Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogos vagy nem jogos a kérésem?

Jogos vagy nem jogos a kérésem?

Figyelt kérdés

Adott egy jelenlegi helyzet nálunk: Párom családjával egy fedél alatt élünk. Meg van beszélve egy fix összeg havi szinten amit beadunk (ez egyforma összeg), illetve amit azon felül kell elköltenünk (ez nem rendszeres összeg, hanem ha megyünk Párommal valahova, ezt azt hozatnak olcsóbb vagy éppen drágább összegekért. Továbbá a majd a soha meg nem adott megadom című dologgal vásárolt termékek.) Illetve Páromtól főként várják az anyagi támogatást, ha hó vége felé kevés.

Nos ezt azért írtam le, hogy tisztább kép legyen mivel pénzügyekkel is kapcsolatos a kérdésem.

Azt szeretném tőletek megkérdezni, ebben a helyzetben jogos e az a kérésem, hogy néha napján nekem is hozzanak pár db zsemlét pl amit munkába elvihetek. Párom egész heti adagját megkapja (feltétekkel együtt mint pl1 kg-os rúd párizsi stb...) és ez rendszeres. Nekem mindent magam kell intéznem. S bár mondják, intézhetné maga is, mindig megkapja végülis. Jól van, értem én, hogy ő a fia, családtagabb mint én..., ez nyilvánvaló első a gyereke, de nem járna nekem is legalább néh, ha már én is adok be és ráadást is? Páromnak már mondtam és nekik is célozgattam, hogy nekem is jó lenne... De azóta sem. Zavar az is, hogy ha pl olyan kaja van főzve amit ő nem szeret, akkor külön van neki csinálva, de nekem sosem, én valószínüleg csináljam meg magamnak ha akarok mást, persze vegyek ahhoz külön cuccokat, mert ha pl hús kell most magamra vegyem elő a 1-2 kg-os csomagot? Nyilvánvalóan nem fogom...

Zavar a megkülönböztetés, mert nem egy pár vagyunk ilyenkor a szemükben, csak ha dolog van. Ha párom után kell pakolni, akkor nagyon is a párja vagyok. Csak közlöm, ő akart itthon lakni, spórolásból meg a kényelem. Én azért vagyok itt, mert szeretem, csak ezért vállaltam ezt a dolgot, de kikötöttem a Páromnak, hogy remélem nem fognak külön kezelni ennyire minket, de hát... Na és bár mondta, nem szól ilyenekért. De különben meg az én szüleimet is lehetne segíteni anyagilag, s szerintem természetes akkor az is, hogy én pedig akkor őket segítem. Mivel ők egyedül élnek külön külön, itt meg nagyon sokan vagyunk!



2016. jan. 26. 07:11
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Szuperek az én szüleim is igen! Egyébként Apámat írtam a példában.


Végre valaki látja a problémát. Én úgy látom ők ezt nem érzik! Nálunk sajnos otthon kevesebb a munkahelyi lehetőség, csak azért mondtam áment végeredményben, hogy akkor na itt...

Én első hónaptól gyűjtök, Párom mostanában kezdett, a közös jövőre. De ha itt valami folytán kevesebb a bevétel, neki illetve nekünk kell kipótolni tehát akkor nem tudunk félre tenni annyit és nagyon sokat kell, ha "hamar" külön akarunk menni! Nem mindig van jóság az együtt élésben. Alapvetően jól kijövünk a családjával, DE mindig akad olyan alkalom amikor emlékeztetnek hogy én nem vagyok családtag olyan. Csak azt nehezményezem, hogy anyagilag viszont első sorban rám támaszkodnak, ha a lánya és köztem kell választani, illetve ha dolog van is nekem szólnak. Nem az hogy nem tudom megtenni, de sokadjára zavaró, mert ezzel is csak azt érzem hogy neki nem kell mert ő a gyereke, felsőbb rendű hozzám képest, te meg nem úgyhogy neked meg kell dolgoznod. Ez ilyen érzés. Itt én ezt csak a Kedvesemnek mondom el, de hogy álljak ezzel eléjük? Ez az hogy ő azt mondta majd jelzi a dolgokat feléjük, de elkerüli inkább. Volt is belőle vita párszor. Kis dolgoknak tűnik es nem az a 200 Ft plusz idegesít engem, hanem a gesztus. De ha mi veszünk kaját, külön kérte ha magunkra főzünk is csak, de adjunk a lányának is belőle (tehát a Kedvesem testvérének). Most akkor ha a pénzt vesszük, én rám sok a 200 de én akit nem vagyok köteles pénzelni főzzek saját pénzen rá? Nem értem a felfogást ilyenekben. Nem mondom, hogy nem ehetek, vagy valami, de nekem is ugyanannyi akkor. S az anyja mondta nemrég: albérletbe ne menjetek mert hülyeség az. Most akkor mi van? Szakitsunk? Mert én már külön nem vagyok hajlandó lenni, járkálni egymáshoz... Nem akarom elhagyni, csak fogalmam sincs ilyenkor mi van, mert feszültség van bennem emiatt. Szerintem nem így kéne nekik sem hozzám állni. Tudom nem vagyok a gyerekük, hát az hülyén is festene ha én is az lennék, csak szeretném ha jobban elfogadnánk. Csak amikor valamit rám akarnak párkapcsolati szempontból erőltetni, akkor mindjárt robbanok és ellenszegülök illetve a gyerekéről rossz szót ki nem mondhatok, hiába élünk együtt es azért ismerem már annyi év alatt... Ez is ki tud akasztani. Még csak rosszat sem mondtam akkor de már mondta, de hogy az ő fia jó fiú stb. Mondom tudom milyen ismerem. S nem is rosszat mondtam róla.

Ezzel iszonyat nehéz együtt élni tartósan, de csak miatta. Tudom, hogy ez neki nagyon jó, en is boldog vagyok amikor haza megyek és sertepertélhetek ahogyan akarok meg minden, de jobban szeretem annál, hogy csak úgy lelépjek. Tervezzük a jövőt, csak kiidegel hogy nem vagyok, lehetek önálló itt. Természetesen jogos, de nem minden esetben van igazuk amikor megszabnak dolgokat! Mert akkor minek tartanak itt minket, őt. Neki is megkötik a kezét...

2016. jan. 26. 09:15
 12/23 anonim ***** válasza:
70%

Nem, bmeg. Nem jogos, hogy fizetsz, mint a katonatiszt és kérsz cserébe 4 zsömlét.

Te el is olvasod, amit írsz? És ezek után sem világos neked, hogy pofátlanul ki vagy használva? A "PPPPPPárod" egy mamahoteles, aki pont letojja, mi van veled, de ott vagy neki kéznél, ha d.gni, takarítani vagy a családot pénzelni kell.

Elmondom én mit tennék: kidobnám a francba ezt a PPPPPPPPPPárt, az anyukát elküldeném a halál valagára, aztán keresnék valami normális fickót magamnak.

De ez én vagyok, te nyilván szívsz tovább, amihez sok sikert és kitartást kívánok.

2016. jan. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
57%
Ez van, nagyon úgy tűnik, hogy te ott nem leszel soha egyenértékű családtag. Két lehetőséged van megszoksz vagy megszöksz. Már csak az a kérdés, hogy a párod menne e veled ha elmennél...
2016. jan. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
28%

tényleg durva amit művelnek veled, az hogy fizetsz oké azt megértem, de a bánásmód amit kapsz, ráadásul a párod nem áll ki melletted.

elhiszem hogy szereted, de vagy megváltozik és kiáll érted, vagy egész életében az anyja fogja irányitani.

ha a második állna fent én továbblépnék.

2016. jan. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
57%

Neked kell választanod a lehetőségeidből:

-Szólsz, megpróbálod velük megbeszélni (valószínűleg rosszabb lesz a helyzet)

-Csendben tűrsz (belefáradsz, idegileg rámész)

-Elmentek albérletbe (még inkább nem fognak szeretni a szülei)

-Haza költözöl, és megpróbálod így fenntartani a kapcsolatot

-Szakítasz.


Neked kell eldöntened, hogy melyiket akarod.

2016. jan. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
90%

Gondolom valahogy éreztetni akarják, hogy nem vagy ott kívánatos. Lehet, hogy a párodat nem szívesen engedik kirepülni, de ez nem jelenti azt, hogy téged szívesen látnak. Amúgy pedig csak azt lehet visszatartani, aki hagyja magát... Egy felnőtt embert csak nem tartanak erőszakkal otthon? :D

A kedves párod marhára élvezi, hogy ki van szolgálva, ott a mama, de ott a nő is akit ..... és még rendet is raknak utána. Szerintem te nem látod a fától az erdőt, ha a jogosságon pattogsz. Úgy vagy hülyére véve, ahogy annak a rendje. Nem a zsömlén meg a kedvedre való fogásokon kéne aggódnod.

2016. jan. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
28%
Méltatlan ez a kapcsolatod. Az eltelt időben bebizonyítottad számukra, hogy téged ki lehet használni, max néha pampogsz egy kicsit. Nem tisztelnek, és hanem lépsz lesz ez még rosszabb is.
2016. jan. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
57%
jó mérgező egy család...én már rég leléptem volna onnan, fene se viselné a megtűrt személy sapkáját.
2016. jan. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
57%
Én a helyedben felvetném a költözés témát. Ismerős helyzet, csak esetünkben én voltam a "pár" aki a szülői házhoz vitte a barátnőjét. Viszont a mi körülményeink jobbak voltak, már ami a lánnyal kapcsolatos dolgokat illette. Szüleim nem kértek és nem is vártak el tőle semmit, sokszor vissza is utasították. Persze barátnőm kivette a részét a házimunkából, konyhai sürgés-forgásból úgy, ahogy illik és amúgy is elvárható lett volna. Anyu és Apu úgy állt hozzá a témához spórolgassunk, ők ameddig csak lehet segítenek. Többek között így segítettek elindulni az életben. Mindig hálás voltam nekik ezért, de a költözés gondolata mégis bennem fogalmazódott meg először. Én egyszerűen úgy gondolom, hogy 2 felnőtt család nem fér meg egy háztartásban. Sokban hasonlítunk ők is és mi is, de mégis van jó pár dolog amiben eltér a véleményünk. Ilyen esetekben mindig rájuk hagytam a döntést, hisz az az ő háztartásuk, attól még mert a gyerekük vagyok ott az ő szavuk a döntő. Egyre jobban vágytunk (meg bennem is folyamatosan nőtt a gondolat) az igazán saját életre, és szerintem ez a dolgok rendje. Nem is értem párodat, hogy őt miért nem motiválja az önállóság. Hosszútávon ez nem lehet kényelmes.
2016. jan. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
50%
Ha vesznek egy egy kilos felvagottat az akkor kizarolag egy embere? Mas nem ehet belole? Nem ertem en ezt...
2016. jan. 27. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!