Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hétvégén találkozok a barátom...

Bbebe kérdése:

Hétvégén találkozok a barátom szüleivel! Hogyan köszönjek nekik? Kb 45 évesek lehetnek, én 18 éves lány vagyok. Kézfogás, puszi, vagy mind2? Kinek mit? Valamint a csókolom szerintetek megteszi?

Figyelt kérdés

2017. jún. 9. 12:01
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
90%

#9

Azért, mert nem gyerek. 18 éves felnőtt, akinek szexuális kapcsolata van azzal, aki elviszi őt bemutatkozni.


A jó napot kívánok nem "rideg", hanem így köszönnek az emberi lények.

2017. jún. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
82%

#9

Nem "jónapot", hanem jó napot kívánok. Az előző nem köszönés.

2017. jún. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
77%
#9-es, egyetertek veled, csak a puszizast hagyja ki a kerdezo. Ha esetleg anyuka kezdemenyezi, akkor OK.
2017. jún. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
84%

Én úgy tanultam, hogy ismerős, barát, barátnő anyukájának (nagy korkülönbség esetén!!!), vagy inkább nagymamájának illik csókolommal köszönni. Én a "Jó napot (kívánok)" híve vagyok, de a barátnőim és a párom nagymamájának szigorúan csókolommal köszönök, nekem mindig azt tanították, hogy ez az udvarias, de mégis közeli viszonyt kifejező köszönés. És eddig bárkivel beszéltem erről, mindenki ugyanígy tudta :D


Amúgy nálunk "jó napot" volt, kézfogás, és teljes név.

2017. jún. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
83%
Ja igen, a párom 25, és csókolommal köszön a nagymamámnak, meg az idősebb hölgy rokonaimnak / kedves ismerőseimnek (anyukámmal pedig tegeződnek)... Mindenki örül neki és nagyon szeretik, ha pedig nincs jelen, akkor azzal "traktálnak", hogy milyen rendes fiatalember. :D
2017. jún. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:
Hűha, köszönöm aki eddig megválaszolta a kérdésemet! Szóval akkor lényegében elfogadható a csókolom, kézfogás, teljes név bemutatkozásnál? Valamint puszi, hogy ha hajolnak a puszira, csak akkor?
2017. jún. 9. 13:36
 17/41 anonim ***** válasza:
79%
Nőként én nem köszönnék csókolomot, ha férfi köszön nőnek így, az más. Férfinak semmi esetre sem.
2017. jún. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
30%
Az óvódások köszönnek csókolommal, általános iskola első osztályában már megtanítják, hogy NEM csókolomozunk, hanem "Jó reggelt/napot/estét kívánok"... A puszi meg főleg nem jó ötlet, hiszen idegenek vagytok, minek puszilgatnátok egymást? Nem is értem.
2017. jún. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
90%

#18

Személyes (szóval nem üzleti) bemutatkozásnál tökéletesen elfogadott mifelénk nő és nő, illetve nő és férfi között a két puszi (akár kézfogás mellett).. Soha nem láttam még olyat, hogy bemutatkozásnál két nő csak kezet fogjon (kivéve munkahelyen)

Egyébként lehet, hogy ez tájegységtől függ, és amit mi írunk, hogy tök jó dolog, az a kérdezőék fele fura és bántó, szóval lehet megérné a válaszokhoz odaírni egy megyét vagy valamit, és lehet hogy a "környékbeli" tanácsok hasznosabbak, mint az ország másik feléről származók írásai - ami lehet, hogy ott tökéletesen udvarias, máshol nem annyira.

[Komárom-Esztergom megye]

2017. jún. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
54%

"Én úgy tanultam, hogy ismerős, barát, barátnő anyukájának (nagy korkülönbség esetén!!!), vagy inkább nagymamájának illik csókolommal köszönni."


Én nem úgy tanultam. Én úgy tanultam, hogy a "jónapotkívánok" az illendő köszönés. És így adtam tovább a gyerekeimnek is.


A "csókolomot" amúgy is utálom.


A minap is kifogott rajtam. Vásárolok a piacon, jön szembe velem egy faszi. Ismerős volt, de fogalmam nem volt honnan. "Csókolom" mondja az istenadta, és nekem fogalmam nem volt róla, hogy most tegeződöm, vagy magázódom ezzel az emberrel. És hogyan kellene visszaköszönnöm.


Baromira kellemetlen volt.

2017. jún. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!