Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy közöljem apósommal, hogy...

Hogy közöljem apósommal, hogy illene kölcsönkérnie az autómat? (ha illik egyáltalán ilyet)

Figyelt kérdés
Viszonag semleges a kapcsolatunk, se nem jó, se nem rossz. Nincsenek konfliktusaink, de nem is nagyon társalgunk. 8éve vagyok a lányával, és 3éve költöztem hozzájuk. Sofőrként dolgozok, így a saját autómat ritkán használom. Havi kb. 30kilómétert megyek vele, de mégis 75litert tankolok bele minden hónapban. Kicsit rosszul esik, hogy csak úgy használja az autómat anélkül, hogy elkérje, és nem is költ rá (de legalább tisztán tartja, gyakran mossa). Az is előfordult, hogy reggel siettem valahova, de az autó nemvolt a ház előtt, és taxit kellett hívjak. Igaz, hogy az ő házukban élek, de tisztességesen belepótolok mindenbe, a fizetésem kb 25℅-át tartom meg. pofátlanság lenne ha szóvá tenném?

2017. febr. 28. 03:01
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
94%

Kivancsi lennek ki fizeti a biztositasokat es a kotelezo szervizeket.

Amugy ez irto pofatlansag, nem ertem hogy kepzeli az oreg. En ezekkel nem laknek egyutt.

2017. febr. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
94%
Hát hallod, elég nagy papucs lehetsz...
2017. febr. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
81%
mondjuk költözzetek el...
2017. febr. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
94%
Természetesen szóljál neki, beszéljétek meg miként osztjátok meg a költségeket. Ha azonban valamilyen ok miatt nem szeretnél konfrontálódni (bár felnőtt férfiként fel kellene vállalnod az ilyesmit), akkor meg van egy pofon egyszerű variáció. Ezentúl tankolsz a kocsiba 10 litert aztán vége. Ez bőven elég annyira, amennyire Te használod, még magas fogyasztás mellett is. Ez esetben ha após használni akarja, megtankolja magának. Ha meg mennél valamerre és üres a tank, akkor szólsz, hogy te hagytál benne, legyen kedves ezentúl ő is olyan benzinállásnál hagyni az autót,ahogy volt. Nem várhatja el komolyan, hogy te fizsd a furikázása költségeit. Az autót meg vidd el kereskedésbe, kérdzed meg mennyit adnának érte. Ha jófej akarsz lenni (bár én nem tenném), akkor szólsz apósnak, hogy neki ebből engedsz 10 %-ot (értéktől függően), még akkor is jól jár, azt viszont úgy fizesse ki, ahogy a kereskedésben tenné. Olyanba nem szabad belemenni, hogy részeletekben, meg majd ha lesz pénze, mert sosem fizeti ki. Rendes adásvételit írni és csak akkor aláírni, lepapírozni, mikor ki is csengette az árát.Ellenkező esetben úgy jársz, hogy elméletben ő átveszi a kocsit, de gyakorlatban se ki nem fizeti és maradnak a kötelező fizetnivalók is a neveden, aztán nézhetsz. Ha nem tetszik neki, nyugodtan mond meg, hogy terved van avval a pénzzel és különben sem vagy köteles elszámolni avval, hogy mit csinálsz a saját tualjdonú ingóságaiddal. Az otthoni költségeidet pedig realizáld, számold ki miben mennyi a tényleges részed és nagyvonalúan kerekítve, de a valós fogyazstásodhoz mérten szállj bele a költségekbe. Ha nem tervezetek különköltözni, akkor ezt szükséges meglépni, mert a fizetésed 25%-ával sanszosan életed végéig ott fogsz lakni. Ezeket senki nem fogja meglépni helyetted, ha nyugodt hangon, de a józan parazsti ésszel átrágjátok a büdzséteket, akkor ezt be kell látniuk nekik is, ha meg nem, akkor lelépni. Nem lesz így egyről kettő és ha felnőtt férfiként képtelen vagy kiállni a saját érdekeid mellett, akkor könnyen ott találod magad, hogy mindenki lehúz és kihasznál, tudatosan, avagy tudat altt, te pedig még öreg korodban is azon dilemmázhatsz, hogy mit kellett volna másként csinálnod. Ne hagyd. Senkit nem nézünk madárnak, sem jótékonysági intézménynek , pláne családtagot nem, annyit semmi és senki nem ér és soha nincsen jó vége.
2017. febr. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
16%
oké, hogy fogyasztást fizeti, de azzal számoljon, hogy ha albiban lakna, akkor lenne díja, meg azért használja a házat, nem csak azt az X liter vizet illik fizetni, amit használ vagy akkor külön lehet költözni, és eltartani magukat, nem a szülők nyakán élni
2017. febr. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
59%
Ha az életképtelenség fájna :D :D :D
2017. febr. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
81%
Ha a fizetésésnek mindösszesen 25 %-át tartja meg a kérdező, akkor sanszosan nem csak x liernyi vízfogyasztást fizet. Fuvarozóként ha nem is milliókat, de nyilván nem minimálbért keres, ha ennek 75%-át leadja, az több mint korrekt, bárhogy is nézzük. Ettől függetlenül én is a különköltözést pártolom, ha a fizetés java elmegy így is, annyiból lehet fedezni az önálló életet , pláne ha a párja is keres és megoszlanak a költségek.
2017. febr. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
4%
ja de annyit mégse keres a párjával együtt, hogy elköltözzenek, de ha odaköltözök valaki házába, akkor az van amit a tulajdonos mond.
2017. febr. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
74%
Pl. a kulcsok magaddal hordásával.
2017. febr. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
23%

Azt a 75 litert inkább add el(gondolom a megspórolt gázolajat viszed haza) és a kulcsokat meg dugd el.

Apósod vegyen saját kocsit ha kell neki autó.

Én se szeretek közösködni, nem is vezeti a kocsimat más rajtam kívül.


Szerintem számoljátok ki a barátnőddel hogy mennyi pénzt költötök el a háztartásban és hogy mennyibe kerülne ha külön költöznétek.

A szülők ha nem segítenek hanem inkább lehúznak akkor kétlem hogy anyagilag megéri ott lakni.

Írtad hogy sofőr vagy tehát szerintem a havi 150et hazaviszed aminek ha a 25%-át tartod csak meg akkor 110-et otthagysz minden hónapban.

Ebből egy albérlet is kijön rezsivel meg mindennel ha a barátnőd keres pl 100-at és 40 et tart csak meg.

Aztán megspórolsz 75 liter gázolajat ami több mint 20.000 forint

2017. febr. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!