Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apósom hogy lehet ilyen surmó?

Apósom hogy lehet ilyen surmó?

Figyelt kérdés
Anyósom szakácsként dolgozott egész életében, imádta a munkáját(ma már nyugdíjas). Nagy álma volt egy olyan konyha amit úgy rendez be ahogyan akar, új bútorokkal, sütővel stb. A férjemmel úgy döntöttünk mivel augusztusban lesz anyós szülinapja hát mi is besegítünk az új konyhába, nagyon örült neki hogy nagyobb lesz a büdzsé, együtt nézegettünk ötleteket szóval tudom hogy mire vágyott. Ma hazavittem anyóst szemészetről és leesett az állam: a konyha valami katasztrofális lett. Ugyanis após a konyhabútor helyett valami tálaló szekrény szerű sz*rt vett(szerintem használtan) aminek szorulnak a fiókjai, pultja meg alig van. Egyedül a konyhakő néz ki normálisan mert azt a férjem beszélte le a munkásokkal. Kérdezem anyóst mi ez, erre azt mondja a férje rendezte így, neki se tetszik. Após mindig is ilyen fogtechnikus volt, volt hogy a pénztártól küldte vissza a feleségét másik pudingporért mert ő látott olyan tesco gazdaságosat ami 10 forinttal olcsóbb. Pedig megengedheti magának, bányász nyugdíjjal... Oké a saját pénzével úgy spórol ahogy akar, de ezt mi anyósnak szántuk ezt az összeget, úgy költse el ahogy Ő akarja. Anyós meg szerintem fél szólni a férjének, mert sosem volt igazán a szavának helye mert kevesebbet keresett nála... Veszekedést nem akarok, de sajnálom anyóst és mindenképp meg akarom említeni a férjemnek hogy vonja kérdőre az apját.

#felújítás #após #fukar természet
2017. júl. 12. 13:56
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
66%
12-es, szerintem te inkább csak ne nyelvtannáciskodj.
2017. júl. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

A bougette szóból van a budget szó ami francia, illetve gall eredetű. Szerintem túl van tárgyalva, mindenki tudja használni a wikipédiát

[link]

2017. júl. 12. 18:59
 23/27 anonim ***** válasza:
43%

Bocs kérdező, de nem tudom kihagyni, hagyjátok figyelmen kívül.


A fiúk a bányában dolgoznak. Tudjátok, milyen nehéz? Azért veri a fogához a garast, mert minden fillérért keményen megdolgozott.


Kérdésre válaszolva:


Ha álma volt egy olyan konyha, amit hátralévő életében, mivel írtad, hogy már nyugdíjas, szeretné jól érezni magát, és ahogy írtad, elég gyenge jellem, segítsetek neki kiválasztani újból, ami neki tetszik. Ha már pénzt is fektettetek bele jószándékúan, akkor ez a minimum, após is meg fogja érteni.

Nem tudnám elnézni,hogy minden nap olyan konyhába megy ki, ahol nem szívesen tölti az idejét.

Kicsit macerás, kicsit dolgozni kell rajta, de ha tényleg jót akartok anyósnak, akkor megéri az ő boldogsága érdekében.

2017. júl. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
85%

Gondolom tudtátok, hogy milyen após. Be kellett volna rakni a mamát a kocsiba és együtt bevásárolni.

Kérdezzétek meg apóst mennyi volt a bútor, kérjétek vissza a maradék pénzt, ezt a bútort adjátok el, és legközelebb okosabban csináljátok.

2017. júl. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Na, azért az nem úgy van, hogy após egy smucig tirranus volt/van/lesz otthon, akkor ennyi, így jártunk, eztán sem szól neki senki semmit! Ez meg milyen logika, hogy eddig ilyen volt (ami nem okés), de azért most már hagyjuk békén??!


Aki azt írta, h a bányában dolgozott, hát érthető, h félti szegényem a pénzt - és???? Más meg máshol dolgozik, adott esetben akár több helyen, inaszakadtáig, mivel nem bánya, akkor az semmi??

Párom keresztapja uránbányában dolgozott, nem 2 évet, soha életében nem sajnált a családtól semmit, sőt!

És esetünkben nem a saját pénzét félti, hanem konkrétan megvágta a tulajdon gyerekét, ami azért már qrva gusztustalan!


Menyecske/vő ne szóljon bele, sőt, senki ne szóljon, ugye?!

Aztán miért ne??

Ha jól vettem ki, itt a költségvetés javát a gyerekek oldották meg (gondolom tudták, mire számíthatnak apukától), feltételezem közös pénzről beszélünk, akkor a házastárs miért ne kérdezhetne?

Igenis, számoljon el apuka, hogy mi mennyibe került, hova lett a pénz! Ha nem volt kedve az egészhez, miért nem mondta vajon??

Ja, hogy dehogynem volt kedve!, a gyerekek mondhatták, mennyit adnak, öreg meg dörzsölhette a tenyerét, hogy az szuper, ezek adják a pénzt, mamának veszek a szemétdombról vmt, ha minden jól megy, nekem fillérembe nem kerül, a többi meg..... mi is lett a többivel?


Aki meg azt mondta, hogy vegyenek újat..... hát, hogyne, mert az csak úgy van, odaadtam a pénzt egyszer, most azt leírom veszteségnek, mert nem tudom, a nagyjának mi lett a sorsa, aztán veszek még egyet :xD.

Jól megy egyeseknek!


Gondolom a konyhára szükség van, főzni/enni kell vhol, tehát az nem úgy megy, hogy becsomagolok mindent, vhol megpróbálom fillérekért eladni (hol, mikor??) -és addig mi lesz?


Kérdező, após úgy lehet ilyen surmó, hogy ilyen fajta és nem lett vele csinálva semmi évtizedekig. Ismerem a szitut 😀.

Egy kis retorzió azért nem ártana, ugyan új embert nem csináltok belőle, de legalább ideig-óráig észbekap, hogy azért mindent nem csinálhat meg!

Máskor meg ha a nagyja pénzt ti adjátok, akkor a projektet is nektek kellett volna felügyelni. Ez azért is áldásos lett volna, mert akkor apósnak is kellett volna betenni pénzt, nem úszhatta volna meg :xD.

Ha meg nem ad, akkor ennyi, legalább tiszta helyzet van, más tollával ne ékeskedjünk, ugyebár.


(Nem tudsz képet feltenni a konyháról?)

2017. júl. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Kissé életképtelen módszer véres húscafatokkal okítani a tigrist, hogy most már legyen aranyos, doromboló kiscica. De azért sokan újra meg újra megpróbálják, hogy na hátha majd most.
2017. júl. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Ha nem tetszik, vegyetek egy másikat, de ezúttal normálisat. Egyrészt az após így legalább kap egy leckét, mert végül többet kellett fizetnie, mivel először sz.t vett. Másrészt ha látja após, hogy mennyivel másabb egy normális állapotú szekrény, akkor talán gondolkozóba esik, hogy ez bizony tényleg jobban megérte volna, ha elsőre is ezt veszi.
2017. júl. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!