Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan oldjuk meg a Szentestét...

Hogyan oldjuk meg a Szentestét, hogy mindenkinek jó legyen? (Többi lent).

Figyelt kérdés

Párommal a mi szüleinknél élünk (én 28L ő 30F). Párom édesanyja párom öccsével lakik, aki Szenteste dolgozni fog. Ezért anyuka kitalálta, hogy 24.-ét töltsük vele, vagy hogy mi menjünk át hozzá vagy ő jöjjön hozzánk. Utóbbi kizárt, mert panelban élünk, kevés a hely, aludni sem tudna hol, márpedig ha ő jön itt is kellene aludnia, de annyi hely nincs. Mondtam neki, hogy Párommal megbeszéltük, hogy a két Ünnep között elmegyünk hozzájuk, de még Karácsony előtt is meglátogatjuk, a szentestét viszont szeretnénk együtt tölteni, hiszen eddig egyikünknek sem volt túl boldog a szentestéje az elmúlt 3-4 évben, nem volt mellettünk társ. Elkezdett zsarolni a Facebook chaten hogy mi biztosan nem tudjuk hogy milyen érzés átbőgni a szentestét. Írtam neki, hogy párom tuti tudja, csak nem beszél róla legfeljebb, én pedig rengeteg szentestét bőgtem át. Végül úgy tűnt, megbékélt a gondolattal, hogy a két ünnep között megyünk, de az érzelm zsarolástól a hajam égnek áll. Mit csináljunk? Szeretnénk együtt tölteni a barátommal 24.-ét, de azt sem szeretném, hogy az anyja rosszul érezze magát. Hogyan oldjuk meg? Párommal még nem tudtam erről beszélni, nincs itthon.


28L


2015. dec. 7. 11:48
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:
Párommal amikor beszéltem erről, ő maga is mondta, hogy nem lenne szerencsés, ha anyukája átjönne, berúgni otthon is tud. - az ő szavait idézem. Nálunk nincs alkoholizálás, de anyuka nem veti meg, ha mi nem is tartunk itthon alkoholt, ő tuti hozna magával, jól berúgna, erre pedig sem én, sem párom, sem a szüleim nem lennének kíváncsiak.
2015. dec. 8. 10:25
 32/42 anonim ***** válasza:
100%
De most komolyan, ha ennyire értetlen vagy, minek érted ki a kérdést?
2015. dec. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen csak a lényeget hagytad ki akkor a kérdésedből, hogy valójában azért nem akarnátok, hogy átmenjen, mert tartatok attól, hogy többet iszik a kelleténél. És nem, nem kettesben leszel a pároddal szenteste, hanem a szüleiddel lesztek mindketten. Mi a férjemmel kettesben leszünk 24.-én, azaz csak ő, és csak én leszek a saját házunkban. (Tehát kettesben!)

Gondolom párod édesanyja sem szokott egyedül lenni Karácsonykor, uh hülye kifogás, hogy a te szüleid idősek és a bevált rendszer szerint mindenkinek velük kell lennie aznap. Ennyiből anyósjelölted rendszere szerint meg egyedüllét nincs azon a napon.

Tulajdonképpen te mindneképpen otthon akarsz lenni a saját szüleiddel, de akkor ezt ne úgy add elő, hogy mert kettesben lesztek, vagy mert nagy a távolság, mert te is tudod, hogy ezek csak kifogások.

De örülök, hogy sikerült megoldani ezt a borzasztó bonyolult helyzetet!

2015. dec. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
100%

"Tulajdonképpen csak a lényeget hagytad ki akkor a kérdésedből, hogy valójában azért nem akarnátok, hogy átmenjen, mert tartatok attól, hogy többet iszik a kelleténél."


Khm... Én erre csak azt tudom mondani, hogy az anyós kategóriában minden kérdésnél, ahol pár oldalnyi válasz után még mindig nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy a kérdező azt elképzelte, hirtelen érdekes módon "kiderül" hogy anyós amúgy "alkoholista".

2015. dec. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%
34-es vagyok. Ha kérdezők nagyon elszántak, hogy mindenképpen nekik legyen igazuk, akkor azzal együtt még az is mindig "kiderül" hirtelen, hogy anyós még dohányos is meg hitele is van. :D
2015. dec. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:
Nem dohányzik és nincs hitele. :D Amúgy a probléma már megoldódott, tárgytalanná vált a kérdés.
2015. dec. 8. 19:42
 37/42 anonim ***** válasza:
78%
igen, ez a kamu tuti ismertetőjele, mindig megoldódik, és mindig úgy, ahogy azt a kérdező óhajtotta.
2015. dec. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
88%

Én ezen esetben elmennék a párommal wellnessezni a szülők meg csináljanak amit akarnak.

Kérdező szülei is ugyanúgy zsarolnak érzelmileg, h ők öregek meg ragaszkodnak a kialakult rendszerhez. Nem értem h ez miért nem baj, miért csak anyós panaszkodása gond?

2015. dec. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
81%

"Kérdező szülei is ugyanúgy zsarolnak érzelmileg, h ők öregek meg ragaszkodnak a kialakult rendszerhez. Nem értem h ez miért nem baj, miért csak anyós panaszkodása gond?"


Főleg, hogy a panaszkodó anyós magában lett volna, a másik két begyöpösödött meg ott lett volna egymásnak. De hát azok a kérdező szülei és az más.

2015. dec. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
100%

Kérdeztem tőle korábban, miért akar otthon lenni, ha a saját szülei mellett is átbőgött sok szentestét, de erre még nem tudott kitalálni semmit.

Biztos ez az aranyhala halálának évfordulója...

2015. dec. 9. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!