Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hétvégén találkozok a barátom...

Bbebe kérdése:

Hétvégén találkozok a barátom szüleivel! Hogyan köszönjek nekik? Kb 45 évesek lehetnek, én 18 éves lány vagyok. Kézfogás, puszi, vagy mind2? Kinek mit? Valamint a csókolom szerintetek megteszi?

Figyelt kérdés

2017. jún. 9. 12:01
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
83%

Hú, mennyi szakember!


Nem kell túlparázni, ha udvarias vagy, mosolyogsz, akkor bárhogy köszönhetsz, nem ezen múlik. Ha emiatt bunkónak tartanak, akkor úgysem túl jó fejek.

Ez nagyon személyfüggő amúgy: ismerek olyan 40-50éveseket, akik a csókolomot szokták meg, nekik ez a természetes. Mások a jó napotot szeretik. De olyan is van, aki kikéri magának a magázást, mondván, hogy nem olyan öreg még. Na, ezen próbálj kiigazodni! :)

Vagy kérdezd meg a párod, hogy hogyan köszönj. Ez a legegyszerűbb sztem.

2017. jún. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
100%

#20

Olvasd már végig, amit írtam. Eltérőek a szokások mindenhol. Nálunk fura, ha valaki olyan távolságtartóan köszön egy régi kedves ismerősének. Ennyi. Ezért dobtam fel, hogy ha esetleg mindenki odaírná, hogy hol lakik, az több segítség lenne a kérdezőnek.

2017. jún. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
56%

"Soha nem láttam még olyat, hogy bemutatkozásnál két nő csak kezet fogjon"


Akkor nézz körül a világban! Értelmes, felnőtt nők nem puszizkodnak első találkozásnál, ha üzleti, ha személyes, sehogyan sem.

2017. jún. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
65%
A szomszédunk új barátnője szokott odavágni a szüleimnek egy jónapot-ot, a környékünkön ez nem szokás, hanem a tegeződés, ha felajánlják vagy a csókolom. Azóta se kedvelték meg, mert sokadik találkozásra nagyon távolságtartó és rideg.
2017. jún. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
73%

"Eltérőek a szokások mindenhol."


Kétségtelen, így van.


"Nálunk fura, ha valaki olyan távolságtartóan köszön egy régi kedves ismerősének."


Régi, kedves ismerőssel mifelénk tegeződnek. Én amúgy is utálok magázódni, pedig egy régebbi generáció vagyok.


Akivel meg nem tegeződünk, annak jó napot kívánunk. Vagy jó estét. Jó éjszakát. Mi a baj vele? Ez egy szép magyar köszönés. Mi a gond azzal, hogy azt kívánom, jó napja legyen, vagy jó estéje?


A saját gyerekemtől is jó éjszakáttal köszönök el esténként.

2017. jún. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
27%
40 éves vagyok, én mindenkit, beleértve a szüleimet, a barátaimat és a kollégáimat is a napszaknak megfelelő köszöntést mondom. És ezt is várom el. Rühellem a "csókolom"-ot. Amúgy megvárod még kezet nyújtanak, mert ők az idősebbek és a teljes neved mondod. Ha nekem mutatkozna be egy 18 éves lány, csókolom, Böbe vagyok, akkor lehet, hogy megkérdezném, hogy retardált-e...
2017. jún. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
71%

Miért kell mindig előre tervezni?Kár előre izgulni!

Önmagadat add,kérlek! Ez egy vizsga netán? Vagy felvételi

a családjukba? Ugye,hogy nem.

2017. jún. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
80%

Szia:)

Én nemrég találkoztam a barátom anyukájával. Annyit tudtam előre, hogy szigorú meg alapból 59 éves (4 gyereke van, mind más korosztály), majd hozzájuk tartva mesélte a barátom hogy anyukájáról azt kell tudni hogy a volt barátnőjéről akkor eldöntötte hogy nem kedveli, amikor meglátta hogy festett haja van (vörös). Kicsit beparáztam mert az egyik barátnőmnek meggyűlt a baja az anyósjelölttel akinek nem tetszett hogy a fiának van barátnője. Viszont... Annyit kérdeztem a barátomtól, hogy hogy köszönjek, valamint hogy elsőre tegezhetek-e vagy magázzak. Nekem ezt fontos tudni mert az én anyukámat mindenki tegezheti, ő inkább ennek örül. Kezet fogtam anyukával, teljes névvel mutatkoztam be, beszélgettünk egy kicsit. Azóta mondogatja barátom hogy odavan értem. És igen, kérdezgeti hogy miért nem alszok ott többet, szívesen várnak, mosolyog ha meglát, stb. A lényeg, hogy szerintem puszit csak akkor adj ha ők kezdeményezik mert lehet furán jönne ki. Kezet mindenképpen fogj, mosolyogj, legyél természetes. :)

2017. jún. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
58%
Napszaknak megfelelő köszönés és kézfogás. A csókolómot felejtsd el, egyetemen egy vehemensebb professzor a búsba is elküld érte, nálunk volt rá precedens. Felnőtt vagy, más felnőtteket ismersz meg, a csókolom maradjon a 90 éves szomszéd néninek akinek világ életedben így köszöntél.
2017. jún. 10. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
87%
Csókolom,teljes név és kézfogás,én így csinálnám.
2017. jún. 10. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!