Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan oldjuk meg a Szentestét...

Hogyan oldjuk meg a Szentestét, hogy mindenkinek jó legyen? (Többi lent).

Figyelt kérdés

Párommal a mi szüleinknél élünk (én 28L ő 30F). Párom édesanyja párom öccsével lakik, aki Szenteste dolgozni fog. Ezért anyuka kitalálta, hogy 24.-ét töltsük vele, vagy hogy mi menjünk át hozzá vagy ő jöjjön hozzánk. Utóbbi kizárt, mert panelban élünk, kevés a hely, aludni sem tudna hol, márpedig ha ő jön itt is kellene aludnia, de annyi hely nincs. Mondtam neki, hogy Párommal megbeszéltük, hogy a két Ünnep között elmegyünk hozzájuk, de még Karácsony előtt is meglátogatjuk, a szentestét viszont szeretnénk együtt tölteni, hiszen eddig egyikünknek sem volt túl boldog a szentestéje az elmúlt 3-4 évben, nem volt mellettünk társ. Elkezdett zsarolni a Facebook chaten hogy mi biztosan nem tudjuk hogy milyen érzés átbőgni a szentestét. Írtam neki, hogy párom tuti tudja, csak nem beszél róla legfeljebb, én pedig rengeteg szentestét bőgtem át. Végül úgy tűnt, megbékélt a gondolattal, hogy a két ünnep között megyünk, de az érzelm zsarolástól a hajam égnek áll. Mit csináljunk? Szeretnénk együtt tölteni a barátommal 24.-ét, de azt sem szeretném, hogy az anyja rosszul érezze magát. Hogyan oldjuk meg? Párommal még nem tudtam erről beszélni, nincs itthon.


28L


2015. dec. 7. 11:48
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:

Utolsó jó hogy szóba hozod, a kérdés kiírásakor elég ideges voltam, így kimaradt az, hogy 25.-e vagy 26.-án megyünk párom édesanyjához. Tulajdonképpen nem is azzal volt a legnagyobb bajom, AMIT írt, hanem AHOGY írta. Dagonyás, ömlengő stílus, pátosszal nyakon öntve, követelőzve, manipulatívan. Sokszor megyünk hozzájuk, tehát egyáltalán nincs elhanyagolva, lesz.rva. Az én szüleim elég idősek, kései gyerek vagyok (apum 69, anyum 65 éves), ragaszkodnak a bevált szokásrendszerükhöz. A mi szobánk meg kicsi, hogy akár egy matracot is a földre tegyünk.


Közben azóta cseteltem a párom anyukájával, úgy tűnt, megbékélt a gondolattal, hogy 25.-én vagy 26.-án megyünk hozzá, de még az ünnepek előtt is beiktatunk egy látogatást, mert segítünk neki ágyat szerelni. Beszéltem jó pár ismerőssel, akik hasonló helyzetben vannak, ők is így látják ésszerűnek, hogy 24.-én kettesben, a többi családtagot pedig 25.-én és 26.-án látogatják meg.


Amúgy a kapcsolatom jó a párom édesanyjával, éppen ezért esett rosszul, hogy nekem esett. Párommal pedig közös döntés volt, hogy a 24.-e itthon, nálunk legyen megünnepelve. Amúgy néha ő is terhesnek érzi az anyukáját...

2015. dec. 7. 20:03
 22/42 anonim ***** válasza:
59%

Mondtam neki, hogy Párommal megbeszéltük, hogy a két Ünnep között elmegyünk hozzájuk, de még Karácsony előtt is meglátogatjuk


Ebbe hogyan esik bele a 25-26???

2015. dec. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy a 24.-e és a Szilveszter közötti időintervallum, csak ezt idegességemben elfelejtettem leírni. Amúgy a 25. vagy a 26. volt eredetileg is betervezve.
2015. dec. 7. 20:16
 24/42 anonim ***** válasza:
93%
24-én kettesben, de nem kettesben lesztek, hanem a szüleiddel, majd akkor lesztek kettesben, ha már külön éltek.
2015. dec. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de én sem tudok ezzel azonosulni.

Ha egy családtag egyedül van, akkor nekem természetes lenne,hogy vele töltjük a Szentestét.

Csak egy példa. Anyukám már meghalt, a férjem édesapja is, de neki a nővére ilyenkor mindig hazajön pár napra. Nálunk tesómnak apuval nem a legjobb a viszonya. Elvannak, de pl. Szenteset nem aludna ott vele. Így mi megbeszéltük,hogy anyósom és sógornőm is eljön apuhoz Szentestézni, mi is a gyerekekkel, utána meg mi ott is alszunk. Nyilván nem hagynánk aput egyedül Szenteste.

2015. dec. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
79%

"ők is így látják ésszerűnek, hogy 24.-én kettesben, "


De ti nem kettesben lesztek, hanem a te szüleiddel, akiknek megvan a kialakult szokásrendszere és te félsz ezen változtatni és iszonyú körülményesen igyekszel kimagyarázni, hogy miért is nem tudtok(mertek) ti átmenni.


Amúgy azt megértem, hogy nem aludna nálatok, sőt én egyáltalán nem is értem, hogy miért menne át? Én se hívogatnám anyám házába anyósomat vendégsége, meg a férjem egyéb pereputtyát.

2015. dec. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
73%

Először is örülök, hogy körvonalazódik egy olyan megoldás, ami mindenkinek elfogadható!


De azért ezen hümmögtem egy sort:

"Az én szüleim elég idősek, kései gyerek vagyok (apum 69, anyum 65 éves), ragaszkodnak a bevált szokásrendszerükhöz."


És mi lesz, ha lesz saját lakásotok? A szüleid akkor is úgy akarják majd rendezni a Szentestét, mintha még nem nőttél volna fel?

Egyébként nem a kor számít, még csak nem is az egészségi állapot, hanem a lélek frissessége. Apukám 74, anyukám 65 éves, de (különösen apukám) abszolút rugalmas lenne. Autóval hozná-vinné a nászasszonyát, vagy fekvőhelyet szorítanának neki a lakásban.

És tényleg nem tudom miért írod, hogy 24-én kettesben lennétek, hiszen a te szüleiddel lennétek, tehát négyesben.

2015. dec. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
76%

nem érted, hogy így sem kettesben lesztek?

majd ha különmentek akkor lesztek!

amúgy 30 évesen már erősen ideje lenne! nem egy panelban egy rakáson!

2015. dec. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
90%

Nem kettesnem ünnepelsz a pároddal, hanem a családoddal.

Én se értem, miért kéne valakinek ott aludnia egy vacsora után.

Vagy küld el hozzám, én is egyedül leszek, - de nekem nem jutna eszembe a gyerekeimet baszkurálni e miatt. :D

(mg zokogni se fogok)

2015. dec. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:

Utolsó! Külön éltünk, de sajnos olyan dolgok adódtak, ami miatt ide kellett jönnünk, persze ez csak átmeneti, legkésőbb tavasszal külön szeretnénk menni.


Született megoldás is. 24.-én átugrunk hozzá délelőtt, este pedig átmegy a nővéréhez. Így mindenki számára megfelelő megoldás született, hálistennek. :)


Mindenkinek ment a zöld kéz, még az arrogáns stílusban írogatóknak is, legyen szép Ünnepetek! :)

2015. dec. 8. 10:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!