Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Adnatok anyoseknak kolcsonbe...

Adnatok anyoseknak kolcsonbe penzt?

Figyelt kérdés
A ferjem szulei kitalaltak h alapitanak egy vallakozast aminek elinditasahoz eleg sok penz kell. De mivel nekik nincs, es mi is meg a sogornomek is joval tobbet keresnek ezert tolunk kert kolcson, vagyis a lanyatol meg a fiatol. Tudni kell, h a szulok egyszeru munkasemberek, mig a gyerekek diplomas ertelmisegiek ami nyilvan a fizetesen is meglatszik. Naluk draga ajandekokat szokas venni, szulok karacsonyra laptopot kaptak a ket gyerektol, mig en ennek a tizedeert vettem az en szuleimnek, nalunk igy szokas. Szoval kolcson kertek penzt es a ferjem adni akar nekik. En nem orulok ennek, mert tartok tole h sosem latjuk azt viszont.amugy is tamigatjuk a szuleit, de azert ez eleg nagy osszeg lenne es ha nem adjak vissza, akkor nekunk kell lemondanunk bizonyos dolgokrol, pl ha lakast akarunk venni ez az osszeg mar egy jelentosebb resze lenne. Ferjem jobban keres mint en, emiatt eddig sem szoltam bele ha adott a szuleinek, de ezt mar tulzasnak erzem. Szerintetek kinek van igaza? Kozos kasszan vagyunk
2016. márc. 10. 16:41
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Ide hiába írsz ki kérdést, mert a többségnek fogalma sincsen, hogy egy vállalkozás mivel is jár, és pusztán érzelmi alapon közelítik meg a kérdést.


Mivel volt már néhány vállalkozásom, ezért van némi rálátásom a témára. Nyugodtan állítom, hogy "két egyszerű munkásember" EGÉSZEN BIZTOSAN igen rövid időn belül be fog csődölni, kellő szakértelem híján.

Amúgy egy egyszerű falatozó megnyitása is sok-sok millióba kerül mire elindul.

Kellő szakértelem, kitartás és sok-sok szerencse nélkül akár a kútba is dobálhatnátok a pénzt. Vagyis sohasem látnátok viszont.


Ha megengeded, akkor segítek, és nem az anyagi oldaláról közelíteném meg a kérdést.

Ha jól gondolom, akkor Magyarországon nyitnák meg a képzeletbeli üzletet?!

Innentől nem is foglalkoznék az anyagiakkal, csupán feltennék nekik egy ártatlan kérdést:

Melyiküknek van vendéglátós avagy üzletvezetői avagy szakács végzettsége??

Enélkül ugyanis NEM nyithatnak semmit.

üdv.

2016. márc. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
95%
Kommenteket nem olvastam még, egyetlen kérdés: ki fog főzni? Melegkonyhát nem lehet csak úgy, bárkinek vinnie.
2016. márc. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
91%

én adnék , de pl erre nem. de szerencsére van eszük, hogy ilyenbe bele se rángatnának minket.


egy vállalkozás évek után lesz nyereséges, vagy becsődöl.

értenek egyáltalán hozzá?

2016. márc. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
91%

Az üzletben nincs barátság.

Ezt nem hiába találták ki, mert ha kölcsönadjátok a pénzt és a vállalkozás becsődöl, a kapcsolatotok a szülőkkel rá fog menni, de a te és anyósodék kapcsolata biztosan megromlik, úgy fogsz nézni rájuk, mint a véres rongyra, életetek megrontóját fogod látni benne.

A te családod fog nélkülözni emiatt, amíg vissza nem tudják fizetni.

Én biztos leülnék beszélgetni erről, mondják el a konkrét számokat, mutassanak üzleti tervet és milyen ütemben/módon gondolták a visszafizetést?

Vagy ne kölcsönszerződés legyen, hanem lépjetek be, mint befektetők, akik osztalékot kapnak a nyereségből, mert végső soron az a vállalkozás addig a tiétek, amíg ők vissza nem fizetik.

2016. márc. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
91%

Nem értem azokat a szülőket, akik a gyerekeiktől kérnek pénzt egy olyan dologhoz, ami nem létszükség.

Ha bukják, akkor a gyerek is rosszul jár, ha meg nem adnak, akkor a gyerek a gonosz.

2016. márc. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

miért nem vesznek fel kölcsönt?

meg honnan jött ez most?

van most munkájuk?

értenek hozzá?

mik a tervek?

visszafizetés hogy lenne?


ne menj bele sztem, mert be bebuknak egy ft-ot nem láttok belőle. igen, lehet hogy bejön... de nem túl nagy az esély

2016. márc. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
0%
+ őszinte leszek, abban, hogy a férjed ennyit keres, gondolom a szüleinek is van szerepe, mert nyilván a kezdeteknél ők finanszírozták az iskolát is. Lehet, hogy ezért le leszek pontozva, de gondolom, ez azért nem elhanyagolható nem?
2016. márc. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

nem olvastam el a válaszokat.

de, ameddig nektek nincs minimum egy lakásotok (házatok)..addig semmit nem adnék senkinek.

2016. márc. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
#31: Nyithatnak, de akkor a megfelelő végzettséggel rendelkező embereket kell alkalmazni, ami tovább növeli a költségeket.
2016. márc. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Kérjetek tőlük üzleti tervet, amiben a kiadások mellett szerepel a fizetésük hiszen ők se ingyen akarnak dolgozni, a többi alkalmazott fizetése, a várható profit, a kölcsön kifizetésének ütemezése, hogy hogy fogják 5 éven belül visszafizetni az összeget. Amelyik vállalkozás 5 éven belül nem termeli ki tiszta profitban az indulótőkét, azt elkezdeni se érdemes. Számolják, ki a szükséges költségek mellett napi hány adag ételt kell eladni. Ha ez a szám vállalhatónak tűnik, akkor érdemes megfontolnotok a kölcsönt, illetve lehet tietek is a cég, x év múlva kivásárlási lehetőséggel. Ekkor, beleláttok a cég ügyeibe és leállíthatjátok pl egy év után, ha oltári bukónak tűnik.

Szerintem, ha eddig egész életükben alkalmazottként dolgoztak, akkor már az üzleti terv megírásánál feladják, illetve ha meg is írják, ki fog derülni, hogy egész más számok jönnek ki és sokkal több befektetett munka szükséges, mint amit ők elgondoltak.

lehet ezt fokozni azzal, hogy gyűjtsék össze az összes szükséges engedélyhez a papírokat, adózási és tisztasági szabályokat stb. És ekkor még nem szemétkedtek velük, csak a vállalkozásindításhoz szükséges minimumot kéritek.

2017. máj. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!