Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek miért áll így...

Szerintetek miért áll így anyós-jelölt az életünkhöz?

Figyelt kérdés

Párom édesanyja egy közös családi rendezvényen kijelentette amikor éppen a gyermek téma jött szóba, hogy nem örülne neki ha már szülnék mert mindennek megvan a maga ideje.

26 évesek vagyunk dolgozunk pár hét és összeköltözünk párommal. Szeretjük egymást nagyon tényleg jó kapcsolatunk van és közösen tervezzük az életünket. Az esküvö gyerek téma 1-2 éven belül mindkettőnk szerint aktuális. Ebben a párommal mi egyet is értünk. A vacsorán viccesen jött szóba hogy ha jól sikerülne az esténk akk 9 hónap múlva itt szaladgálna a gyerek. Anyukám megjegyezte hogy örülne már neki es párom is hogy jó lenne. De anyósom megjegyzése meglepetésként ért. Máskor is célozgatott rá hogy ráérünk meg h majd lesz gyerek később de ilyen nyíltan mèg soha. És eléggé rosszul esett a párommal mindkettőnknek. Átlagban jó a viszonyunk. Párommal télen lesz 3 éves a kapcsolatunk. Anyósom 50 alatt van.

Miért mondhatta ezz? Volt valaki hasonló helyzetben? Ilyenkor mi a jó reakció?

Előre is köszönöm!! :)



2017. júl. 16. 23:15
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
89%
Nekem ez a bolhából elefántot juttatja az eszembe, nézd neki ez a véleménye és pont. Ha nem örülne a babának akkor nem, nem kötelező hogy lássa vagy valami de nyilván még csak feltételezésről beszélünk hogy mit szólna anyós jelölt, ha...
2017. júl. 17. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
Ezzel baromira nem értek egyet. Mikor találkoztunk mar túl voltunk több kapcsolaton es komoly kapcsolatot kerestünk es egy megbizható társat. Az életünkben én a sajátomról nyilatkozhatok csak, sok mindent megéltem. Dolgoztam külföldön voltam sok helyen buliztam voltak kapcsolataim eltem egyutt több évet az exemmel es elég volt én egy emberre vágytam akit megtaláltam. Komolyan szeretnék már családot. És párom is,ilyen. Nem vagyunk olyanok mint az atlag 26-27 évesek hogy a Soundon bulizunk. Mi közösen szeretnénk már elkezdeni az éltünket. Lehet ezt sokan hülyeségnek vagy gáznak tartjátok de mi ezt szeretnénk. Anyósomat tisztelem de ha rólunk van szó mindig ilyen. ,,Majd kiderül h mi lesz veletek. Majd lesz esküvő stb." Az ismeretségi körünkben mind 30 alatti párok vannak akik megházasodtak gyereket vállaltak és boldogok.sokan együttélés nélkül!! Igen sok férfi alkalmatlan rá aki saját magáról sem tud gondoskodni de mi már a közös,életünkre gyűjtünk. Nem akarunk semmit elsietni csaknem értem miért nem örül a boldogságunknak. Ezért költözünk össze h összecsiszolódjunk. Azt hangoztatja h ők fiatalok még és h nemrég volt az esküvőjük (27 éve)... Ezen mindig kiakadok. Párom is. Egyszerűen mellettük gyerekek vagyunk. Rossz érzés.
2017. júl. 17. 06:33
 13/39 anonim ***** válasza:
100%

Arra nem gondoltál, hogy anyós jelöltnek veled van baja és ezért nem örülne neki?

Na meg másik dolog, hogy más ismerős, rokon stb mit csinál az engem sem érdekelne hogy ki hogy házasodik meg vállal gyereket, míg a gyerekemé meg igen.

Egyébként meg, ez igaz??


Az ismeretségi körünkben mind 30 alatti párok vannak akik megházasodtak gyereket vállaltak és boldogok.sokan együttélés nélkül!!


Együtt élés nélkül nevelnek gyereket az ismeretségi körötökben? :D

2017. júl. 17. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:

Állítása szerint szeret. Ha nem rólunk van szó és a közös jövőnkről. Általában kedves. De ha,szóba kerül bármi komoly akkor ilyen.

Nem mások érdekelnek csak szarul esik mert rendes nő vagyok tisztességes mégse vagyok jó így érzem. Meg hogy sose fogja elfogadni h felnőttünk.

Amikor nincs velük közös program akk látszik hogy megsértődnek apóssal együtt.

2017. júl. 17. 06:48
 15/39 anonim ***** válasza:
94%
De nem értelek, ne haragudj, felnőttek vagytok, erre úgy sirdogálsz itt mint egy kislány. :\ Bocsánat nem megbántani akarlak ezzel de tényleg nem értem, az a fontos, hogy TI mit akartok a pároddal, TI mit terveztek, hogyan szeretnétek a közös jövőt. Az, hogy ez kinek nem tetszik, miért nem tetszik, egyéni szociális probléma. Akkor is ha épp az anyós jelöltről van szó. Egyébként úgy érzem nem is igazán álltok a sarkatokra vele szemben, lehet ezért kezel titeket gyerekként. Megsértődik, mert nincs közös program? Hát majd lenyugszik, kit érdekel! Főleg ha nektek nem tetszik az, ahogy hozzátok áll. Csak tudod addig, amíg valamilyen szinten befolyással, hatással van az életetekre, addig nem is fog máshogy kezelni titeket. Házasodni akartok, gyereket akartok, akkor tessék szépen kiállni magatokért.
2017. júl. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
87%

Amúgy meg szerintem nem bír téged. Általában kedves...

Hát nekem anno az exem anyukája volt ilyen velem. Mi is együtt éltünk amúgy, a szemembe nyalizott meg kedves volt, de valahogy mégsem volt igazi a dolog ha felkerült a szó a jövőnkre előtte véletlenül vagy ilyesmi, nálunk is csak a pofahúzás ment :D aztán amikor összevesztem exemmel és csomagoltam hogy hazaköltözöm épp megjelent anyós megtudta mi van és hát olyanokat mondott rólam hogy csak lestem, mondjuk nem is a szemembe mondta hanem az exemnek csak azt hitte nem hallom :D később rákérdeztem és tagadott mindet hogy ő nem hordott el engem semminek, meg ilyenek. És nálunk is így volt: általában kedves volt, DE...

2017. júl. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
42%
Tuti az a baja h elveszed majd a pici fiát. Ne halgass senkire mi fél év után összeköltöztünk, két év után babát szerettünk volna sajba csak most 4 év után sikerült. Itt a kisfiunk és jobban szeretjük egymást mint eddig. Nemsokára saját házba költözünk,jövőre pedig esküvő.
2017. júl. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
18%
Anyós itt látja h már mi vagyunk egy család,nem is tetszik neki próbál befurakodni a családunkba de ő nem része már,ő nagymama. Amúgy 24 és 36 lettünm volna ha az első baba egészséges lett volna.
2017. júl. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
83%

Én sem nagyon értem, hogy mi pontosan a baj. Szerintem tök érthető, hogy nem örülne, ha gyereket vállalnátok úgy, hogy még nem éltetek együtt. Amúgy is csak a véleményét mondta el, ahhoz meg mindenkinek joga van. Én is 26 éves vagyok, engem meg azzal csesztetnek folyton, hogy mikor szülök már, de én meg nem akarok, nekem ez esik rosszul, hogy ezt nem értik meg.


Amúgy 18-as válaszoló, hogy érted, hogy az anyós nem a család része mert ő nagymama? A férjed anyja. Nekem ez olyan fura. Ha a gyerekednek férje/felesége lesz, akkor már nem lesz a családod?

2017. júl. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
85%
Úgy értettem hogy nem a szűk család része. Persze a család részw de mi már külön életet élünk és nem érti meg h kellemetlen nekünk hogy a mindennapjaink része. Nem akarom tiltani a férjem,fiam tőle de ha az én anyám járna ide minden nap az se tetszene.
2017. júl. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!