Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti hogyan kezelnétek egy...

Ti hogyan kezelnétek egy igénytelen, "anti-higiéniás" anyós/após kombót?

Figyelt kérdés

Rettenetesen nagy retek van náluk, moslék a konyhaasztal alatt félig cefre állapotban szinte már fortyog magában, koszosak az evőeszközök az edények a poharak, mert felültessen vannak elmosva.

Akkor a wc-ről és fürdőről már nem is merek mondani semmit...

A lényeg hogy ha megyünk hozzájuk már nem tudom mit találjak ki arra, hogy a gyerekek miért ne egyenek az ételből, vagy miért ne igyanak üdítőt.

Az evőeszközökön rászáradt kaja maradékok vannak, a tányérokon szintén, a poharakon meg nem lehet átlátni mert a zsírtól meg ki tudja még mitől teljesen homályosak.

Nem vagyok egy tisztaság mániás de félek hogy az 5 és 7 éves gyerek egyszer elkap valamit, ami ebben a közegben nem is lenne olyan nehéz.


Hogyan lehetne kezelni egy ilyen helyzetet úgy, hogy senkit ne érjen sérelem?

Párom (amúgy én vagyok a férfi) is tisztában vele hogy ez így nem mehet tovább mert már kínos, hogy mindig otthonról hozunk innit a gyerekeknek.

Meg mielőtt megyünk inkább bekajálnak otthon, hogy ott max csak sütit egyenek vagy 1-1 szelet rántott húst kenyérrel.


Egyébként jó emberek, nincs velük semmi gond csak rettentően igénytelenek lettek az elmúlt években.

Most lenne majd az első nyár, hogy 1 hétre mennének nyaralni a gyerekek, de addig valahogy le kéne tisztázni ezt a dolgot...mert így biztos nem hagyjuk majd ott őket, de hogyan?



2016. dec. 29. 00:16
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
76%
7-es, 13-as: írta a kérdező hogy mostanában lettek ilyenek.
2016. dec. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
26%
ledozeroltatnám abbol értenének
2016. dec. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
40%

Meg kell mondani, hogy amíg ilyen retek van nem mennek a gyerekek, nincs ebben semmi bonyolult.

Egyébként semmi bajuk nem lenne a gyerekeknek egy kis mocsoktól, csak erősíti az immmunrendszerük.

2016. dec. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
85%

Ha az elmúlt években lettek ilyenek, akkor nem lehet hogy a koruk miatt nem tudnak rendet, tisztaságot tartani? Segítséget kérni viszont szégyellnek.

Szerintem a feleséged beszéljen velük. Ha erről van szó, akkor segítsetek nekik ezt megoldani.

2016. dec. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
65%

Bammeg, ha a gyerekeim immunrendszere így erősödik, akkor mindjárt befejezem a takarítást.

Ez a lusta emberek szlogenje.nem kell mindennap Döme sőt SOS nagytakarítást csinálni, de azért ne éljünk már káoszban.

Sajnos az idősek már kevésbé mobilok, rosszabbul látnak, nyilván az érzékszerveit romlása miatt máshogy érzékelik a környezetüket is.

A nagymamám konkrétan megsértődött, amikor elmentem hozzá takarítani, pedig próbáltam tapintatos lenni.

Tanács: elmentek egyszer gyerekek nélkül, és szépen felajánljátok, hogy csináltok egy közös nagytakarítást. Mosogatás stb.

Mellesleg nyáron, egy rosszul elmosogatott villa is okozhat szalmonella fertőzést.

Szóval nem megoldás az, ha nem mentek, de az sem, hogy a gyerekeket káoszba viszitek.

2016. dec. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
86%

Az én nagymamám egész életében tiszta volt. Szerintem soha nem állt meg, ő mindig csinált valamit, de állandó volt a tisztaság és a rend.

Aztán eljött az öregkor, az egészsége nagyon leromlott és sajnos meg is vakult. De még így is akart nekünk főzni és sütni, ha mentünk hozzá! Erről nem tudtuk lebeszélni (vakon csinált sütiket és vakon főzött).

Viszont halál mocsok volt és mi meg is mondtuk neki, de nem azt vártuk el, hogy akkor fogja magát, és takarítson ki, hanem vittük a gyerekeket és kipucoltuk a lakást.


Tavaly előtt pedig ugyanezt játszottuk el apósnál. Nagyon beteg volt már a végére, a párja a kezeletlen cukor miatt elveszítette a látását, szóval ott is volt két segítségre szoruló öreg.

Oda is vittük a gyerekeket takarítani és egy szó nélkül segítettek.

Meg kell érteni, hogy eljön az a pillanat, amikor már nem fog menni a takarítás, mert örül az öreg, ha aznap fel tudott kelni, ki tudott menni vécére és tudott enni. Többre már nem fogja futni. Ezt nem megszólni kell, hanem kezelni.


És még egy jótanács kedves kérdező, mint szülő a szülőnek: a gyereked pont úgy fog veled viselkedni mikor öreg leszel, ahogy látta tőletek, hogy ti hogy viselkedtek a ti öregjeitekkel. Ha jót akarsz magadnak, akkor még ma tedd rendbe a két öreget.

2016. dec. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
69%
Ez a helyzet nagyon nehéz és nekem is ismerõs.Ha segiteni szeretnél az a baj, ha mernél szólni,akkor az a baj.En mindig ugy oldottam meg az anyámmal,hogy amikor el volt foglalva,gyorsan titokban elmostam,amit nem találtam rendben.Pedáns asszony volt,de idöskorára elhanyagolt mindent.Vagy pedig fogadva lett egy bejárónõ egy héten 1_szer bagy 2.-szer,neki nem mondta,hogy ne takaritsd,mert minden tiszta.
2016. dec. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
71%

Csak azt tudjátok tenni, hogy tapintatosan mondjátok, segítetek kitakarítani, ne ők fáradjanak.

Ha ezt zokon veszik, akkor viszont én nem vinném oda a gyerekeket.Gyűlölöm a koszt, a mocskot, exemmel pont ebből van vita, mert a retek miatt már nem akarok a lányom átengedni.

Én mindennap takarítok, alaposan mosogatok, forró folyóvízben (!!!), állóvízbe nem szabad mosogatni.


Egyébként nagymamám 72 éves, de patikatisztaság van nála.Szóval ha az egészségi állapotuk engedné a takarítást, akkor szimplán csak nem érdekli őket.

Egy gyerek immunrendszerét nem kosszal és mocsokkal erősítjük.

2016. dec. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
83%
13-as ennyire nem megy az olvasás? Írta a kérdező, hogy ő a férj, s azt is, hogy csak mostanában lettek ilyenek az öregek, úgyhogy a felesége nem így nőtt fel! Egyáltalán bele tudtok gondolni, hogy nyáron milyen betegségeket lehet kapni rosszul elmosogatott edények miatt? Kérdező a legjobb megoldás az, amit sokan írtak, takarítsatok ki náluk, mosogassatok el, segítsetek. Ha nem engedik, akkor ne menjenek a gyerekek. Azzal nem fog erősödni egy tisztaságban élő gyerek immunrendszere, hogy mondjuk olyan villával eszik, amin 3 hetes tojásrántotta szárad.
2016. dec. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
65%
Vegyetek nekik egy mosogatógépet, akár használtan, és te, mint férfi, kösd be, vagy ha nem megy, köttessétek be. Kettejüknek elég egy keskeny, 45 cm-es is, egy 7 éves gyerek is megtanítható arra, hogyan pakoljon be és indítsa el. Nyaralás előtt pedig menjetek oda mind, és csináljatok nagytakarítást, egy hét alatt azért annyira nem lesz leamortizálva a ház, hogy félteni kéne a gyerekeket. Amúgy ha pont sütit és rántott húst engedsz nekik enni ott, akkora baj azért nem lehet.:-)
2016. dec. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!