Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek? Barátom apja...

Mit tegyek? Barátom apja alkoholista.

Figyelt kérdés

Baratom apja alkoholsita, de úgy csinálnak mintha nem lenne az. Engem nem zavarna, de velem folyamatosan durván beszél, ordibál velem, káromkodik, volt hogy úgy leordibált hogy csak pislogtam(konkrétan üvöltötte hogy hogy lehetek ennyire hülye), és inkább bementem barátom szobájába. Akkor meg is kérdeztem barátomat hogy ennyire utál engem az apja? És az volt a válasz hogy ne csináljak már ebből olyan nagy ügyet, ő mindenkivel ilyen. Én meg közöltem vele hogy a saját apám nem beszél velem így akkor sem ha akármit csinálok, ő meg azért ordibált le mert elfelejtettem felvenni egy papucsot és mezítláb mentem ki a szobából.

Emiatt utálok oda menni.

Beszéltünk barátommal az alholizmusról, próbáltam célozgatni... mondtam viccből hogy hát az én apám is lehet alkoholista mert mostanában sokat iszik(pedig dehogy alkoholista, nem is szokott berúgni sosem, ha iszik akkor is 1-2 pohárral). Ő mondta hogy volt náluk alkoholista, elmondta hogy kik, de az apját nem mondta...

Az anyukája is nevet ezen hogy az apja jár el inni vagy jár ki inni a garázsba. A családi összejöveteleken olyan illetlen vicceket mondott, olyan illetlen dolgokal viccelődik hogy én szégyelltem magamat helyette. Ha az én egyik szülőm csinálná ezt, akkor biztos rászólnèk... vagy ha a férjem lenne ilyen megnézhetné magát az összejövetel után. Anyukámmal is viccelődött amikor ott volt, láttam rajta hogy kellemetlen volt neki, de csak nevezett rajta (mint mindenki más).

Barátom azt hiszi hogy az ő családja tökéletes, és ha mondtam neki finoman az ilyesmi dolgokat, akkor megsértődött, pedig sose mondtam semmi durvát.

Barátom tudja hogy nem szeretek oda menni, de sose kérdezné meg hogy miért nem. Mintha homokba dugná a fejét, nem akarná tudni. Én meg nem akarok balhét, de gyomorideggel járok oda, hogy vajon mikor fog megint beszólni vagy leordibálni.



2017. jan. 12. 10:50
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
100%

Hiányzik az Neked, hogy még azzal is rákontrázzon, hogy hazahúzhatsz, mert hogy ez az ő háza/lakása, és itt ő az úr.


Ha barátod nem tud autóval hazavinni, nincs már tömegközlekedés sem reggelig, akkor is hagyd ott azonnal a házat/lakást, és kérd meg valamelyik családtagodat, barátodat, hogy jöjjön érted autóval, távolabbinak kifizetheted a fáradságát.

2017. jan. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
28%

40-es válaszodra Kérdező:


Nem regulázhatod a saját lakásában, egyet tehetsz, ha nem tetszik, NEM MÉSZ ODA!

Ha mégis odamész, akkor el kell tűrnöd, mert az ő lakása, az ő szabályai.

2017. jan. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 A kérdező kommentje:

Oké, ha legközelebb ide jönnek, akkor én is kizavarhatom, mert ez az én lakásom? :) Az én nevemen van...

Amúgy jogos, hogy az ő lakása, de akkor ne sértődjön meg, hogyha nem megyek hozzájuk, mert az is probléma szokott lenni.

2017. jan. 12. 15:59
 44/59 anonim ***** válasza:
49%

Igen Kérdező, kizavarhatod, ha a TE lakásodban TÉGED sérteget.

Mivel ez meg a te házad, a te szabályaid.

És IGEN!

A TE lakásodban közölheted vele, hogy azért nem mész hozzájuk, mert amikor náluk vagy minősíthetetlen veled a stílusa, de hogy megnyugodjon, ők bármikor jöhetnek hozzátok, ha olyankor hajlandó emberi viselkedésre és a fiacskája akkor mehet felőled, amikor akar hozzájuk, de te nem mész.

2017. jan. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
67%
... de ennyi vér úgy sincs a pucádban és ezt ők is tudják.:(
2017. jan. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 A kérdező kommentje:
A macskámat sértegette, vagyis leszólta, mert hogy a lakásba ne legyen állat. Tipikus falusi felfogás. (Pedig én is falusi vagyok).
2017. jan. 12. 17:10
 47/59 anonim ***** válasza:
100%

Máskor mondd meg neki, hogy szaladjon ki az ajtóhoz és nézze már meg, hogy milyen név van kiírva!

Otthon rendezkedjen Pityu bácsi!

2017. jan. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
100%

Itt a legkisebb baj az ordenáré, alkoholista apósjelölttel van, aki egy papucs miatt ordít, és más otthonában akarja elrendezni a háziállatokat. A nagyobb baj azzal van, hogy az amúgy 4 éve veled párkapcsolatban élő gyereke ezt rendben lévőnek találja, nevet rajta. Meg hogy te nem osztod le a SAJÁT házadban, amikor a macskádat akarja rendezni.. Akarná az én kutyámat bárki leszólni, remegne napokig attól, amit tőlem kapna.

Itt tényleg azzal van baj, hogy a párod szerint normális egy fel nem vett papucs miatt üvölteni mással.

2017. jan. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 A kérdező kommentje:

Én sem hagytam magamat macska ügyben. Jó, nem zavartam ki a lakásból, de közöltem vele hogy oda megy ahova szeretne, mert itt lakik, én lakásom, engem nem zavar az, hogy az ágyban alszik a cica.

Ha magámért nem, de az állatokért kiállok. Ebből volt már több konfliktusunk.

2017. jan. 13. 07:27
 50/59 anonim ***** válasza:
100%
De mi, megmondtad, hogy a cica ott marad, erre ő újra előhozza a témát? Ezek szerint még értetlen is. És nem volt hatásos a kiállásod a macskádért. Én ilyen esetekben egyszer szólok, de akkor mindenki tudja a helyét. Ha nagyszájú vagy, akkor nem értem, miért nem bírsz el vele. Nem kell vele finomkodni. Nyilván suttyónak se kell lenni, de közölhetnéd vele világosan, hogy állítson magán. És a helyedben azt is meggondolnám, hogy akarok-e magam mellé olyan férfit, aki eltűri, ha engem bárki sérteget.
2017. jan. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!