Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogos vagy nem jogos a kérésem?

Jogos vagy nem jogos a kérésem?

Figyelt kérdés

Adott egy jelenlegi helyzet nálunk: Párom családjával egy fedél alatt élünk. Meg van beszélve egy fix összeg havi szinten amit beadunk (ez egyforma összeg), illetve amit azon felül kell elköltenünk (ez nem rendszeres összeg, hanem ha megyünk Párommal valahova, ezt azt hozatnak olcsóbb vagy éppen drágább összegekért. Továbbá a majd a soha meg nem adott megadom című dologgal vásárolt termékek.) Illetve Páromtól főként várják az anyagi támogatást, ha hó vége felé kevés.

Nos ezt azért írtam le, hogy tisztább kép legyen mivel pénzügyekkel is kapcsolatos a kérdésem.

Azt szeretném tőletek megkérdezni, ebben a helyzetben jogos e az a kérésem, hogy néha napján nekem is hozzanak pár db zsemlét pl amit munkába elvihetek. Párom egész heti adagját megkapja (feltétekkel együtt mint pl1 kg-os rúd párizsi stb...) és ez rendszeres. Nekem mindent magam kell intéznem. S bár mondják, intézhetné maga is, mindig megkapja végülis. Jól van, értem én, hogy ő a fia, családtagabb mint én..., ez nyilvánvaló első a gyereke, de nem járna nekem is legalább néh, ha már én is adok be és ráadást is? Páromnak már mondtam és nekik is célozgattam, hogy nekem is jó lenne... De azóta sem. Zavar az is, hogy ha pl olyan kaja van főzve amit ő nem szeret, akkor külön van neki csinálva, de nekem sosem, én valószínüleg csináljam meg magamnak ha akarok mást, persze vegyek ahhoz külön cuccokat, mert ha pl hús kell most magamra vegyem elő a 1-2 kg-os csomagot? Nyilvánvalóan nem fogom...

Zavar a megkülönböztetés, mert nem egy pár vagyunk ilyenkor a szemükben, csak ha dolog van. Ha párom után kell pakolni, akkor nagyon is a párja vagyok. Csak közlöm, ő akart itthon lakni, spórolásból meg a kényelem. Én azért vagyok itt, mert szeretem, csak ezért vállaltam ezt a dolgot, de kikötöttem a Páromnak, hogy remélem nem fognak külön kezelni ennyire minket, de hát... Na és bár mondta, nem szól ilyenekért. De különben meg az én szüleimet is lehetne segíteni anyagilag, s szerintem természetes akkor az is, hogy én pedig akkor őket segítem. Mivel ők egyedül élnek külön külön, itt meg nagyon sokan vagyunk!



2016. jan. 26. 07:11
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
57%

Értem a problémád és jogosnak érzem a kérésed, de nem tudom elképzelni a szitut


van egész heti adag zsömle meg párizsi és rá van írva hogy abból te nem ehetsz? Külön polcon tároljátok a személyenkénti adagot mert akkor az meg inkább kollégium....


Nem értem.... de igazábol nincs értelme egy kapcsolatnak ha a párod meg a te igényeid nem passzolnak össze

2016. jan. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
57%

Tehát lényegében azért lett megengedve, hogy odaköltözz, mert ez még mindig jobb az anyjának, mintha a fia ment volna el - ergo, ez nem egy szívesség, hanem valamilyen módon kényszer nekik, aminek mégis te iszod meg a legjobban a levét, mert hiába vagy te százszor is a gyereke párja, ettől még nem evidens, hogy vele jár a szeretet és az egyenlőség, nem fognak téged automatice családtagnak tekinteni. Úgy gondolom, itt mégse velük van a probléma. Egy embertől sem lehet elvárni, hogy így vagy úgy kezelje a másikat, van, aki bármilyen nemtetszése ellenére is "venne zsömlét" a gyereke párjának, mivel tekintettel van a gyereke életére, döntéseire, van aki a legapróbb ellenszenv hatására (mégha nem is jogos) sem tenné. Most lehetne fejtegetni azt is, hogy nem normális az anya részéről, hogy a felnőtt fiát nem engedi el maga mellől, de itt mégsem a család a hibás, hanem a párod, aki nem hajlandó elengedni anyuka szoknyáját.


Felnőtt férfi létére minden a segge alá van téve, az anyja kiszolgálja, te kiszolgálod, neki csak x összeget ki kell raknia az asztalra, ezzel fizetve a "szolgáltatásokat". A legapróbb kérésednél behúzza fülét-farkát az anyja előtt, majd inkább veled veszekszik, amiért a pénzedért te is elvárnád azt, ami neki jár - nos, igazából én ezt sem értem.


Felnőtt emberek vagytok, független életet akartok (legalábbis te), már nektek kéne intéznetek az ilyen dolgaitokat. A 16 éves tinédzsereknek vásárol be az anyjuk ennivalót, nem dolgozó embereknek. Így meg is oldanátok a megkülönböztetést, a párod helyében nekem alapból is ez lett volna az első lépésem, de persze neki ez így kényelmes, magától értetődik.


Szerelem ide vagy oda, nem maradnék a helyedben egy olyan házban, ahol nem látnak szívesen. Te leadod a pénzedet, cserébe semmibe sincs beleszólásod, elvárások viszont vannak, a párod meg lapít. És igen, az évek múlásával ugyanez lesz a rendszer, mindig egyedül fogsz maradni az ilyen helyzetekben, ha rajta múlik. Mindezeket nem rosszból írom, félre ne érts, de ami nem működik, nem kell erőltetni, mert az egymás mellett való kiállás a kapcsolat egyik alappillére, ami itt nincs meg.


Mondd el neki a gondolataidat, ha nincs változás, költözz haza, ahol nem zavaró a jelenléted, ha kellesz neki, akkor nyilván keresni fog, esetleg független helyre költözhettek együtt.

2016. jan. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
86%
Biztos, ha már a felesége lennél, lehet, másként kezelnének. De ha te szeretnél pár zsömlét, miért nem szólsz, hogy legközelebb kaphatnék én is? Persze lehet, hogy nekem nem lenne képem pár zsemlét kérni, hanem elmennék, és megvenném. Úgy látszik, nem nagyon akarják, hogy te legyél a felesége. Az pedig, hogy megengedik, hogy ott lakjatok, és nem kell albérletet fizetni, az főnyeremény, csak te még ezt nem látod be. Mi lesz, ha a felesége leszel, és ott laktok tovább? Ezt előbb mindenképpen tisztázni kellene, mielőtt hozzámész, mert aztán gyorsan jön majd a válás.
2016. jan. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!