Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Megfaztam anyosnal ezert...

Megfaztam anyosnal ezert kozoltem, hogy karacsonykor nem megyek hozzajuk. Megsertodott. Mennem kene?

Figyelt kérdés

Messze lakik, ritkan talalkozunk es mar regota mondogatta, hogy menjunk el hozza vendegsegbe. Nem volt kedvem, de ravettem magam a jo viszony erdekeben.

Egyedul el, nagyon sporol, nincs is ezzel bajom amugy, de en nagyon fazos vagyok. A hazban egyaltalan nem volt befutve meg miota bejottek a hidegek, teljesen szetfagytam estere. Ferjem bekapcsolta a vendegszobaban a konvektort mig en megfurdok. A furdoben is jeghideg volt, a viz se volt forro. Nagyon faztam. Miutan elkeszultem bementem a fogkefekemert, kimentem fogat mosni es mire visszaertem ki volt kapcsolva a konvektor, mert sporolni kell. Mondanom sem kell, hogy teljesen szetfagytam reggelre, delre be is lazasodtam, teljesen lerobbantam. Mar nem ereztem a labujjaimat. En a meleghez vagyok szokva es 1 nap alatt nem allok at fagyos uzzemodba.

Aztan anyos kerdezte, hogy melyik nap jovunk karacsonykor en meg mondtam h nem jovok, jojjon o, mert itt nagyon hideg van. Megsertodott es egy nappal hamarabb haza is jottunk.


Nem az a baj h sporol, hanem h elvaras, hogy ott legyek mikor megbetegszem terhesen.


Ti a beke kedveert bevallalnatok? Szerintem ertheto az indokom...


2016. nov. 14. 07:06
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
31%
A 15 fok kevés, de a 24 viszont sok. Még a babának is sok lesz. Hamarabb megfáztok, ha kimentek a hidegbe.
2016. nov. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
12%

Azon még nem gondolkodtál el ,hogy segítenetek kellene, vagy esetleg a téli tüzelőről is gondoskodhatnátok?

Nem kell azonnal megsértődni, sem megsérteni a másikat.

Kérdezd . Beszélgess vele...hogy rájöhess mire van szüksége. Egyedül élni nagyon rossz,nyilván kevés a keresete,nyugdíja. Nem az a megoldás,hogy bevágod magad mögött az ajtót.

Törekedj arra,hogy békében éljetek,nemcsak karácsonykor.

Azzal,hogy anyósodat megsérted, a férjedet is bántod.

2016. nov. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

Szerintem intelligensen kozoltem vele, hogy nem birom ezt a hideget. Nem bunko paraszt modjara. Azzal nem bevagtam az ajtot, hogy hamarabb eljottem, mert belazasodtam. Eleve nem betegeskedunk szerintem vendegsegben, hat meg hidegben.

Mar felajanlottuk neki tobbszor a segitsegunket, mit csinaljunk ha nem kell? Minden honapban felhozza a ferjem latogatoba, itt nem csak a karacsonyrol van szo. De akkor meg hidegebb lesz.


Pont ez a gond, hogy nem fogad el semmit mert neki jo igy es nem erti meg, hogy masnak nem jo... nem vele van bajom hanem a hideggel. Elvbol nem fut.

2016. nov. 14. 10:54
 14/36 anonim ***** válasza:
83%

Valóban nem a hidegtől lettél beteg, hanem attól, hogy nem ahhoz vagy szokva, így mikor ott voltatok a szervezetedet ez megviselte, legyengültél és az eddig ott várakozó kórokozók most szépen le tudtak gyűrni. Ez így működik.


SZerintem érthető, hogy nem akarsz odamenni. Én sem akarnék, én már ha tartósan vagyok 20 fokban, akkor is fázom, nem hogy 12-15 fokban. Anyós értse meg, hogy vagy befűt arra az 1-2 napra, vagy nem mentek oda. Nem ér ennyit az ember egészsége.

2016. nov. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem tökre igazad van, én sem mennék. Úgy gondolom nem normális a 12-15 fok a lakásban. Nyilván ha neki az, az az ő dolga, de mást ne tegyen ki ennek vagy vállalja a következményeit. Ha ennyire nem tudja kifizetni az 1-2 napra eső plusz fűtésköltségeket, akkor segítsetek be neki, de így ne menj oda, hogy aztán jól megfázz....
2016. nov. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
15%
Biztos tudtátok milyen, tehát a férjed szólhatott volna előre neki hogy csak akkor megyünk ha fűt. Ha anyagi gondjai vannak akkor a férjed kifizethette volna a plusz fűtést. Mikor ott voltatok 12 fokban akkor is lehetett volna szólni hogy terhes vagyok és fázom. Ha ez nem volt megoldás még mindig lehetett volna szállást keresni. Szóval kedves terhes mártírom kereshettél volna más megoldást is. Te és a férjed is ugyanolyan hibásak vagytok mint anyuka.
2016. nov. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
5%

Egyetértek a #16-os válaszolóval!

Neked jól esne ha sosem látogatna meg a családod? Hisztizel össze vissza. Ne menj akkor karácsonykor! Nem gondolom hogy bárkinek is hiányozni fogsz!

Inkább segítenétek őt, mint nyilvánosan itt gúnyolódsz olyan emberen aki spórol. Gondolom nem jókedvében teszi.

Most pedig lepontozhatsz úgyis abban éled ki magad!

2016. nov. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
89%
Nem gúnyolódott a kérdező. Sokan beleláttok mindenféle rosszindulatot a kérdésekbe/hsz-ekbe...
2016. nov. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
85%

Én nem vállalnám be. Megmagyaráznám még egyszer, hogy "anyuka, lehet, ön nem annyira fázós, és teljesen jól elvan egy szál pulóverben a szobában 15 fokban, de nekem ez hideg, fázom, a meleg vízhez éis hozzá vagyok szokva, ilyen hidegben nem érzem jól magam és igen, ezért betegedtem meg. Lehet, hogy ön nem fázik itt, de én igen, mert nem egyform a szervezetünk. Most ennek nem szeretném kitenni magam, főleg hogy egy kisbabát hordok a szívem alatt. Szívesen megyünk abban az esetben, ha arra a 2 napra befűt - ki is fizetjük, ha magának nem telik rá. Vagy ha nem, akkor elmegyünk magáért, és elhozzuk hozzánk karácsonyozni. Viszont az nem opció a saját egészségem érdekében, hogy megint ott fázzak a hidegben egy napig". Vagy még jobb, ha ezt a férjed mondja el. Ha meg enyósod hepciáskodik, férjed megmondja, hogy "anyu, [te neved] egészsége számomra a legfontosabb, így ha nem vagy hajlandó kompromisszumot kötni ebben az ügyben, nem fogjuk együtt tölteni a karácsonyt, vagy csak én megyek... esetleg bepótoljuk tavasszal, amikor már melegebb lesz".


(mondjuk tudom, milyen ez az ügy... nagyanyám volt ilyen... hótt penész volt a háza, én allergiás voltam rá, elkezdtem fulladni, a kocsiban kellett aludnom 4 évesen, aztán nagyanyám elkezdte, hogy én hisztizem meg még ő volt megsértődve, hogy be mertem fulladni a penészes házában. Meg hogy az nem penész, csak kicsapódott a só a falra, meg ilyen baromságokat, és a kérésünk ellenére sem volt hajlandó penészteleníteni... hát nem is mentünk hozzá többet aludni, mármint apám ment, de anyu meg én nem, max. 2-3 órára, és akkor sem bent voltam, hanem a levegőn)

2016. nov. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
91%

Ne haragudj, de anyósod egy bunkó. Ha én vendégeket várok, minden tőlem telhetőt megteszek a kényelmükért. Itt nem irreális elvárásokról van szó, csupán egy normál hőmérsékletről. Elhiszem, hogy nagyon spórol, ebben az esetben viszont nem hívnék vendéget, vagy előre közölném vele, hogy nálam hideg van, úgy készüljön, nem pedig még gyanúsíthatnám, hogy rájátszik.


Főleg, hogy terhes vagy. Komolyan bárki elvárja, hogy vendégségbe menjen hozzá egy várandós nő, amikor 15 fok van a lakásban és még meleg víz sincs fürdeni?? A pofám leszakad, főleg, hogy van még, aki az anyóst védi ezek után.


Nem mennék a helyedben, nem kockéztatnám a saját és a magzatom egészségét, aki pedig ezt nem hajlandó elfogadni, az felőlem, mehetne a búsba.

2016. nov. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!