Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy reagálnátok le, ha...

Hogy reagálnátok le, ha anyósotok bejelentené csoki mikuláson kívül mást nem add az egyik unokájának, azzal az indokkal mert a szüleinek van pénze?

Figyelt kérdés

Megkért anyósom vigyem el a Tescoba, mikulásra szeretne vásárolni.

Akkor mondta, hogy a fiunknak (12) csokit tud adni mert kell a pénz az unokatestvéreinek, mert ők hárman vannak testvérek. Több mint 40 ezer forint értékben vásárolt Legot nekik.Az anyagi körülményeik hasonlóak a miénkhez. Nem is értettem miért csinálja ezt.

Erre azt mondtam jó nem kell a fiamnak adnia semmit sem, de mi nem megyünk el az ebédre.

Hogy magyarázzam el ezt a fiamnak?

Annyira sajnálom Őt :(


2016. nov. 19. 23:51
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
91%

Én semmilyen ajándékot nem várnék, ezért az nem zavarna, hogy nem vesz.

De úgy én sem mennék el, hogy az orrunk előtt meg ajándékot oszt a többi gyereknek. De őszintén, el nem tudom képzelni, hogy ez így lenne.

2016. nov. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
89%
Nem mennék el az ebédre. Azért nem, mert a mi családunkat és elsősorban a fiamat nem tenném ki ilyen megalázásnak. Ha a nagymama ennyire kivételez a többi unokájával, akkor ez biztos másban is megnyilvánult már, minek fokozni? Süllyedjen el a tisztelt nagymama, ha van benne minimális szégyenérzet.
2016. nov. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
95%
Nem is értem azt az indokot, hogy "mert ők hárman vannak testvérek". Még ha az anyagi helyzetük rosszabb lenne, akkor is igazságtalan lenne ekkor különbségtétel, de így? Akkor már vegyen nekik három csokit és a kérdező fiának egyet, vagy vegyen a fiúnak is legót vagy másvalamit az unokatesókra költött pénz egyharmadáért. Külön pofátlanság, hogy elviteti magát a kérdezővel vásárolni és az ő fiának csak egy csokit vesz, míg az unokatesóknak méregdrága ajándékot. Ha ennyire pofátlan, lássa vendégül csak az unokatesókat.
2016. nov. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
83%

Ha már különbséget tesz a gyerekek közt akkor én sem mennék el.


Lehet írták egy páran hogy nem éri meg nem elmenni az ebédre mert ezzel tönkremegy a család, de a gyerek érdekeit kell figyelembe venni, a gyerek tuti rosszul érezné ott magát és gondolom ti sem akarjátok hogy napokig szomorkodjon emiatt. Ha anyós annyira nem akar így költeni akkor vegyétek meg ti azt az ajándékot amit majd anyós neki ad oda hogy a gyereknek ne legyen rossz, de én ennek ellenére ilyen hozzá állás után nem mennék el se az ebédre, sem más családi eseményre ameddig nem rendezi anyós a dolgokat, és nem látja be hogy a gyerekeket egyformán kell kezelni, nem különbséget tenni köztük, mert ez így jön le.

2016. nov. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
95%
Az én mamám is ilyen volt. Van egy féltesóm, anyukánk közös, a mama neki vett mindig mindent pl. 200.000 Ft-os számítógép, nekem meg mindig azt mondta, hogy neked vegyen apád... Undorító. A tesóm apja soha nem törődött a tesómmal, az én apám nevelte, mégis mindig ő volt a szar. Én a helyedben nem mennék el.
2016. nov. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
85%
Én beszélnék a fiammal, hogy ez a helyzet, a nagymama azt hiszi hogy mi húdegazdagok vagyunk, ezért kevesebbet akar adni. Megmondanám neki, hogy majd én veszek neki valami szép ajándékot a mama helyett, és ha akar elmegyünk, ha nem akar akkor nem.
2016. nov. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
12%
Az ajándék miatt akarsz menni az ebédre? Szerintem nagyon túlreagálod. Ha nem akar venni akkor nem vesz, ennyi.
2016. nov. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
93%

#27: Ezzel nem lenne semmi baj, ha egyedüli gyerek lenne az ebéden.

De ebben a szituban mindenki fog ajándékot kapni a nagyitól, EGYEDÜL Ő NEM! Ennek nem tenném ki a gyerekemet.

Vagy elmennék külön nap, vagy vennék én egy legót, elvinném előre a nagyinak, és előadnám, hogy nem szeretném, hogy a gyerekemben emiatt lelki törés legyen, és ha neki nincs pénze minden unokájára, ha egy picit is szereti, adja ezt neki oda úgy, mintha tőle kapná...


Hátha ezután elgondolkodna...

2016. nov. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
24%
Jó sok pénze van az öregleánynak,ha legot kapnak a gyerekek mikulásra
2016. nov. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
95%
Hát akárhogy nézem, gyerekként rohadt szar érzés, hogy te semmit nem kapsz miközben a másik megkap mindent a szemed láttára.
2016. nov. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!