Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit mondjak az 5 éves lanyomna...

Mit mondjak az 5 éves lanyomnak, miért nem megyek mostanban, es főképp karacsonykor a mamáékhoz?

Figyelt kérdés

Csúnyán összevesztünk fél éve, nem is szeretnék békülni.

Apa viszi hozzájuk azóta, kb. havi 1x, még nem tűnt fel a kislanyunknak, hogy én nem megyek..de karacsonykor tuti feltűnik neki.. :-(


2015. dec. 15. 10:02
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
0%
Egész egyszerűen mondd azt, hogy nem érzed jól magad, ezért inkább ott maradsz!
2015. dec. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
0%
otthon maradsz - ezt akartam írni
2015. dec. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
72%
utolsó ez sem jó, mert akkor meg aggódik az anyjáért, mert nincs jól elvileg.
2015. dec. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nem kell mondani magyarázatot. Nagypapám mániás depressziós volt, anyukámmal nem nagyon voltak jóban, így gyerekkoromban voltak időszakok, amikor mind mentünk, volt amikor csak apukám, és volt mikor egyáltalán nem mentünk hanem nagymamám jött el hozzánk.

Én gyerekként nem igazán tudtam hova tenni, hogy anyukám nincs jóban az apjával, meg azokat a tanácsokat sem, hogy majd ezt ne mondd, meg azt ne mondd ha ott vagyunk. Kicsit tanácstalan lettem tőle, nem tudtam hogy nekem hogy kellene viselkednem a nagypapámmal. Így én azt javaslom, legjobb ha egyszerűen azt mondod: "Idén én nem megyek, apával mentek." Ha ez nem elég, akkor is csak a legminimálisabbat, pl. "azért mert a mama apa anyukája, ezért mész vele". Én nem mondanék semmit a rosszban levésről, amíg rá nem kérdez a gyerek, a beteg mamáról meg főleg nem.

2015. dec. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Mivel manipulálja a gyereket? És a férjed ezt hogy tudja kordában tartani?


Csúnya dolog tudom, mert beteg, és nem tehet róla, de ha durva a helyzet, akkor én minimálisra csökkenteném a látogatások számát.


Mit értesz azon, hogy hamarosan megoldódik?

A nagyi talán haldoklik?

2015. dec. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Hú, na ez az...a mániás depi....anyósom 'csak' bipoláris zavarban szenved...illetve mi szenvedünk tőle...:-(


Minimálisra van szorítva, kb. 4-5hetente mennek át kb. 2óra hosszat...


A hamarosan megoldódik-ot a következőképpen ertem:

Mióta a ferjemmel egyuttvagyunk, és a férjem kinyogte, hogy utalja az anyját, én atvallaltam a kedvéért a mama csaladi istápolását...

Férjemnek ez könnyebbség volt, unnepekkor talán adott neki egy puszit, azt kesz... es aranylag nyugi volt...egeszen addig, míg meg nem lett a kislanyunk...

Azota nem tudok vele elnéző lenni, erosebb bennem az anyai ösztön, mint Terez anya....

Tehat fordult a kocka, muszáj volt a ferjemnek aktivizalni magat...

Viszont anyosom egyre durvabb, a feejem pedig fogja magat, ha nem ugy viselkedik, és hazajonnek...en ezt neveltetesemnel fogva keptelen voltam, hazafele mindig sirtam, annyira gáz volt...

A ferjem egyre jobban durran be ra, ugyanúgy, mint régen, szal nemsoká eljon a pont, hogy nem fog menni...-így ertettem, hogy megoldodik...

Ez egy szörnyű állapot, senkinek nem kivanom, hogy ő, vagy csal-dtagja ilyenbe szenvedjen...

Rettegessel tölt el, hogy a lanyunkon is kijohet, hisz ez csalqdilag halmozódhat...imadkozni tudok csak, hogy ne tortenjen meg...

2015. dec. 15. 20:57
 27/32 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem egy öt éves nem vár el nagy magyarázatokat. Én itthon maradsz, mert mást csinálok, apa elvisz, ahogy szoktátok, majd nem sokára jöttök, szia.
2015. dec. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
A 24-es velemenyem vagyok (zöld hüvelykujjat kapott). A gyerek ugyan kerdezi, hogy anyu miert nem jön a nagyihoz, de nem var kimeritö magyarazatot. Eleg neki azt mondani, hogy anyu nem jön, de itthon var ra es apura. Nalunk is hasonlo szituacio van a csaladban. A gyerekeimet en is engedem a nagyszülökhöz, a ferjem kisereteben. A gyerekeket kenyeztetik veg nelkül es normalisak hozzajuk. Ugy gondolom, a legtöbb valaszado megerösitett az allaspontodban. A komment-jeidböl kiderült, hogy a ferjed (is) szenved ebben a szituacioban, es Te magad ezert nem latsz jövöt az unoka-nagyszülö-kapcsolatban. En megertem a dönteseteket.
2015. dec. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, mindenkié hasznos volt...

Igy tettem, ahogy többen írtátok, tehat nem volt nagy magyarázkodás,bár a kincs rákerdezett természetesen...-egyem már most az antennáit- :-D,

Annyit mondtam, hogy most maradok, menjenek csak, en meg addig eltakaritom a rumlit...:-)

2015. dec. 29. 13:47
 30/32 anonim ***** válasza:
34%

Kedves kérdező.


A gyermekeddel bátran őszinte lehetsz.


Igenis jó példát mutatsz neki, ha vállalod önmagad őszintén. Az "álbékesség" a legmérgezőbb egy gyerek számára.

2016. jan. 10. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!