Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek? Barátom apja...

Mit tegyek? Barátom apja alkoholista.

Figyelt kérdés

Baratom apja alkoholsita, de úgy csinálnak mintha nem lenne az. Engem nem zavarna, de velem folyamatosan durván beszél, ordibál velem, káromkodik, volt hogy úgy leordibált hogy csak pislogtam(konkrétan üvöltötte hogy hogy lehetek ennyire hülye), és inkább bementem barátom szobájába. Akkor meg is kérdeztem barátomat hogy ennyire utál engem az apja? És az volt a válasz hogy ne csináljak már ebből olyan nagy ügyet, ő mindenkivel ilyen. Én meg közöltem vele hogy a saját apám nem beszél velem így akkor sem ha akármit csinálok, ő meg azért ordibált le mert elfelejtettem felvenni egy papucsot és mezítláb mentem ki a szobából.

Emiatt utálok oda menni.

Beszéltünk barátommal az alholizmusról, próbáltam célozgatni... mondtam viccből hogy hát az én apám is lehet alkoholista mert mostanában sokat iszik(pedig dehogy alkoholista, nem is szokott berúgni sosem, ha iszik akkor is 1-2 pohárral). Ő mondta hogy volt náluk alkoholista, elmondta hogy kik, de az apját nem mondta...

Az anyukája is nevet ezen hogy az apja jár el inni vagy jár ki inni a garázsba. A családi összejöveteleken olyan illetlen vicceket mondott, olyan illetlen dolgokal viccelődik hogy én szégyelltem magamat helyette. Ha az én egyik szülőm csinálná ezt, akkor biztos rászólnèk... vagy ha a férjem lenne ilyen megnézhetné magát az összejövetel után. Anyukámmal is viccelődött amikor ott volt, láttam rajta hogy kellemetlen volt neki, de csak nevezett rajta (mint mindenki más).

Barátom azt hiszi hogy az ő családja tökéletes, és ha mondtam neki finoman az ilyesmi dolgokat, akkor megsértődött, pedig sose mondtam semmi durvát.

Barátom tudja hogy nem szeretek oda menni, de sose kérdezné meg hogy miért nem. Mintha homokba dugná a fejét, nem akarná tudni. Én meg nem akarok balhét, de gyomorideggel járok oda, hogy vajon mikor fog megint beszólni vagy leordibálni.



2017. jan. 12. 10:50
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
97%
Volt ilyen barátnőm, akinél a srác szülei szintén gázosok voltak, ő addig tartotta magát viselkedésben, amíg össze nem házasodtak. Másfél évet bírtak ki együtt férj-feleségként, pedig előtte majdnem 10 évig laktak együtt.
2017. jan. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
92%

( Nagy sikítás )

Nem, nem teljesen más, mint az apja, csak ő nem iszik.

De pont úgy azt vallja, hogy a nőnek ku.ss a neve, hogy a nő alkalmazkodjon, és az van, amit a férfi akar. Ha az égbe kiáltó baromság, vagy a nő határozottan elmondta, hogy nem akarja, akkor is.

Lásd, mikor az apja ordít veled, hogy hogy lehetsz ennyire hü.lye, ő pedig elintézi annyival, hogy nem nagy ügy. Szerinte ez így teljesen normális.

Meg amikor azt mondod, hogy a szüleihez nem mész, és a rokonok előtt hoz kellemetlen helyzetbe, és "túszul ejt", de akkor is mentek.

Olyan szinten nem tisztel, mint más ember a kutyáját, és ez jön elő akkor, amikor iszik, és veled bunkó. Tudod, az alkohol nem visz be új jellemvonásokat.


A másik, amin gondolkodj, hogy négy éve a párod, együtt éltek, és az apja pártját fogja, nem a tiédet. Nem vagy neki fontos, legalábbis annyira nem, hogy miattad összerúgja a port a szent és tökéletes családjával. Tudod miért? Mert téged még mindig nem tekint családtagnak, te "csak a csaja" vagy.


Nyugodtan ragaszkodj hozzá, és mártírkodj, hogy milyen fa.sza csaj vagy, mert más fele ennyit se viselt volna el.

De inkább azon törd a buksikádat, hogy te miért viseled el? Mit kapsz érte cserébe? Mert ugye tiszteletet és megbecsülést azt nem, egy kis kuki esténként meg normális nőnek nem ér ennyit.


Mindenki leírta, hogy mi már otthagytuk volna, és lelépünk. Nem azért, mert nem vagyunk ilyen stramm csajok, hogy ezt ne tudjuk elviselni. Hanem azért, mert mi ennél többet érdemlünk, és nem érjük be kevesebbel.


TE meg úgy rontod el az életed, és úgy alázod meg magad egy ilyen pasi mellett, ahogy jól esik. Csak akkor ne panaszkodj, meg ne kérj tanácsot, mert úgysem fog tetszeni a válasz.

Mit vártál? Van valami varázsital, amit ha beadsz neki, akkor onnantól kiáll érted, és a figyelembe veszi a véleményed? Hát ilyen nincs...

2017. jan. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 A kérdező kommentje:

Na azért ennyire túlzásokba ne essünk. Biztos hogy nem maradnék együtt egy alkoholistával. Akkor sem, hogyha gyerekünk lenne.(Bár nem vállalnék gyereket sem egy alkesszel) 25 évesen ritkán elmegy inni, ezért alkoholista lesz, értem. Tehát akik ide írnak ők soha nem szoktak meginni semmit? Még azért fiatalok vagyunk, szerintem ez belefér, sőt még egy 40 éves is elmehet néha inni a haverjaival(persze nem úgy hogy ha hazaér veszekszik mindenkivel meg agresszív).

Értem én hogy hajlamos lehet rá, mert a családjában van ilyen, de azért ez egyáltalán nem biztos. Itthon például én megmondtam neki, hogy mivel ő is itt lakik, ezért segítenie kell a házimunkában, nem is várja el tőlem, hogy mindent én csináljak. Néha ő csinál kaját, mosogatni is szokott, a szemetet ő viszi le mindig stb. Otthon náluk is ő segített mindig az anyjának.

2017. jan. 12. 12:19
 24/59 anonim ***** válasza:
97%
hàt jo nagy marha vagy Kérdezö, hogy még te mentegeted....
2017. jan. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 A kérdező kommentje:
Olyan jó, hogy mindenki jobban ismeri a barátomat, mint én. :D
2017. jan. 12. 12:22
 26/59 A kérdező kommentje:
Egyébként mint írtam én sem vagyok tökéletes. Nekem is vannak hibáim, nem vagyok egyszerű eset. Hozzám is kell türelem, persze nem gondolnám, hogy ezt érdemlem, hogy akárki is így beszéljen velem, mert én sosem tudnék így beszélni kb senkivel. És azért írtam, hogy hogy tudnám barátommal megbeszélni úgy, hogy ne legyen belőle balhé?
2017. jan. 12. 12:28
 27/59 anonim ***** válasza:
97%

Ha ennyire jól ismered, és ennyire fa.sza minden, akkor hogy lehet, hogy a kérdés létrejött?

Amennyiben jó neked a gyomorideg, meg hogy a párod családja sza.rba se néz, akkor nem kell itt szórakoztatni magad kamu kérdésekkel.

Ha pedig te is érzed, hogy baj van, és azért írtad ki a kérdést, akkor meg picit gondolkodj el azon, hogy mindenki, de mindenki azt írja, hogy hagyd ott, mert ez így nem jó. Végigolvastam a válaszokat, senki se mondta, hogy maradjatok együtt, és így vagy úgy tudsz változtatni. Ekkora összhang csak igen ritkán van a gyakorin.


Amúgy meg szenvedj nyugodtan egy megalázó kapcsolatban, ha neked ez kell.

2017. jan. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
96%

Kedves Kérdező, talán nem az a fő probléma, hogy a barátod talán alkoholista lesz vagy sem, ezt előre senki nem tudhatja, bár a pakliban benne van.

Az a probléma, hogy teljesen másak a gyökereitek és számára maximálisan rendben van az otthoni légkör, nem lát benne kivetnivalót, jól érzi magát abban a közegben és ezt rendszeresen rád is erőlteti.

Így, ekkora szakadékkal nem lehet jövőképed!

2017. jan. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
97%

nem tudtok úgy beszélni egy fontos témáról, hogy ne legyen balhé.

ez a fő baj.

mert normális esetben, ha egyik félnek baja van, elmondja, másik meghallgatja, felfogja és megpróbálja megoldani.

nos itt a te párod szerint, nincs semmi baj, sőt te vagy a h.lye

2017. jan. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 A kérdező kommentje:

Amúgy nekem mondta, hogy nem akar pl otthon aludni a szüleinél, meg hogy sokkal jobban szeret itthon lenni, meg hogy ha nem lennénk együtt ő akkor is inkább albérletet keresne. Kérdeztem hogy miért? És így nevetett hogy mert otthon mindig csesztetnek minden miatt, itt meg a saját magam ura vagyok.

Szóval lehet hogy kezd ráébredni hogy nem túl normális ami otthon náluk van, de szerintem nekem sose "vallaná" ezt be.

2017. jan. 12. 12:33
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!