Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy közöljem apósommal, hogy...

Hogy közöljem apósommal, hogy illene kölcsönkérnie az autómat? (ha illik egyáltalán ilyet)

Figyelt kérdés
Viszonag semleges a kapcsolatunk, se nem jó, se nem rossz. Nincsenek konfliktusaink, de nem is nagyon társalgunk. 8éve vagyok a lányával, és 3éve költöztem hozzájuk. Sofőrként dolgozok, így a saját autómat ritkán használom. Havi kb. 30kilómétert megyek vele, de mégis 75litert tankolok bele minden hónapban. Kicsit rosszul esik, hogy csak úgy használja az autómat anélkül, hogy elkérje, és nem is költ rá (de legalább tisztán tartja, gyakran mossa). Az is előfordult, hogy reggel siettem valahova, de az autó nemvolt a ház előtt, és taxit kellett hívjak. Igaz, hogy az ő házukban élek, de tisztességesen belepótolok mindenbe, a fizetésem kb 25℅-át tartom meg. pofátlanság lenne ha szóvá tenném?

2017. febr. 28. 03:01
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
45%
Ne haragudj de nem jutott még eszedbe hogy esetleg ne hagyd otthon a kocsikulcsot?
2017. febr. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
10%
Az autó nem a tiéd, hanem a feleségeddel kettőtöké. Azé, akiért az apósod évtizedekig dolgozott, míg felnevelte neked. Majd ha lesz saját gyereketek, (ha egyáltalán), belátod, mivel jár ez. Mindazonáltal após pajtásnak illendő lenne visszafognia magát, és üzembentartói szerződést kezdeményezni veled. Oly módon, hogy minden, az autóval kapcsolatos költség őt terhelje.
2017. febr. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
12%
akkor após meg kérhet tőle bérleti díjat, mert az tuti nem fizetnek :D
2017. febr. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
75%
"Az autó nem a tiéd, hanem a feleségeddel kettőtöké." - ne haragudj, de ezt honnan tudod? Nem tudhatjuk, lehet házasság előtt szerezte és konkrétan semmi köze a feleségének hozzá. De még ha közös is lenne, akkor sem lenne joga az apósnak csak úgy elvinni, megkérdezés nélkül. Ennyi erővel a kérdező is hozzányúlhat az após cuccaihoz, vagy mi?
2017. febr. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
34%
Mi van, leragadtál az első mondatnál, utsó. Tovább már nem futotta?
2017. febr. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
40%
Ez már nagyon nem a kérdéshez tartozik, de kíváncsi vagyok, légy szíves válaszolj 24-es, hogy ami a tiéd/ tiéd volt házasság előtt, ahhoz a (majdani) házastársadnak semmi köze nincs/nem lesz, mert hogy az már a tiéd volt? Gyönyörű kapcsolat lehet az olyan.
2017. febr. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi bőséges, és épitő válaszokat. kicsit még pontosítok a történeten, hogy átláthatóbb legyen: az autót teljesen önerőből vettem öt éve, még mielőtt a barátnőmékhez költöztem. Ez történetesen egy benzines kombi, amit kútról tankolok, nem pedig a munkahelyemről lenyúlt gázolajat fogyasztja. Barátnőmnek nincs jogsija, sose vezette. Még aztis meg kell emlitenem, hogy apósom nemcsak kizárólag a privát érdekeire használja az autót, hanem a család ellátásában is segít, például azzal járnak bevásárolni is (ami ellen nincs, és nem is lehet kifogásom) Amí bosszant, hogy szórakozásra, üdülésre is azzal járnak anyósommal kettesben. Pl. nyáron minden kéthetente strand 70km. azonkívül piacolni is jár az öreg, szóval haszonszerzés céljábol használja, de a nyereségből nem fektet vissza az benzinbe. Persze lehet mondani, hogy amit megkeres vele azt a családra költi, de nekem csak pénzbe kerül.
2017. febr. 28. 23:24
 28/33 A kérdező kommentje:
öszintén fogalmam sincs, hogy mekkora a család havi költsége. nemtudom mennyi a villanyszámla, mennyit költünk kajára, stb. Egyszerüen leteszek minden hónapban 125ezret az asztalra, aztán anyósom ossza-szorozza ahogy akarja/tudja. Nemjárok bevásárolni, számlákat fizetni, és nem is érdekel, hogy mire költik. ebből sosem volt probléma
2017. febr. 28. 23:33
 29/33 anonim válasza:
87%
hány évesek vagytok? miért laktok náluk? párod dolgozik? 125e ből alapból elmehetnél egy albérletbe plussz rezsi meg átlagos kaja futná pont. szóval nem értem milyen előnye van ennek.
2017. márc. 1. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
90%

Az a baj, hogy ez neked így kényelmes, és a barátnődnek is.

Sokkal nehezebb lenne külön élni. De!

Hidd el, hogy az önállóság felszabadító. Lehet, hogy anyagilag újra kell terveznetek az életeteket, de ez a felnőtté válás része.

Beszélj a barátnőddel. Nem egészséges, hogy kiszolgáltatva élsz másoknak úgy, hogy stabil anyagi helyzeted van, és nem mellesleg felnőtt férfi vagy.

Gondolkodj, ha ez így marad, akkor te mindig egy hátrasorolt kislányunk aktuális párja leszel a családban.

2017. márc. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!