 éves!Csak dolgozni nem szeret,akkor mit várunk a lányától?

Apósom már meghalt rég!Utána élettársa volt anyósomnak, de az is elvadult,mert ott is a pénzén éltek,és betelt a pohár a papónál.

2015. nov. 18. 22:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!