Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan oldjuk meg a Szentestét...

Hogyan oldjuk meg a Szentestét, hogy mindenkinek jó legyen? (Többi lent).

Figyelt kérdés

Párommal a mi szüleinknél élünk (én 28L ő 30F). Párom édesanyja párom öccsével lakik, aki Szenteste dolgozni fog. Ezért anyuka kitalálta, hogy 24.-ét töltsük vele, vagy hogy mi menjünk át hozzá vagy ő jöjjön hozzánk. Utóbbi kizárt, mert panelban élünk, kevés a hely, aludni sem tudna hol, márpedig ha ő jön itt is kellene aludnia, de annyi hely nincs. Mondtam neki, hogy Párommal megbeszéltük, hogy a két Ünnep között elmegyünk hozzájuk, de még Karácsony előtt is meglátogatjuk, a szentestét viszont szeretnénk együtt tölteni, hiszen eddig egyikünknek sem volt túl boldog a szentestéje az elmúlt 3-4 évben, nem volt mellettünk társ. Elkezdett zsarolni a Facebook chaten hogy mi biztosan nem tudjuk hogy milyen érzés átbőgni a szentestét. Írtam neki, hogy párom tuti tudja, csak nem beszél róla legfeljebb, én pedig rengeteg szentestét bőgtem át. Végül úgy tűnt, megbékélt a gondolattal, hogy a két ünnep között megyünk, de az érzelm zsarolástól a hajam égnek áll. Mit csináljunk? Szeretnénk együtt tölteni a barátommal 24.-ét, de azt sem szeretném, hogy az anyja rosszul érezze magát. Hogyan oldjuk meg? Párommal még nem tudtam erről beszélni, nincs itthon.


28L


2015. dec. 7. 11:48
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
91%

5-ös vagyok.


Amikor a kérdező azt írta, hogy "ha ő jön itt is kellene aludnia", azt gondoltam, legalább 100 km-re lakik az anyós. Ehhez képest kiderült, hogy egy városban laknak (mégha gyalog nem is bejárható a távolság).


Szóval még néhány kérdés és ötlet fölmerült bennem.


1. Miért kizárt, hogy ott aludjon az anyós? Gondolom minimum kétszobás panelban laktok, szüleid az egyik szobában, ti a másikban. Nos, a párod helyében fölajánlanám, hogy aludjon az én helyemen, én meg a padlón, polifomon kibírok egy éjszakát.


2. Ünnepeljen nálatok anyósod, és este menjen haza taxival. Nyilván karácsony este Bp. másik végébe áttaxizni nem olcsó, de egy évben egyszer talán kibírható. Ismét a párod nézőpontjából mondom: ha ez lenne az ára, hogy anyukám jól érezze magát, inkább én adnék pénzt a taxira (fogjuk föl úgy, hogy ennyivel többet költöttem az ő karácsonyi ajándékára).


3. Gondolom autótok nincs (ha saját lakásotok sem), de talán szüleidnek igen. Ez esetben az apukád helyében odaadnám nektek az autót, hogy a délutánt töltsétek anyósodnál, ne kelljen du. 4 előtt már eljönni tőle, mert elmegy az utolsó busz. Gyertek haza kocsival, és este meg ünnepeljetek velünk. Ha nincs jogsitok, akkor meg menjetek el busszal és telefonáljatok, amikor jönnétek, értetek megyek. És előző pontra visszatérve, ha nálunk ünnepelne, természetesen nászasszonyomat hazavinném, ne kelljen taxira költenie se neki, se a fiataloknak.


Szóval megoldás lenne ezerféle, csak keresni kell.

2015. dec. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
96%

Olyan családtagot, akivel jó a kapcsolatunk, nem hagynék egyedül szenteste. Főleg, hogy ő maga sem szeretne egyedül lenni.


A ti helyetekben megbeszélném a szüleimmel és áthívnám anyósomat. Késő délután/este haza tud menni taxival. Budapesti vagyok, szoktam taxival járni - tény, hogy nem olcsó, de évente 1x belefér.

2015. dec. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
81%
itt az lenne a megoldás ha ő menne hozzátok és este hazamenne taxival vagy BKV-val.
2015. dec. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt mondogatod, hogy együtt szeretnél lenni a barátoddal. Ha átmentek az ő anyukájához, akkor is együtt lehettek.
2015. dec. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
64%

Ha kettesben szeretnétek lenni, akkor értenélek.

De a szüleiddel lesztek.

Akkor ennyi erőből az ő anyukájánál is lehetnétek, hogy ne legyen egyedül.

Ha meghívjátok magatokhoz, akkor sem kell ott aludnia. Egy alkalommal ki lehet bírni egy taxi kifizetését is.

Nem igazán értem, hogy a te szüleiddel miért nem gáz lenni, az övével meg miért igen.

Mondjuk az anyja is gáz. Én tuti nem hisztiznék, hogy melyik nap jönnek hozzám a gyerekek. Felnőtt emberek vagyunk, mindenki éli az életét. Az a lényeg, hogy jöjjenek. Egyszerre nem lehet mindenhol ott lenni. Én nem várnám el, hogy mindenképpen Szenteste tutujgassanak engem.

2015. dec. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
50%

Ezt a távolságot ugy hoztad elő mintha tobb szaz km-re laknatok egymástól!

Kerdesedben benne a válasz,hisz akármit is írnak a hozzászóló mindig megmagyarazod hogy miert is nen lehetseges hogy anyóssal töltsétek a szentestét!!!

Mert te a szuleiddel es a paroddal szeretned eltölteni!


Egyebkent igaza van anyosodnak hisz az ev minden egyes napot a te szuleiddel töltitek,ráadásul anyósodnak nem is lesz nagy szabadnapja a munkája miatt!

En biztos hogy ott toltenema 24.et

Es 25,26pedig a szüleimmel!!!


De ezt neked kell eldönteni.


Sőt azt lenne a legjobb ha ő menne hozzátok,de ez sem migoldhato

Tudod ha nekem es a páromnak a Földön kéne aludni egy pokrocon is meghivnan magunkhoz,azt az egy estét megoldanám!


Tudod kérdező még alakulhat az életeteket ugy hogy anyosra szorultok......


Vagy attol félsz hogy akkor a te szüleid fognak megharagudni??

Jah akkormindegy is ibkabb anyós legyen egyedul igazad va !!

2015. dec. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
75%

mivel ő egyedül lesz, ti meg 4en lennétek, sztem nem halnátok bele, ha átmennétek!

amúgy ha karácsonykor a sírás volt a fő program, akkor biztos jó a hangulat nálatok

2015. dec. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
49%
Nem megyek olyanhoz karácsonykor sem, aki zsarol.
2015. dec. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
40%

Mivel utálom az érzelmi zsarolást, bizonyára nem mennék egyáltalán. Action - reaction.

Egy érett nő ne bőgjön már azért, mert egyedül van szenteste... Van családja, át is mennek máskor, vele is lakik valaki, csak pont akkor egyedül lesz. Na bummm. Rengeteg szenteste voltam egyedül s csak gyerekként bőgtem egyszer (épp érzékeny korszakomban voltam magányos tiniként és elég durván jött ki amúgyis az az eset, éhes is voltam, mert nem mehettem be a konyhába s végigéheztem a napot).

No persze, ez az elmélet. Adott esetben ismerhetem az anyám/anyósom lelki beállítottságát, életének nehézségeit, megérthetem, hogy ilyen dolgokat csinál, mert túlérzékeny... De túl keserű lenne a szám íze ahhoz, hogy átmenjek 24-én. A saját személyiségemet is ismerem, nem lennék kedves. Jobb lenne neki nélkülem.


A kérdező pedig hozza meg a saját döntését, ezt máshogyan nem lehet.

2015. dec. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
100%

Már sokan leírták, csak ismételni tudom...

Ha ti nem kettesben éltek, hanem a te szüleiddel, akkor tulajdonképpen nem kettesben töltitek a szentestét, hanem a te szüleiddel. Ha a te szüleid ketten vannak (és a többes számból erre következtetek), akkor lehet, jobb volna most anyósodékhoz menni inkább, ha a párod tesója nem lesz otthon szenteste. Anyósodnak elég sz.r lenne egyedül szerintem. Azt végképp nem értem, hogy miért csak karácsony után akartok átmenni hozzá? Még ha a szentestét nem is nála töltitek, karácsony 1 vagy 2. napján sem mennétek? Ez nekem fura!

2015. dec. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!