Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hétvégén találkozok a barátom...

Bbebe kérdése:

Hétvégén találkozok a barátom szüleivel! Hogyan köszönjek nekik? Kb 45 évesek lehetnek, én 18 éves lány vagyok. Kézfogás, puszi, vagy mind2? Kinek mit? Valamint a csókolom szerintetek megteszi?

Figyelt kérdés

2017. jún. 9. 12:01
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
73%
Csókolomot, kezét csókolomot férfiak mondanak nőknek életkortól függetlenül, illetve a gyerekek felnőtteknek. Mivel te nem vagy férfi, az első eset kiesik - ha csókolommal akarsz köszönni, akkor gyereknek érzed magad. Ezt jelzi az is, hogy a beceneveden(!!) akarsz bemutatkozni. Érdekes..
2017. jún. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
88%

Ha a fiam elhozná a barátnőjét bemutatni, nekem tetszene az "Örvendek/Jó napot kívánok, Takács Júlia vagyok... ...hogy szólíthatom?"

Ekkor mondanám hogy "Szervusz, Pál Imréné Gizella vagyok, szólíts Gizinek, kérlek, tegeződjünk."

Egyetlen dolog lenne amitől ki tudnék borulni, ha egyből letegez, vagy ha ő kérdezi/ajánlja fel a tegeződést.

Fiatalabb ne kérdezze ajánlja fel a zegeződést. A csókolomon nem buknék ki 43 évesen, de nagyon fura lenne egy lánytól.

2017. jún. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim válasza:
79%
Szerintem első találkozáskor a puszi túlzás, max. akkor elfogadott, ha búcsúzol...örülök, hogy megismertelek puszi-puszi. Vagy, ha szeretnél valami, üdv ajándékot vinni akkor, nyilván azt bemutatkozáskor add oda, és gondolom akkor kapsz puszit is hozzá, de ez nem kötelező...
2017. jún. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
58%
Szia? Hogy sikerült a találkozó? :)
2017. jún. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
79%

Idősebb, fiatalabb is válaszolt, mondtak ezt is, azt is, kábé fele-fele arányban, így ettől most nem lehettél okosabb.

A legjobb, ha erről megkérdezed a saját anyukádat és a barátodat.

Az viszont biztos, hogy eszedbe ne jusson letegezni őket, csak ha felajánlják!

2017. jún. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%

"Régi, kedves ismerőssel mifelénk tegeződnek"

Hát, nálunk eszébe nem jutna egy fiatalnak letegezni a 90 éves szomszéd nénit, vagy a volt óvónénit, vagy a legjobb barátnő nagymamáját, stb....

2017. jún. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
73%

No, mi lett?

Én is azt javasoltam volna, hogy anyukádat kérdezd meg, illetve a barátodat , mert ő ismeri az ő anyukáját.


Amugy én azt szeretném, ha jónapotot köszönnél nekem, a teljes neveden mutatkoznál be, ha mondjuk Mária vagy, de Bumbinak szólitanak, akkor azt is mondjad, hogy tessék engem Bumbinak szólitani. Én meg erre azt mondanám, hogy szólits engem Anikónak és tegezzél. Utálom, ha néniznek. De vannak, akik szeretik. És adnék neked puszit a megismerkedésünk örömére.


Érdekes volt végigolvasni a sok álláspontot.


51N

2017. jún. 13. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
76%

25 vagyok, jó napottal köszönök a jóval idősebbeknek. A korosztályomat(kb 40ig) nem hivatalos helyzetben tegezem.


Nem szeretem, ha a korosztályom egyből rámcuppan 2 vagy 3 puszival elsőre, így én előre nyújtom a kezem és bemutatkozok teljes néven. Ha szimpi a másik, és mondjuk barát barátja, hallhatott rólam, akkor csak a becenevemen mutazkozok be, ahogy szeretném, hogy szólítson. Akkor is, ha csak felületes ismeretségről van szó, pl szórakozóhelyen.


Köszönj jó napottal, kézfogás, teljes névvel. Ha puszilni akarnak puszilj, ha engedik, hogy tegezd őket, tegezd őket.


Számomra egyébként rendkívül kellemetlen 50 felettieket tegezni, mindig nehezemre esett anyós após jelöltekkel, vagy csak a barátaim szüleivel..

2017. jún. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
58%

"Hát, nálunk eszébe nem jutna egy fiatalnak letegezni a 90 éves szomszéd nénit, vagy a volt óvónénit, vagy a legjobb barátnő nagymamáját, stb...."


Jó, kissé túloztam. De a régi volt óvónéni nem régi kedves ismerős. Ő a volt óvónéni, akinek jónapotkívánunk.


A 80 éves szomszéd néni viszont tényleg az, ő itt élt akkor is, mikor megszülettem, akkor is, mikor a lányom, hát neki "szervusz Melinda néni"-t köszönünk. Mert neki ez volt a kívánsága.


Furcsa dolog ez. Lányom gyerekkori barátnői gyerekkorukban tegeztek, aztán telt-múlt az idő, elszakadták egymástól, most felnőttként, ha találkozom velük, buzgón csókolomoznak. Aztán amikor mondom, hogy te, 5 évesen tegeztél, nehogy most csókolomozz nekem, valahogy megkönnyebbülnek. Valahogy helyreállnak a dolgok.

2017. jún. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Találkoztam a szülőkkel, de egy rendezvényen voltunk, az anyuka egyből jött oda, nagyon aranyos volt, mondta h tegezzem, nem mertem neki mondani h nekem az ilyen nehezemre esik, ja és kaptam 2 puszit is! Az apuka nem jött oda, a barátom nem figyelt vagy nem szólt semmit nem tudom, vele nem beszéltem semmit sem, elég kellemetlen volt, bár kb 5 percet voltak ott.
2017. jún. 13. 17:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!