Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Adnatok anyoseknak kolcsonbe...

Adnatok anyoseknak kolcsonbe penzt?

Figyelt kérdés
A ferjem szulei kitalaltak h alapitanak egy vallakozast aminek elinditasahoz eleg sok penz kell. De mivel nekik nincs, es mi is meg a sogornomek is joval tobbet keresnek ezert tolunk kert kolcson, vagyis a lanyatol meg a fiatol. Tudni kell, h a szulok egyszeru munkasemberek, mig a gyerekek diplomas ertelmisegiek ami nyilvan a fizetesen is meglatszik. Naluk draga ajandekokat szokas venni, szulok karacsonyra laptopot kaptak a ket gyerektol, mig en ennek a tizedeert vettem az en szuleimnek, nalunk igy szokas. Szoval kolcson kertek penzt es a ferjem adni akar nekik. En nem orulok ennek, mert tartok tole h sosem latjuk azt viszont.amugy is tamigatjuk a szuleit, de azert ez eleg nagy osszeg lenne es ha nem adjak vissza, akkor nekunk kell lemondanunk bizonyos dolgokrol, pl ha lakast akarunk venni ez az osszeg mar egy jelentosebb resze lenne. Ferjem jobban keres mint en, emiatt eddig sem szoltam bele ha adott a szuleinek, de ezt mar tulzasnak erzem. Szerintetek kinek van igaza? Kozos kasszan vagyunk
2016. márc. 10. 16:41
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Masreszt meg ha nagyon aranykezuk van es bejon a vallalkozas, akkor az lesz az egyetlen keresetuk amibol elni fognak szoval egyhamar a kolcsont torleszteni nem fogjak tudni ha jol gondolom. Nem tudom mennyi lehet az atfutasi ido de nem par honap
2016. márc. 10. 17:21
 12/40 anonim ***** válasza:
7%
Egy év? Hát nálunk a 4 havi fizetés behozása kb 5 hónap lenne az én fizetésemből egy kis odafigyeléssel.
2016. márc. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
74%

Én egyetértek veled abban, kérdező, hogy a jövendő gyerekeitektől veszi el.


Ha valaki indít vállalkozást akkor teremtse meg hozzá a hátteret, vagy vegyen fel kölcsönt. De ne a gyerekeitől, akik akkor akarják az életüket elindítani! Nektek még se lakásotok, se gyerek, a szülőknek már minden lehetőség adott volt egyszer, többször a több évtized alatt!


Lehet, hogy a férjed fizetése nagyobb, de házasok vagytok. A TI kettőtök célja azonos, nem a férjedé, a testvéréé, meg a szüleiké... Ez egy nonszensz.


27/N

2016. márc. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
Egyebkent szuper otlet amit egyikotok irt. H egy szakertot felkerni h merje fel a lehetosegeket.azt akar ki is fizetnenk nekik. De akkor a ferjem is meg a szulei is elhinnek es nem ram haragudnanak, ha az derul ki h tul kockazatos. Ha meg a szakerto tamogatja a dolgot ugymond akkor en is megnyugodhatok
2016. márc. 10. 17:27
 15/40 anonim ***** válasza:
12%

Én meg nem értek vele egyet. Egész életemben támogatnám a szüleimet, mert sokat köszönhetek nekik. Nem tagadnék meg tőlük olyan dolgokat, amiknek értelmük van. Talán még olyat sem, aminek nincs. Apám pl. akart venni egy túlárazott garázst, kért rá kölcsön, nem értettem vele egyet, a párom sem értett vele egyet, de adtam neki pénzt. Abba viszont nem kötött bele a párom, hogy adtam az apámnak pénzt, csupán a garázst tartotta rossz befektetésnek, és drágának, de hát apukám nagyon vágyott rá, és azt akartam, hogy örüljön.


Szóval nálunk ilyen téren nincs vita, a szüleinket tiszteljük, szeretjük, azt is elfogadjuk, hogy a másik is szereti és tiszteli a szüleit, és nem bánjuk, ha támogatja őket. Ha olyan anyagias lenne a párom, mint ez a kérdező, már nem lennénk együtt.

2016. márc. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
Nevezhetsz anyagiasnak szerintem ez csak racionalis. Ha a garazs megvan akkor legalabb annyi orome van, ha a vallalkozas becsodol, akkor egy fityinget sem latubk ujra, es renelhetoleg nem adosodnak el. Nem azert dolgozom h kidobaljam a penzt az ablakon. Szeretnek egy elheto jovot biztositani a csaladomnak. Es nem sajnalom toluk a penzt, mert minden honapban adunk nekik es az ajandekokra sem sajnalom, de ez azert eleg nagy osszeg, es meg csak az sem biztos h jovedelmezo lesz.
2016. márc. 10. 17:48
 17/40 anonim ***** válasza:
97%
Egyáltalán nem irracionális, hogy nem akarsz 4 havi pénzt kidobni az ablakon, mikor semmi hivatalos megerősítés nincs arről, hogy jövedelmező lenne az, amit ők kitaláltak. A szakember tényleg jó ötlet, amúgy józan paraszti ésszel belegonolva, 4 havi teljes fizetést messze nem egyszerű kispórolni megint...
2016. márc. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
96%
ha még saját lakásotok sincs, a szülők addig maradjanak hoppon!
2016. márc. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
1%

Dehogynem sajnálod! Ha nem sajnálnád, akkor nem írogatnál ide :D

Ez egy ilyen ügy, elbukhatod, igen, van kockázat, igen, de ha nem adnék, engem egész életemben furdalna a lelkiismeret a helyedben, nem tudnék nyugodtan a tükörbe nézni, hogy nem adtam meg nekik egy lehetőséget, amikor ők mindig igyekeztek megadni nekem minden lehetőséget. Négy havi fizut feltenni a rulettre? Miért ne? Azért ekkora segget nem kerítenék ennek, hogy ezen múlik az "élhető élet megteremtése". Majd visszajön. De te tudod. Mindenki másképp éli meg az ilyesmit. Nekem a pénznél fontosabbak az emberi kapcsolatok. Ha egy ember fontos nekem, és tudok neki pénzt adni, akkor is adok, ha nem tartom feltétlenül jó ötletnek. Jó, a kenyérre valót nem adnám oda, de a megtakarításból azért adnék.

2016. márc. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
4%
Nem hinném hogy neked bármilyen módon is meg kéne szabnod, hogy a férjed a saját fizetéséből mit ad a szüleinek. Eléggé nonszensz.
2016. márc. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!