Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek? Barátom apja...

Mit tegyek? Barátom apja alkoholista.

Figyelt kérdés

Baratom apja alkoholsita, de úgy csinálnak mintha nem lenne az. Engem nem zavarna, de velem folyamatosan durván beszél, ordibál velem, káromkodik, volt hogy úgy leordibált hogy csak pislogtam(konkrétan üvöltötte hogy hogy lehetek ennyire hülye), és inkább bementem barátom szobájába. Akkor meg is kérdeztem barátomat hogy ennyire utál engem az apja? És az volt a válasz hogy ne csináljak már ebből olyan nagy ügyet, ő mindenkivel ilyen. Én meg közöltem vele hogy a saját apám nem beszél velem így akkor sem ha akármit csinálok, ő meg azért ordibált le mert elfelejtettem felvenni egy papucsot és mezítláb mentem ki a szobából.

Emiatt utálok oda menni.

Beszéltünk barátommal az alholizmusról, próbáltam célozgatni... mondtam viccből hogy hát az én apám is lehet alkoholista mert mostanában sokat iszik(pedig dehogy alkoholista, nem is szokott berúgni sosem, ha iszik akkor is 1-2 pohárral). Ő mondta hogy volt náluk alkoholista, elmondta hogy kik, de az apját nem mondta...

Az anyukája is nevet ezen hogy az apja jár el inni vagy jár ki inni a garázsba. A családi összejöveteleken olyan illetlen vicceket mondott, olyan illetlen dolgokal viccelődik hogy én szégyelltem magamat helyette. Ha az én egyik szülőm csinálná ezt, akkor biztos rászólnèk... vagy ha a férjem lenne ilyen megnézhetné magát az összejövetel után. Anyukámmal is viccelődött amikor ott volt, láttam rajta hogy kellemetlen volt neki, de csak nevezett rajta (mint mindenki más).

Barátom azt hiszi hogy az ő családja tökéletes, és ha mondtam neki finoman az ilyesmi dolgokat, akkor megsértődött, pedig sose mondtam semmi durvát.

Barátom tudja hogy nem szeretek oda menni, de sose kérdezné meg hogy miért nem. Mintha homokba dugná a fejét, nem akarná tudni. Én meg nem akarok balhét, de gyomorideggel járok oda, hogy vajon mikor fog megint beszólni vagy leordibálni.



2017. jan. 12. 10:50
1 2 3 4 5 6
 11/59 A kérdező kommentje:

Hát tudom hogy hülye vagyok, sokan mondták hogy ennyit nem bírnának ki.

Egyébként barátom anyukája ellenezte a kapcsolatunkat az elején, mert hogy nekem nincs diplomám (jelzem, akkor 17 éves voltam, és érettségim sem volt MÉG, nagyon gáz lehettem.)

Én is hibás vagyok, meg persze én sem vagyok tökéletes, sőt a családom sem... de én tudok róla hogy mik a hibáink és próbálom elkerülni azokat.

2017. jan. 12. 11:51
 12/59 anonim ***** válasza:
96%
És a fiú hány éves? Mert azt kiszámoltam, hogy te most kb. 21 lehetsz.
2017. jan. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 A kérdező kommentje:
Most 25.
2017. jan. 12. 11:54
 14/59 anonim ***** válasza:
98%

de te mit vársz ettől a kapcsolattól?

esküvőt? gyereket?

tényleg ott balhézna az esküvőn, unokát meg vele hagyni? és ha piásan leejti vagy valami?

nem tudom mit vársz, de ebből nem lesz sok jó.

2017. jan. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam, hogy elköltözünk. Mondjuk az ország másik végére. Akkor nem kéne találkozni velük csak évente párszor meg a gyerekek sem látnák őket. Bár akkor én sem találkoznék a családommal. :/
2017. jan. 12. 12:01
 16/59 anonim ***** válasza:
97%
Oké, érdekes elvárás, hogy az akkor 21 éves fiához, egy diplomás nőt akart. :D Nézd... nem akarlak elkeseríteni, de ez a kapcsolat eléggé kellemetlen helyzeteket idéz... és nem csak a szülők hülyesége miatt. A párod konkrétan nincs mit szépíteni, zsarol téged. 4 év alatt hogy nem sikerül kiállnod magadért ennyire? Még fiatal vagy, most mérlegeld a dolgokat...
2017. jan. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
97%

szóval az alkesz apja miatt te se lásd a családod.

elhiszem, hogy szereted (de miért, az rejtély), de ugye tudod, hogy benne is megvan, hogy majd piázni fog?

2017. jan. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező!

Ha ezt a férfit választottad és 4 éve kitartasz mellette önszántadból, akkor mindenféle hőzöngés nélkül le kell nyelned a békát, hogy az ő családja ilyen.

A szüleit, családi szokásait nem fogod tudni megváltoztatni és a saját igényeidre formálni, mert ők ilyenek és ilyenek is maradnak, mert nekik ez így megfelel.

Ha tetszik, ha nem, ha odamész hozzájuk - akár csak ott alszol, vagy valami családi eseményre - vedd tudomásul, hogy ott az ő szabályaik az érvényesek, még ha azok neked, vagy nekünk nem is szimpatikusak.

Ez a pasi ezzel a "csomaggal" jár.

Én mondjuk elképzelhetetlennek tartanék egy olyan kapcsolatot, ahol ekkora kulturális különbség van köztem és a partnerem között, de te tudod!

Borítékolom, hogy nem fogjátok együtt leélni az életeteket, de ezt egyelőre hiába is magyarázzuk neked, majd idővel magad is rájössz.

2017. jan. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 A kérdező kommentje:
Ritkán szokott inni nagyon, nem is emlékszem, utoljára mikor ivott. Meg persze ha gyakran inna, egyből elhagynám, mert nem lennék hajlandó egy alkoholistát elviselni. Meg pl az anyja sosem ivott egy kortyot sem. Van itthon alkohol többféle és sosem iszik még egy sört sem, csak ha évente kb 4x elmegy a barátaival beülni beszélgetni. Teljesen más amúgy mint az apja. Én nő létemre szerintem többször iszok mint ő, mert én is járok el barátnőkkel, vagy ha megyek rokonokhoz ott is szoktunk néha meginni pár koktélt vagy valamit.
2017. jan. 12. 12:08
 20/59 anonim ***** válasza:
62%

Anyukád még nem mondta neked, hogy lányom, nagy marha vagy, ha emellett a pasi mellett maradsz?


Gondolod, hogy meg tudod válatoztatni valaki értékrendjét? 4 év alatt már te is bizonyítottad, hogy nem lehet. Ez a pasi el fog járni "iszogatni", mert az neki jár, bunkó barom lesz, aki miatt nem fogtok eljárni sehová, mert félsz, hogy leéget titeket (és ezt rendszeresen meg is teszi), te pedig egy háztartási cseléd leszel. Mindeközben eljárogattok anyósékhoz, jópofát vágsz mert elvárás, de ha te szüleidhez mennétek, akkor ő inkább kiveri a hisztit és otthon marad, majd mire hazaérsz, részegen összehányt wc-t takaríthatsz és a próbálod a gyerekeket csendesen fürdetni, lefektetni, nehogy felébredjen a drága urad.


Ezt akarod tényleg? Ilyen jövőt szánsz magadnak és a gyerekeidnek?

2017. jan. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!