Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit mondjak az 5 éves lanyomna...

Mit mondjak az 5 éves lanyomnak, miért nem megyek mostanban, es főképp karacsonykor a mamáékhoz?

Figyelt kérdés

Csúnyán összevesztünk fél éve, nem is szeretnék békülni.

Apa viszi hozzájuk azóta, kb. havi 1x, még nem tűnt fel a kislanyunknak, hogy én nem megyek..de karacsonykor tuti feltűnik neki.. :-(


2015. dec. 15. 10:02
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

A férjem is tudja felügyelni ezt a dolgot...

Köszönöm a valaszokat!

Nem vagyunk egyformák, én 20éve dolgozom ezen a dolgon, eddig csak engem bántott, de én felnőtt vagyok, most a gyereket is manipulálja..:'( A férjem sajnos jobban megtanulta ezt kezelni, bennem gyilkos dühöt vált ki...

Megtehetnem, hogy nem engedem a gyerekw

gyereket se, és a ferjemet is csak kicsit kene izzítanom, de sajnalom anyóst...

Az élet, es a betegsege miatt ógyis megoldodik ez hamarosan...

2015. dec. 15. 10:41
 12/32 anonim ***** válasza:
11%
gonosz ember vagy, lelketlen, azt viszont ne hagyd figyelmen kívül, hogy még te is kerülhetsz ilyen helyzetbe
2015. dec. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
77%
ha rosszindulatú akkor hiába beteg szegényke bla bla, az a való énje. A betegség csak a korlátokat törli el vagyis felszínre kerül a valós személyiség, csak ezt az olyan emberek nem értik meg akik nem tapasztalják. Figyelj megmondod neki, ha kérdezi, hogy sajnos mama és én nem jövünk ki jól, ezért jobb a békesség alapon nem megyek át. Nem kell a magyarázatot túlspilázni, mert a gyerek ennyivel megelégszik, bár szerintem nem fogja megkérdezni, mert azt hiszi ez az alap.
2015. dec. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
68%
Persze és akkor azért, mert beteg és beszámíthatatlan akkor megtehet bármit mert ő jaj beteg, akár veszélyeztethet bárkit. Annyira nem lehet az ha otthon van nem valami intézetben. Sok állszent rinya.
2015. dec. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
79%

"ha kérdezi, hogy sajnos mama és én nem jövünk ki jól"


- igen, ez fontos: csak ha kérdezi és csak röviden: "apával mész, mert úgy jó". - ennyit mondanék a "nem jövünk ki jól" - elvont nem érti a gyerek (honnan kel kijönni? tenné fel magában).

egyébként a kislány hangosan, tételesen beszámol a vendégségben arról, amit mondasz, hosszan és a saját félre- és megnemértése alapján :D:D:D

2015. dec. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
80%
az én apám pölö depressziós/alkoholista/skizó és mindenki azzal jött nekem, hogy jaj ő az apád szegény amúgy is beteg. Csakhogy amikor még csak elkezdett ez a baja kifejlődni és még volt józan esze ő akkor nem akart orvoshoz menni, mindegy mennyire könyörögtek neki és ott volt az én újszülött öcsém is. Az évek során meg utána olvastam és rájöttem, a betegség persze eltorzítja a páciens személyiségét, de igazából az alany valós személyisége kerül csak a felszínre, hisz ilyenkor a gátlások oldódnak csak fel ami pl. szabályozza azt, hogy ne bánts másokat stb. mindenki azt mondja itt, hogy jaj szegény beteg anyós stb. de miért kéne a gyereknek egy beteg személyiség mellett felnőnie, hogy aztán a gyerek lelkivilága is károsodjon, miközben anyós már a legelső tüneteknél elmehetett volna kezelni magát?
2015. dec. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen megértem a kérdezőt, nem egyszerű eset. De annyit elmondhat, hogy a Mama beteg, beteg a feje (nyilván 5 éves szintjén kell ezt), csúnyán megbántotta Anyát és ezért Te nem mész többet....én ilyenkor felhoztam egy példát a gyerekem társaságából, akivel pl nem beszél vmiért, és tök érthető lesz a szitu.
2015. dec. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
27%
Tapasztalatból tudom hogy a családi konfliktusokba jobb nem beavatni a gyerekeket,szerintem ebben a helyzetben a füllentés korrekt, mondd hogy egy barátnőddel mész ünnepelni vagy valami hasonlót.
2015. dec. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 Valkaiss válasza:
78%

Nekem ugyan ebben a helyzetben azt mondtk "nem értettük meg egymást és most kicsit összevesztünk,de hamar ki fogunk békülni"

Ennyi nekem elég volt :) hogy ne foglalkozzak vele.

De szerintem ezt csak akkor kéne bedobni ha rákérdez :)

2015. dec. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

A férjem is tudja felügyelni ezt a dolgot...

Köszönöm a valaszokat!

Nem vagyunk egyformák, én 20éve dolgozom ezen a dolgon, eddig csak engem bántott, de én felnőtt vagyok, most a gyereket is manipulálja..:'( A férjem sajnos jobban megtanulta ezt kezelni, bennem gyilkos dühöt vált ki...

Megtehetnem, hogy nem engedem a gyerekw

gyereket se, és a ferjemet is csak kicsit kene izzítanom, de sajnalom anyóst...

Az élet, es a betegsege miatt ógyis megoldodik ez hamarosan...


Köszönöm mindenki hsz-ét, békés unnepeket kívánok nektek!

2015. dec. 15. 11:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!