Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Adnatok anyoseknak kolcsonbe...

Adnatok anyoseknak kolcsonbe penzt?

Figyelt kérdés
A ferjem szulei kitalaltak h alapitanak egy vallakozast aminek elinditasahoz eleg sok penz kell. De mivel nekik nincs, es mi is meg a sogornomek is joval tobbet keresnek ezert tolunk kert kolcson, vagyis a lanyatol meg a fiatol. Tudni kell, h a szulok egyszeru munkasemberek, mig a gyerekek diplomas ertelmisegiek ami nyilvan a fizetesen is meglatszik. Naluk draga ajandekokat szokas venni, szulok karacsonyra laptopot kaptak a ket gyerektol, mig en ennek a tizedeert vettem az en szuleimnek, nalunk igy szokas. Szoval kolcson kertek penzt es a ferjem adni akar nekik. En nem orulok ennek, mert tartok tole h sosem latjuk azt viszont.amugy is tamigatjuk a szuleit, de azert ez eleg nagy osszeg lenne es ha nem adjak vissza, akkor nekunk kell lemondanunk bizonyos dolgokrol, pl ha lakast akarunk venni ez az osszeg mar egy jelentosebb resze lenne. Ferjem jobban keres mint en, emiatt eddig sem szoltam bele ha adott a szuleinek, de ezt mar tulzasnak erzem. Szerintetek kinek van igaza? Kozos kasszan vagyunk
2016. márc. 10. 16:41
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
76%
4 havi fizetés vagy 1 évnyi megtakarítás simán beleférne, ha sikeres lenne a vállalkozás. Csak ez nagyon rizikós, mert a szüleinek semmi, de semmi tapasztalatuk nincs ilyen téren.
2016. márc. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:
Jo hat engem oszinten nem erdekel ha valaki penzehesnek titulal. En meg azt tartom penzehesnek akinek semmi penze de kitalalja h draga garazs kell neki aztan a gyerekenek finansziroztatja, kozben meg nem letszukseglet. Szamomra ez az abnormalis. Vegso soron mindenki addig nyujtozkodjon amig a takaroja er, mar ezerszer leirtam, h tamogatjuk oket havonta es karacsonyra sem 2ezres ajandekokat kapnak, ugyh nem sajbaljuk toluk a penzt. De mivel nem akarok arra a sorsa jutni, mint itt egy csomoan, h vagy nem mer gyereket vallalni, mert csoro vagy a semmire szul, ezert vagyok annyira onzo h a csaladomat tartom elsonek es nem az anyosek legujabb hobortjat. De meg azt is megtennem, ha kapnek egy megerositest h nem teljesen kizart,h bejojjon nekik a dolog,de lattam mar egyet s mast h h kezelik a penzt, es ennek fenyeben van meg a velemenyem. Es aki olyanokat irogat, h o keresi meg a penzt mit szolok bele annak meg uzenem, h mindketten dolgozunk, igen o jobban keres, de ha osszeszamolnank az ajandekok+havi tamogatast akkor nem lenne mar annyival tobb a fizuja. De ilyen vitakba nem akarok belemenni, mert kozos kasszan vagyunk es nem szamolgatjuk egymas elol a garasokat
2016. márc. 10. 18:19
 23/40 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ha valaki vállalkozni akar azt tegye saját zsebből , ne a gyerekeit húzza le. Ha a szülők életük 55 éve alatt nem tudtak félretenni egy normális összeget ami jelen esetben kb 1évnyi fizetés(mert feltételezem hogy a másik gyerektől is ugyanannyit kér) akkor soha a büdös életben nem látjátok a pénzt. Ha be is jönne az üzlet aki eddig nem fogta meg a pénzt az ezután sem fogja. Főleg ha jön be a pénz nem fog tudni bánni vele. Pofátlanságnak tartom ha valaki a gyerekétől kér. Màs kérdés lenne ha gyógyszerre vagy élelemre kellene a pénz. A vállalkozásra kérni pofátlansàg. Hisz nem rászorultak. És hiába megbízható anyukám és imádom, akkor sem adok vállalkozásra kölcsön ha tudom sejtem nem lesz miből visszaadni. És ha így rátok támaszkodnak akkor egyértelmű ha magukat nem tudják eltartani rendesen. Ha meg van fölös pénzem akkor saját vállalkozásba fektetem nem máséba , és ha bukta akkor tudom hogy az én pénzemet én buktam el nem más.
2016. márc. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem a drága ajándékoknak sincs sok érteme nem attól jobb a karácsony , nem attól szeretjük egymást. Kicsit lehúzósok a szülők ha mindent simán elfogadnak. Természetes nekik hogy adnak. Ez nem normális, fordítva szokott lenni egy ideig. Míg otthon laktam természetes volt hogy kaptam ezt azt. Most megteremtem magamnak felnőttként és nem akarom hogy adjanak.
2016. márc. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
75%

Na aggódj kérdező, én megértelek és akinek van egy pici matematikai háttere az is megért.

Sosem látnátok viszont azt a pénzt... Külföldi viszonyokat számolva anyósék úgy 1,5-2 millió forintot kérhetnek tőletek minimum és ugyan ennyit a másik testvértől is. Fogalmam sincs, hogy hol akarnak falatozót nyitni, de szerintem ezzel még senki sem kereste magát halálra.

Sima matek amúgy. Kérdezzétek meg őket, hogy mit akarnak árulni. Egy ilyen hely bérköltsége, rezsije, alapanyagköltsége előre számítható és az is, hogy kb mennyiért lehet eladni egy adag ételt. Szépen be kell szorozni nekik, hogy naponta hány adag ételt kéne eladniuk ahhoz, hogy legalább részben legálisan működjön a hely (nem megoldás, hogy nyugdíjat sem kapnak és akkor újra tőletek kérnek) és hogy vissza tudják fizetni a felvett kölcsönt öt év alatt. Diplomás emberek vagytok, pár óra netes kereséssel tudtok becsülni, hogy érdemes-e foglalkozni ezzel. Szerintem irreális számok fognak kijönni, de ha nem, akkor lehet tovább gondolkozni ezen.

2016. márc. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:
Utolso nekem is ez a bajom, bat nem ez a szakzeruletem, de elkepzelni el tudom, h nem olyan egyszeru am egy ilyen helyet beuzemelni es meg penzt is keresni vele... Nekem is idegen ez a hozzaallas, nekem a szuleim mindig azt mondtak, h amiert megdolgoztam az az en penzem, es nem tartozom nekik anyagilag halaval, amiert felneveltek. De most amugy a bonyolodalom, h a ferjemet meg mashogy neveltek, ugyh vele kell egy kompromisszumot talalnom, es nem azt szajkoznom, h szerintem mi a normalis. Azt amugy is tudom h en mit latok esszerunek, de kozeputat talalni, h o is elegedett legyen es en is, na az nehezebb
2016. márc. 10. 18:47
 27/40 anonim ***** válasza:
96%
Leraktak elétek egy számokkal, árajánlatokka alátámasztott üzleti tervet vagy csak puszira kunyerálnák milliókat?
2016. márc. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
0%

OK, mérlegelj, mekkora a kockázat. Minél nagyobb a rálátásod, annál kisebb talán. Kikötheted azt is, hogy a tiétek a cég, a falatozó összes eszköze, ha az anyósék nem csinálják jól, felveszel valakit a helyükre stb. Addig nem adod nekik a falatozót, amíg nem vetted ki osztalékban a kölcsönt, utána meg rájuk íratod. Ha nem megy a dolog, az egy vagy kétéves türelmi időn belül nem indul be a szekér, akkor eladod a vállalkozást, és kész.


Amúgy tőlem sem várják el az anyagi támogatást, a páromtól sem, nem is kell adnunk általában semmit, de ha kérnének, adnánk mindent. A garázsra is csak kölcsön kellett volna pénz, aztán meggondolta magát az eladó, de mindegy. Nekünk a szüleink is a családunk részét jelentik. Örülünk, ha segíthetünk nekik valamiben. Nekem ez a hozzáállás az új, amit itt egyesek képviselnek, hogy ezt egyáltalán mérlegelni kell, kérdésként felmerül.

2016. márc. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
90%
Tudom, hogy nehéz a helyzeted. Épp ezért mondom, hogy a kit hogy neveltek vita helyett számoljátok ki. Az a szakértős tanács is jó ötlet. Ez neveltetéstől függetlenül több pénz annál, amit értelmes ember kockára tesz előzetes számítások nélkül. Nem azt mondom, hogy ne adjatok nekik, hanem azt, hogy olyanra ne adjatok, ami 100% bukás, mert abból még több adóssággal jöhetnek ki, mint amivel kezdték. Szerintem ezt a férjednek is el kell fogadni, hogy ne ész nélkül ugorjanak bele, mert a szülei csak azt látják, hogy milyen sok ember ül a szomszéd büfében, de azt nem, hogy ebből csóri büfésnek mennyi haszna marad, mennyit cseszegeti az adóhatóság, az ántsz és még kismillió hatóság.
2016. márc. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
57%
Kölcsön pénzt csak szerződéssel adok bárkinek. Szóval ha lenne pénzem, adnék nekik. De írnánk róla papírt, hogy iksz időn belül visszafizetik. Ha nem fizetik, irány a bíróság, akik behajtják rajtuk majd szépen az összeget. Csak úgy "bemondásra" nem adnék kölcsön senkinek 1000 forintnál nagyobb összeget, mert egyrészről nem tehetem meg, másrészről meg nem vagyok hülye!
2016. márc. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!