Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy reagálnátok le, ha...

Hogy reagálnátok le, ha anyósotok bejelentené csoki mikuláson kívül mást nem add az egyik unokájának, azzal az indokkal mert a szüleinek van pénze?

Figyelt kérdés

Megkért anyósom vigyem el a Tescoba, mikulásra szeretne vásárolni.

Akkor mondta, hogy a fiunknak (12) csokit tud adni mert kell a pénz az unokatestvéreinek, mert ők hárman vannak testvérek. Több mint 40 ezer forint értékben vásárolt Legot nekik.Az anyagi körülményeik hasonlóak a miénkhez. Nem is értettem miért csinálja ezt.

Erre azt mondtam jó nem kell a fiamnak adnia semmit sem, de mi nem megyünk el az ebédre.

Hogy magyarázzam el ezt a fiamnak?

Annyira sajnálom Őt :(


2016. nov. 19. 23:51
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
24%

Nekem is ilyen volt az egyik nagymamám. Engem nem érdekelt, a szüleimtől úgyis megkaptam amit akartam, tudtam hogy a másik lányát (anyukám testvérét) jobban szereti mint anyukámat így az unokát is. Nem érdekelt már 7-8 évesen sem. Előtte meg a "Mikulás hozta" az ajándékokat.


Annyit tehetsz kérdező, hogy az ebéd alatt adod át neki a Mikulás ajándékának egy részét és akkor ő is kap valamit amikor a többiek bontják az ajándékokat. Szerintem ajándékot követelni pofátlanság akkor is ha ő az inkorrekt.

2016. nov. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
12%

Milyen érzés lesz a gyereknek, hogy a kevésbé jó sorban élő unokatestvérei kaonak valamit, ami neki van? Bocs, de nem sajnálom. Az enyém is túlélte, mikor könyvet kapott, az unkatesók meg laptopot, mert nekünk volt, nekik meg nem, hát a nagyszülőkkel összefogva megvettük. A szülő dolga, hogy kezelje a helyzetet, és lehet is kezelni.

Na nullázzatok, úgyis utáltok ti anyóst, sógornőt, meg mindenkit, aki nem hajlandó problémázni, hisztizni...

2016. nov. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
97%

Irta a kerdezo, hogy azonos az anyagi helyzet.

Szerintem ez pofatlansag, hogy teged ker meg, hogy vidd el vasarolni es a fiadnak nem vesz semmit.

En nem mennek el az fix.

Ez siman kikozosites, nalunk soha nincs kulonbsegtetel a gyerekek kozott.

Meg akkor sem lenne ha az egyik csalad jobban allna. Egy gyereknek ezt ne kelljen mar atelni!!

2016. nov. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
97%

A férjed mit szólt hozzá, hogy az anyja így viselkedik?

Ha itt valakinek helyre kell tennie a mamit, akkor az a saját fia!

Sokszor azért van ez a megkülönböztetés az unokák közt, mert anyaként a két gyereke között is különbséget tesz. Ezt vetíti ki a gyerekeitekre.

2016. nov. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 gömbicica ***** válasza:
4%

nálunk 5 unoka van, de mikulásra nincs ajándék.

hogyan már?

én még csokit sem igen szoktam vinni, esetleg 1-1 db minőségi csokifigurát, de a gyerek ezen nem is problémázott soha. De annál több gyümölcsöt, foglalkoztató füzetkét, és szeretetet, marháskodást, együtt játszást, stb.


Férjednek gondold már el hogy eshet ez a helyzet????


egyébként anyósodat sem értem. A sarki boltba is lehetne venni a napi bevásárláskor egy mikulást.

A lego meg már olyan játék lesz lassan, mint a kaják közt a kenyér.

mindennapos.


Itt Te vagy az, aki leginkább a palávert csinálja. Nem kell semmit sem elmagyarázni a fiadnak, és nem kell "annyira sajnálni Őt"


NE az ajándékokkal akard, akarjátok megmutatni a gyereknek milyen szülők vagytok :(


Inkább öleld meg őt mig engedi, mig lehet, és legyetek sokat együtt. pár év és leszar mindent csokit legot, mamát szülőket, és beszippantja az élet.


Gyorsan mulnak a gyerekévek, ne akard, hogy már 12 évesen egy csinált problémával küzdjön a gyerek lelke.


"jó nem kell a fiamnak adni semmig se, de mi nem megyünk el az ebédre"

kis hisztis! durcás gyerek vagy :( :( mint egy ovis.

-bocsánat-

2016. nov. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
96%
Én sem mennék el az ebédre, milyen érzés lenne már a fiamnak, hogy a többiek nagy ajándékot kapnak a nagyitól, ő meg csak egy csokit. Nagyon rosszul esne ez a fiadnak is szerintem, nem is értem ezt a kivételezést, milyen nagymama az ilyen, aki különbséget tesz unoka és unoka között. :-(
2016. nov. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
95%
Miért nem beszéltek a nagymamával, a férjeddel együtt? Ezt nem csinálhatja meg...
2016. nov. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
96%
Persze, hogy nem mennek el. Vedeni kell a gyermekunket az ilyen kivetelezesektol. Es legkozelebb hiaba ker meg anyos, hogy vigyem el vasarolni az is tuti....
2016. nov. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
21%
Vegyél egy legót, vidd el az ebédre, és add oda a sajátodnak. Nem kell semmi nyöszörgés a gyerekek előtt. Anyósnak négyszemközt elmesélni a LELKI oldalát a dolognak, nem az anyagi részén kattogni. Ha nem érti, hagyni a francba.
2016. nov. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
17%

az esetleg nem jutott eszedbe, hogy azért mondta, hogy ne derüljön ki, és meglepetés legyen az ajándéka?


sztem ne vonjátok be egymás játszmájába a gyerekeket. menjetek el, és ha a gyerek rosszul érzi magát az ebéden, legközelebb ő maga fogja kérni, hogy hagyjátok ki a programot.

2016. nov. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!