Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy reagálnátok le, ha...

Hogy reagálnátok le, ha anyósotok bejelentené csoki mikuláson kívül mást nem add az egyik unokájának, azzal az indokkal mert a szüleinek van pénze?

Figyelt kérdés

Megkért anyósom vigyem el a Tescoba, mikulásra szeretne vásárolni.

Akkor mondta, hogy a fiunknak (12) csokit tud adni mert kell a pénz az unokatestvéreinek, mert ők hárman vannak testvérek. Több mint 40 ezer forint értékben vásárolt Legot nekik.Az anyagi körülményeik hasonlóak a miénkhez. Nem is értettem miért csinálja ezt.

Erre azt mondtam jó nem kell a fiamnak adnia semmit sem, de mi nem megyünk el az ebédre.

Hogy magyarázzam el ezt a fiamnak?

Annyira sajnálom Őt :(


2016. nov. 19. 23:51
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:

Sok vitánk volt már anyósommal. Neki van két gyere a férjem és a nővére. Szerinte hagyomány ha a fiú unokát a nagypapa után nevezzük el. De mi végül a férjem nevét Andrást és egy választottat Marcell adtuk. Olyanokat terjesztett rólunk nem hasonlít a gyerek az apjára, pont azután lettem terhes mikor a férjem elutazott stb. Sosem volt az a tipikus nagyi aki jött az unokához, babusgatta. Ebbe beletörődtünk ő ilyen, de nem akartuk megszakítani a kapcsolatott, mindig hívtuk hogy van, elhozzuk e hozzánk.

De akkor is a három másik unokával példázott, ők ennyi idősen jártak ettek beszéltek, az enyém meg csak mászik.

Megmondtuk, nekünk nem kell semmi sem a fiúnknak sem csak foglalkozzon vele kicsit. Az én szüleim már nem élnek.

De ha nem is vesz neki semmit sem, legalább ne előtte ajándékozzon a többieknek.

Férjemet megviseli nagyon ez az egész, mert kiskorában vele sem foglalkozott annyit mint a testvérével.

2016. nov. 20. 12:55
 32/46 anonim ***** válasza:
91%
Milyen kedves a nagymama. :D amúgy èn tuti nem mennék el hozzájuk. És nem a csokimikulás miatt, a gyereknek nagyon rosszul fog esni, hogy éreztetik vele, hogy a többi unokát jobban szeretik.
2016. nov. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 acelsziv ***** válasza:
96%

Jókora pofátlan szemétláda az anyósod.

De figyeld, meg, hogy mikor majd leesik a lábáról nektek fog először ajvékolni, hogy gondozzátok.

Ne vidd el a gyereket, de gondoskodj arról, hogy a környék megtudja miféle patkány az anyósod

2016. nov. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
95%

Valaki azt írta, ne vond bele a játszmázásba a gyereket. Há5t anyós már bevonta, mind a négyet, csak nem mindenkinek megy a szövegértés.

Anyósod egy patkány a fúrásai miatt.

A gyereknek is jobb lesz, ha nem mentek, biztosan rosszul esne neki, hogy ő egy csokit kap, a másik három meg mindent.

2016. nov. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
92%

Én már rég leépítettem volna.

Mi az már, hogy meggyanúsít, hogy nem is a fia a gyerek apja? Meg hogy azért durcás, mert a fia nevét kapta az unoka? Meg hogy intrikál a háttérben?

Ezek miatt lennék kiakadva, nem egy mikulás napi ajándékozás miatt...

A fiad gondolom, látta eddig is hogy a nagyival a kapcsolatotok nem rózsaszín. Egyszerűen mondd azt neki, hogy nem mentek, mert nézeteltéréseitek vannak, és ilyenkor az emberek sok esetben nem találkoznak egy ideig, amíg meg nem tudják oldani a problémáikat.

2016. nov. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
5%

Anyósod a tipikus anyós. A lányával remekül kijön, de a fia feleségével nem. Általában a menyek is ezerszer jobban kijönnek a saját anyjukkal, mint a férjük anyjával.

Amit anyósod tesz a te fiaddal, pusztán a te és közte lévő viszony következménye.

De neked csak a fiad "érdekeit" kellene szem előtt látni. Meg kell tanítani arra, hogy bizony az életben van ilyen, hogy az egyik többet kap, a másik meg nem, de ezt felemelt fővel kell viselni, bármilyen rosszul esik is.

Majd ha a fiad rosszabb jegyet kap az iskolában, vagy a kollégája kap több fizetést, akkor sem futamodhat meg. Van ilyen, hajaj, de hányszor. Nem az a megoldás, hogy akkor másnaptól nem járunk iskolába, vagy felmondunk a melóhelyen. Meg kell beszélni, ki kell állni önmagunkért.

Ebben a helyzetben te tudnád a kérdést megoldani, illetve legfőképpen a férjed. Nem az a cél, hogy a fiatok is negyvenezres legot kapjon, csak némi figyelmet, szeretetet. De ha így állsz hozzá, hogy ha nincs negyvenezres lego, akkor egy szó nélkül bevágod a durcit, lehúzod a rolót, a legrosszabbat teszed a gyerekeddel és a férjeddel.

2016. nov. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:

Mindig azt mondjuk, hogy mams szereti őt csak mindenki másképp mutatja ki a szeretetét.

Nem a Lego érdekel, ha kellene megvenném, hanem amit a fiam ott átélne. Már többször megkérdezte ő miért nem aludhat a mamájánél. Ő érte miért nem megy mama a suliba.

Nagyon félénk zárkózott, ezen próbálunk segíteni foci edzésre jár, mellette elkezdett úszni is.

Férjem döntés számít nekem, mit csináljunk mikuláskor. Annyiban maradtunk viszünk mi is egy doboz Legót. De ha balhézik anyósom eljövünk.

2016. nov. 20. 18:30
 38/46 anonim ***** válasza:
100%
Egy 12 éves már felfogja ha leülnek vele beszélgetni, hogy a nagyi miért ilyen. Én is felfogtam anno kb 6-7 évesen, hogy az egyik nagyim egy tünemény, a másik pedig rosszindulatú.
2016. nov. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
87%
Hát a helyedben nem mennék.
2016. nov. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
15%

Így van, ez a legjobb megoldás, visztek egy legot (fiad ugye legozik? ) és ezzel el van intézve. Az Öreglány meg vagy felfogja, vagy nem, nem számít. Az számít, hogy a fiad hogyan dolgozza fel ezt a helyzetet.

Még az is lehet, hogy valami csoda folytán meglepivel készül anyósod, csak neked nem mondta el.

2016. nov. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!