Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek miért áll így...

Szerintetek miért áll így anyós-jelölt az életünkhöz?

Figyelt kérdés

Párom édesanyja egy közös családi rendezvényen kijelentette amikor éppen a gyermek téma jött szóba, hogy nem örülne neki ha már szülnék mert mindennek megvan a maga ideje.

26 évesek vagyunk dolgozunk pár hét és összeköltözünk párommal. Szeretjük egymást nagyon tényleg jó kapcsolatunk van és közösen tervezzük az életünket. Az esküvö gyerek téma 1-2 éven belül mindkettőnk szerint aktuális. Ebben a párommal mi egyet is értünk. A vacsorán viccesen jött szóba hogy ha jól sikerülne az esténk akk 9 hónap múlva itt szaladgálna a gyerek. Anyukám megjegyezte hogy örülne már neki es párom is hogy jó lenne. De anyósom megjegyzése meglepetésként ért. Máskor is célozgatott rá hogy ráérünk meg h majd lesz gyerek később de ilyen nyíltan mèg soha. És eléggé rosszul esett a párommal mindkettőnknek. Átlagban jó a viszonyunk. Párommal télen lesz 3 éves a kapcsolatunk. Anyósom 50 alatt van.

Miért mondhatta ezz? Volt valaki hasonló helyzetben? Ilyenkor mi a jó reakció?

Előre is köszönöm!! :)



2017. júl. 16. 23:15
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem hiszti. Egy fontos családi eseményen tett egy ilyen kijelentést, amelyen kissé meglepődtünk. A párommal mindketten nagyon elszomorodtunk és rosszul estek a szavai, mert mi tényleg mindig segítünk, amiben kell, ott vagyunk.Ha másként mondta volna nem is lett volna ezzel baj, mert a tartalmával egyet értünk, de a stílus meg az, hogy szó szerint mintha ő neki a hozzájárulása kellene ehhez, fel volt háborodva még a gondolattól is. Ugyan úgy, mint mikor bejelentettük azt, hogy összeköltözünk. És már rögtön tudni akart mindent, hol, mikor stb. mint valami kivallatás. és elmondta hogy szerinte ezt így meg úgy kellene…. az összeköltözésünk 7 hónapja miattuk húzódik. Ebbe nem mennék bele, mert hosszú sztori, de a lényeg h már ebben is megmutatkozott, hogy nem nagyon akarják, hogy a párom felnőjön. Mert már év eleje óta együtt lakhatnánk. De mi szeretjük egymást, és ez nem választ szét minket. Mert tényleg mindent meg tudunk beszélni, közösek a céljaink, álmaink, hasonlóak vagyunk, és ő jó barátom is lett egyben. Csak őszintén tanácsot szeretnék kérni, hogy aki ilyen szituban volt, mi a jó stratégia? Hagyjam figyelmen kívül? Ne foglalkozzunk vele? Hónapokkal ezelőtt mikor állandóan az volt az összeköltözésre is a válasz hogy majd akkor párom rákérdezett, hogy velem van-e a gond, de engem szeretnek ezt mondák, és tényleg amikor csak rólam érintő dolgokról van szó, érzem, hogy szeretnek. De amikor valami a párommal kapcsolatosról, akkor még gyerekek vagyunk.
2017. júl. 17. 13:00
 32/39 anonim ***** válasza:
28%
Anyósom nekem is állandóan jajj ne költözzün El. Tudom azért mondja mert itt a nyakunkra tud járni oda meg nem fog tudni jönni. Letojjuk h mit mond. Mi életünk.
2017. júl. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
44%

Ha tanács kell akkor ne kérdezz tőle, hanem állítsd kész tények elé.

Nem kell tudnia, hogy x éven belül költözni, házasodni, babát szeretnél.

Majd amikor itt az ideje!!! :) akkor mondjátok el neki, hogy költöztök, házasodtok, babát vártok.

2017. júl. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, te itt nagyon izélsz, hogy gyereknek tartanak, de úgy is viselkedsz. Nincs olyan, hogy ha össze akarok költözni valakivel, akkor nem engedik.

Gyerekként viselkedtek a pároddal együtt.

2017. júl. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
92%

"Én értem h nem éltünk még együtt de nem hiszem h mindenki aki gyereket vállal x évig együtt él a másikkal v mikor eldönti h összeházásodnak."


Ez igaz. SAJNOS. Pont ezért van ennyi válás, ennyi egyedülálló anyuka.

2017. júl. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
78%

Utolsó.. Nem azért van annyi válás, hanem azért mert nincs tollerancia és kitartás sok emberben. Ha nehézség adódik akkor nem együtt oldják meg, hanem az egyik fél lelép.

Ismerek olyat akik több, mint 10 évig voltak együtt (együtt is laktak ebből pár évet) majd esküvő, gyerek és egy másik pasi miatt lelépett a nő. De ellenpélda is van az ismerőseim között.

2017. júl. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
80%
Utoló, persze, példát találhatunk mindenre. De nem mindegy, hogy hosszú együttélés után született gyereknél 10-ből 1 kapcsolat megy tönkre, míg rövid ideig tartó együttélés után 10-ből 9 pasi lelép. Utána lehet olvasni a statisztikának. Márpedig egy gyereknek meg kell adni a lehetőséget, hogy normális esélyekkel induljon a teljes családban felnövéshez. Aki beszül együttélés nélkül, vagy fél év 1 év után, az önző és a saját érdekeit teszi a leendő gyermeke érdekei elé.
2017. júl. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem pedig saját bőrén tapasztalta, hogy bizony a gyerek/család (főleg korán), minden, csak nem habostorta.

Érdemes lenne elgondolkozni a tanácsán, és megszívlelni a tapasztalatait (okos ember más kárán tanul).

2017. júl. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
83%
Jó ég, korod alapján felnőtt érett nő vagy, akkor kérlek viselkedj már úgy.. Anyósod elmondta a véleményét azt kész.. Kit érdekel? Ez a ti kapcsolatotok, a ti döntésetek, szeretitek egymást, akkor meg ne foglalkozz már vele. Szerintem meg csak a sorrendre gondolt, hogy előbb házasodjatok össze, és utána jöhet a baba. Ne parázz ennyit :)
2017. júl. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!