Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti hogyan kezelnétek egy...

Ti hogyan kezelnétek egy igénytelen, "anti-higiéniás" anyós/após kombót?

Figyelt kérdés

Rettenetesen nagy retek van náluk, moslék a konyhaasztal alatt félig cefre állapotban szinte már fortyog magában, koszosak az evőeszközök az edények a poharak, mert felültessen vannak elmosva.

Akkor a wc-ről és fürdőről már nem is merek mondani semmit...

A lényeg hogy ha megyünk hozzájuk már nem tudom mit találjak ki arra, hogy a gyerekek miért ne egyenek az ételből, vagy miért ne igyanak üdítőt.

Az evőeszközökön rászáradt kaja maradékok vannak, a tányérokon szintén, a poharakon meg nem lehet átlátni mert a zsírtól meg ki tudja még mitől teljesen homályosak.

Nem vagyok egy tisztaság mániás de félek hogy az 5 és 7 éves gyerek egyszer elkap valamit, ami ebben a közegben nem is lenne olyan nehéz.


Hogyan lehetne kezelni egy ilyen helyzetet úgy, hogy senkit ne érjen sérelem?

Párom (amúgy én vagyok a férfi) is tisztában vele hogy ez így nem mehet tovább mert már kínos, hogy mindig otthonról hozunk innit a gyerekeknek.

Meg mielőtt megyünk inkább bekajálnak otthon, hogy ott max csak sütit egyenek vagy 1-1 szelet rántott húst kenyérrel.


Egyébként jó emberek, nincs velük semmi gond csak rettentően igénytelenek lettek az elmúlt években.

Most lenne majd az első nyár, hogy 1 hétre mennének nyaralni a gyerekek, de addig valahogy le kéne tisztázni ezt a dolgot...mert így biztos nem hagyjuk majd ott őket, de hogyan?



2016. dec. 29. 00:16
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!

Kedves 6-os, karót tetszett nyelni hajnalban hogy így kifordult magából...?


Anyós és após - 59 ill. 62 éves, dolgoznak még mind a ketten, szóval nincs gond a mozgással, egyszerűen csak el igénytelenedtek az elmúlt években.

Akartunk karácsonyra venni egy mosogatógépet nekik, hely is lenne hozzá, be is tudnám kötni pillanatok alatt, de anyós nem akarta arra hivatkozva hogy sok vizet használ és nem mossa el rendesen az edényeket.

Hiába próbáltuk meggyőzni hogy ez butaság, ő ragaszkodott az igazához miszerint az egy haszontalan készülék.

Az pedig nem opció, hogy elmegyünk hozzájuk takarítani.

Hiába takarítasz, ha mire újra mész hozzájuk megint tiszta kosz lesz minden, és ugyan azok retkes tányérok fogadnak.

2016. dec. 29. 11:19
 22/30 A kérdező kommentje:

A frissen sült, meleg rántott hús kenyérrel (addig még nem érintkezik edénnyel) nem jelent olyan nagyon potenciális veszélyt! :D

Süteményekből meg csak olyat eszünk meg ami szintén frissen sült, és nem főzött krémmel készült, kakaós csiga, kalács, ilyesmik.

Szeretném egyébként elmondani hogy abszolút nem vagyunk "tisztaság mániások"

Ha kimegyünk grillezni vagy szalonnát sütni és bele esik a hamuba, vagy a földre egy darabka étel, akkor letörölgetem és ugyan úgy megesszük.

2016. dec. 29. 11:33
 23/30 anonim ***** válasza:
54%

6-os :D még üzenetet sem fogad, állítólag törölt felhasználó lett :/ - amit nem csodálok, elég megkeseredett egy ember.


Amúgy én sem vinném a gyerekeket. Férjem nagyszülei is ilyenek ( már nagyon idősek mentségükre legyen szólva)- állítólag már 25-30 éve is ilyenek voltak, szóval sajnos embertípus is. Egyszerűen nekik úgy jó minden ahogy van. A férjem sem alhatott náluk sokat gyerekkorban, mindig valami fertőzéssel hozták haza 3-4 nap után.

Megoldás volt is meg nem is... ha valaki ki akart takarítani, akkor besértődtek. Végül nyaranta 2x-3x pár órára látták már csak az unokákat, ekkor nyárra fizettek egy takarítónőnek pár alkalom erejéig... persze a rendre nem tudtak vigyázni.

Az, hogy pl. kihoz a papája a fészerből egy porcelántálat, lenyonatja slaggal és belemeri a bográcsos levest az tök rendben náluk- minek mosogasson annyit ( igen ám, csak az előző bográcsolásnak a zsíros maradványa is az edényen van nem csak a pókháló meg a por.


Kitartás! Ha takarítót fizettek nekik néha, talán akkor javul a helyzet.

2016. dec. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
72%

(Folyt.)

Amúgy én sem vagyok tisztaság mániás.

Csak alap dolog szerintem, hogy a wc peremén meg a deszkán nem áll összecementálva az emberi végtermék. Hogy a konyhapult nem felismerhetetlen színű. Vagy ahogy alap dolog, konyharuha címén nem a fürdőből kihozott kis kézitörölközővel törlöm végig az edényeket, poharakat ( azzal, amibe a pisis-kakis kezüket is törlik).- ez csak egy az ezer példa közül, ami a gyerekre veszélyes.

És én sem lihegem túl a tisztaság kérdést, de ne kelljen a fél nyarunkat E. coli fertőzés miatt az ügyeleten tölteni a gyerekkel.

2016. dec. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
21%

"A frissen sült, meleg rántott hús kenyérrel (addig még nem érintkezik edénnyel) nem jelent olyan nagyon potenciális veszélyt! :D "


No persze. Csak az olaj vagy zsír, amiben sült, és amit frankón magába szív.:D Ahogy a süti tésztája, tölteléke sem a levegőben lebegve készül. Ennyi erővel bármi mást is ehetsz náluk, ha földön hempergetett kenyér sem jelent problémát.

2016. dec. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
53%
Kérdező: anyósom mániája az volt, hogy spórolás címszó alatt a használt panírt újra és újra felhasználta. Szerintem nem olyan biztos dolog ott a rántott hús sem.
2016. dec. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Mi hasonló cipőben járunk. Az én szüleim se túl tiszták... Nem tudom, hogy nőttem fel velük.

Minden alkalommal, miután elköltöztem otthonról, aftás lett a szám miután étkeztem/ittam.

Azt tudom tanácsolni, hogy a Párod beszéljen velük, de tényleg nagyon tapintatosan. :S Én mondjuk tudom, hogy anyám, azért mosogat nagyon mocskosan mert nincs rajta szemüveg...

De egy tipp... Ha ebédelni mentek és mielőtt megterítenétek, ajánljátok fel, hogy elmosogattok - én mindig ezt csinálom és beválik. ;) még jól is kijössz belőle.

Más: kerítsetek a gyerekeknek egy aranyos kis kulacsot, ami jó pofa, és abban cipeljétek a folyadékot. Így nem lesz ebből veszekedés, mert a gyerekek majd a kulacsból szeretnének majd inni.

A WC-nél úgy szoktam, hogy rakok WC papírt a wc-be, hogy a pisilésnél ne csapódjon fel. Tehát a wc papírral pisiljen a gyerek. Ha nem tud "pucsítva" pisilni, akkor terítsétek le WC papírral. + ha le akarjátok húzni a wc-t akkor szakítsatok egy wc papírt és azzal fogjátok meg. Ja és, mivel a wc papírt beledobtátok a wc-be pisilés előtt, így a mocskos wc papír tartóhoz sem ér már hozzá (legalábbis nekünk olyan típusú van).

Lehetőleg ne törölközőbe törülközzetek, hanem vigyetek tisztaság csomagot, amikor kicsi voltam nekem volt, amit a suliba lehet vinni. Akár "megvan a menzeszem" kifogással.

Amiben főztek abból ehetsz, mivel az nagy valószínűséggel felforr és meghal benne minden, ami nem az kevés, az meg kell egy normális immunrendszerhez.


Próbáljatok olyan ruhát felvenni, amit annyira nem sajnáltok - nálunk a kutya feljöhet a kanapéra, pfej.


Na, én csak ezt tudom ajánlani. Ez eddig bejött, sajnos nekem is ilyen paranoiássá kellett válnom, mivel tényleg folyton kisebesedett a szám...

üdv,

22/N (ne nevezzetek őrültnek, ha látnátok!XD)

2016. dec. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
75%
amúgy az anyósod olyan, mint az anyukám. Nem azért nem akarja a mosogatógépet, mert nem mossa el, hanem azért mert fél az újdonságoktól. :D szerintem ha megveszitek nekik imádni fogják. Nkünk csökkent a vízszámlánk mióta mosogatógépünk van <3
2016. dec. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
38%

itt mindenkinek a 40es éveiben született gyereke, hogy az anyós-após témában a szülők öregségére fogják a dolgokat?

Apósom 52, anyósom 50, most 3 hós a gyerekünk, és nem 18 évesen szült se ő se én...

Sajnos nálunk (illetve anyóséknál) ugyan ez a helyzet. Minden koszos, ételmaradék rászáradva, a poharak közül csak a férjemén lehet átlátni, mert azt mikor mentünk és inni akartam, mindig elmostam, talán észrevette magát. Én már most félek, nem szeretném soha ott hagyni felügyelet nélkül. Még tápszeres, így nem gond, mert otthonról viszek mindent, csak össze kell önteni ott, de ha már enni fog... amúgy nagyon segítőkészek, semmi mással problémám nincs, de ez... gondoltam már rá, hogy egyszer kitakarítok, de egyrészt nincs mikor (anyósnak nincs munkája, délután megy el maximum, akkor meg após van otthon). Illetve nem tudom, lenne-e értelme, mert pl. após anyukájánál mindig rend és tisztaság van, és ha ő nem tudta "megnevelni" a feleségét, akkor szerintem esélyem nincs, max megsértődne...


Esetleg lehetne mondani, hogy nagyon érzékeny a kicsi gyomra, nagyon kell vigyázni miből iszik-eszik, mert egyből hasmenése lesz... jobb ötletem nincs :/

2017. jan. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
8%
Igazuk van, akik azt mondják, hogy a kosz erősíti az immunrendszert. Én csak 2 havonta takarítok, meg is kaptam már, hogy "koszos disznó". De nem vagyok beteg soha.
2017. máj. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!