Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek? Barátom apja...

Mit tegyek? Barátom apja alkoholista.

Figyelt kérdés

Baratom apja alkoholsita, de úgy csinálnak mintha nem lenne az. Engem nem zavarna, de velem folyamatosan durván beszél, ordibál velem, káromkodik, volt hogy úgy leordibált hogy csak pislogtam(konkrétan üvöltötte hogy hogy lehetek ennyire hülye), és inkább bementem barátom szobájába. Akkor meg is kérdeztem barátomat hogy ennyire utál engem az apja? És az volt a válasz hogy ne csináljak már ebből olyan nagy ügyet, ő mindenkivel ilyen. Én meg közöltem vele hogy a saját apám nem beszél velem így akkor sem ha akármit csinálok, ő meg azért ordibált le mert elfelejtettem felvenni egy papucsot és mezítláb mentem ki a szobából.

Emiatt utálok oda menni.

Beszéltünk barátommal az alholizmusról, próbáltam célozgatni... mondtam viccből hogy hát az én apám is lehet alkoholista mert mostanában sokat iszik(pedig dehogy alkoholista, nem is szokott berúgni sosem, ha iszik akkor is 1-2 pohárral). Ő mondta hogy volt náluk alkoholista, elmondta hogy kik, de az apját nem mondta...

Az anyukája is nevet ezen hogy az apja jár el inni vagy jár ki inni a garázsba. A családi összejöveteleken olyan illetlen vicceket mondott, olyan illetlen dolgokal viccelődik hogy én szégyelltem magamat helyette. Ha az én egyik szülőm csinálná ezt, akkor biztos rászólnèk... vagy ha a férjem lenne ilyen megnézhetné magát az összejövetel után. Anyukámmal is viccelődött amikor ott volt, láttam rajta hogy kellemetlen volt neki, de csak nevezett rajta (mint mindenki más).

Barátom azt hiszi hogy az ő családja tökéletes, és ha mondtam neki finoman az ilyesmi dolgokat, akkor megsértődött, pedig sose mondtam semmi durvát.

Barátom tudja hogy nem szeretek oda menni, de sose kérdezné meg hogy miért nem. Mintha homokba dugná a fejét, nem akarná tudni. Én meg nem akarok balhét, de gyomorideggel járok oda, hogy vajon mikor fog megint beszólni vagy leordibálni.



2017. jan. 12. 10:50
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
86%

Ó, hát akkor így minden rendben van, hogy 4 év után nem tudjátok megbeszélni egymással az érzéseiteket, vagy legalábbis ő téged kevésnek tart ahhoz, hogy őszinte legyen veled ilyen téren.

Így már értem, miért főnyeremény a pasi!

2017. jan. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 A kérdező kommentje:
Jó, rendben akkor hagyjuk, én vagyok a hülye... azért köszönöm a válaszokat.
2017. jan. 12. 12:50
 33/59 anonim ***** válasza:
89%

"...Kérdeztem hogy miért? És így nevetett hogy mert otthon mindig csesztetnek minden miatt, itt meg a saját magam ura vagyok...."


Szóval, otthon nem a primitív, agresszív, alkoholista környezet zavarja, hanem, hogy nem lehet a "maga ura"

Érdekes!

Mindent elmondtál Kérdező, más kérdés nincs!

2017. jan. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 A kérdező kommentje:
Jó, akkor leszek én alkoholista. xD
2017. jan. 12. 13:53
 35/59 anonim ***** válasza:
100%

Magára igényes felnőtt ember nem tűri másoktól a sértéseket. Aki súlyosan, vagy rendszeresen megsért azzal szakíts meg minden kapcsolatot (akár munkáltató, akár baráti vagy családi körhöz tartozik). Jelen esetben nem szabadna oda többet betenni a lábad sem.


Aki bármilyen előnyökért cserébe tűri, hogy megalázzák az szolgát csinál magából.

2017. jan. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 A kérdező kommentje:
És ha tényleg közölném vele, hogy velem így ne beszéljen, mert akkor soha többé nem megyek hozzájuk?
2017. jan. 12. 14:28
 37/59 anonim ***** válasza:
70%
Konfliktus keresés nélkül a legegyszerűbb, ha a következő sértésnél válasz nélkül csak simán elmész (nő ne is szóljon ahhoz, aki vele nagyon tiszteletlen), és többet nem mész hozzájuk, ha csak barátod el nem éri, hogy apja bocsánatot kérjen tőled.
2017. jan. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 A kérdező kommentje:
De hova menjek?:D Be a szobába?
2017. jan. 12. 14:40
 39/59 anonim ***** válasza:
100%
Ne a barátod szobájába, hanem haza.
2017. jan. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 A kérdező kommentje:
Hát gyalog elég messze lenne, de szerintem inkább megmondom neki, hogy hagyjon békén. Ha balhé lesz belőle, akkor az lesz. Így belegondolva tényleg miért kéne elviselnem azt, hogy egy olyan ember beszéljen velem így akihez úgymond semmi közöm.
2017. jan. 12. 14:55
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!