Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek miért áll így...

Szerintetek miért áll így anyós-jelölt az életünkhöz?

Figyelt kérdés

Párom édesanyja egy közös családi rendezvényen kijelentette amikor éppen a gyermek téma jött szóba, hogy nem örülne neki ha már szülnék mert mindennek megvan a maga ideje.

26 évesek vagyunk dolgozunk pár hét és összeköltözünk párommal. Szeretjük egymást nagyon tényleg jó kapcsolatunk van és közösen tervezzük az életünket. Az esküvö gyerek téma 1-2 éven belül mindkettőnk szerint aktuális. Ebben a párommal mi egyet is értünk. A vacsorán viccesen jött szóba hogy ha jól sikerülne az esténk akk 9 hónap múlva itt szaladgálna a gyerek. Anyukám megjegyezte hogy örülne már neki es párom is hogy jó lenne. De anyósom megjegyzése meglepetésként ért. Máskor is célozgatott rá hogy ráérünk meg h majd lesz gyerek később de ilyen nyíltan mèg soha. És eléggé rosszul esett a párommal mindkettőnknek. Átlagban jó a viszonyunk. Párommal télen lesz 3 éves a kapcsolatunk. Anyósom 50 alatt van.

Miért mondhatta ezz? Volt valaki hasonló helyzetben? Ilyenkor mi a jó reakció?

Előre is köszönöm!! :)



2017. júl. 16. 23:15
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
60%
Ha azt mondja egy felnőtt ember h megy a családjával nyaralni akkor szerintem 100 emberből 1 nek ha eszébe jut hogy esetleg anyóst/anyukát is viszik. Ilyenkor a család már anya apa gyerek.
2017. júl. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:
Nem most gondoltuk a gyereket. De maga ahogy mondta rosszul esett mert úgy hangzott mint valami főbenjáró bűn és nem gondolnám, hogy ez így fair. Tekintve hogy az ő életükbe senki se szólt anno bele. Mikor házasodnak, mikor vállalnak gyereket. Tudják, hogy nem vagyunk felelőtlenek, de előfordulhat még alapos védekezés mellett is hogy becsúszik és akkor komolyan ő erre így reagálna?? És igen mi egy nagy család vagyunk, de ha lesz gyerekünk nem szeretnénk minden időnket ebben a nagy családban tölteni. Mi sem lógunk anyumék nyakán ők se a miénken, de anyósom ezt nem igazán érti meg, ő azt hiszi még gyerekek vagyunk. Ezt számtalanszor mondta már, mi gyerekek vagyunk. Maga a hozzáállása esett rosszul nekem és a páromnak, pedig neki saját anyja. Amúgy is pár hét és összeköltözünk, és tudom, hogy szarul fog neki esni ha fél év múlva eljegyez a párom (több mint 3 év együtt járás után) mert erről már beszéltünk, hogy ő ezt idén akarja és utána évben majd az esküvőt) Mi ezt közösen megbeszéltük már. Kicsit félek ezektől a megnyilvánulásaitól. Mert én határozott vagyok, nem bunkón, de elmondom ha nem az a véleményem, de rossz viszonyt nem akarok velük. Csak picit tanácstalan vagyok. Tudom nem kell velük foglalkozni,de mégis ez így rossz.
2017. júl. 17. 09:39
 23/39 anonim ***** válasza:
73%
Hidd el ha gyerek lesz megtanulod magasról letojni a véleményét. Nekem is beleszólna a gyereknevelésbe de megmondom neki h igy meg ugy lesz és ennyi. Megpukkad elmegy én pedig halál nyugodt vagyok. Amég nem volt baba addig férjemet is kis taknyos gyereknek nézte 37évesen is. Gyereke marad persze de felnől és megkellene tanulniuk elengedni. Állandóan hivogatta idejárkált stb. Nekem anyum megmondta nem akar zavarni ha mondanivalóm van nyugodtan hivjam,menjek és jó is ez így, és egészséges viszony.
2017. júl. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
67%
Megkérdezted, miért gondolja így? Erre a kérdésedre ő tudja megadni a választ, mi csak találgathatunk (pl. nem téged szeretne menyének, korainak tartja mivel még együtt sem laktatok, nem vagytok még házasok, saját rossz tapasztalatok miatt - írtad ő korán szült, vagy nem akar fiatal nagymama lenni stb.)
2017. júl. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
86%

Mintha csak az én anyósom lenne.

3 évig voltunk együtt, ebből majdnem 1 évet együtt is éltünk és mégis szerinte elkapkodtuk az esküvőt.

25 évesen házasodtunk össze, mind a ketten dolgoztunk és úgyis együtt képzeltük el a jövőnket szóval nem láttuk értelmét várni. Vagy ilyenkor arra kell várni, hogy hátha meggondoljuk magunkat? Vagy mert ő esetleg korainak tartja azért érezzük mi is annak? Mert számomra ez elég furcsa felfogás.

Azóta a 2. babánkat várjuk és építjük a jövőnket tovább és nem bántuk meg.

2017. júl. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
71%
Tök igaza van. Nem éltek együtt, nem vezettek együtt közös háztartást, egyáltalán nincs itt az ideje. Nem azt mondta, hogy egyáltalán nem örülne hanem azt, hogy most nem, és mindennek megvan a maga ideje. Nagyon bölcsen mondta.
2017. júl. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
85%

Miért érdekel ennyire a véleménye? A gyerek kettőtöké lesz, és majd akkor, amikor ti ketten úgy gondoljátok.

Meg se halld, hogy ő mit mikor szeretne, semmi köze hozzá. Vagy megjegyeznék annyit, hogy ezt majd a párommal mi ketten eldöntjük, és kész.

2017. júl. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
70%

Ilyenkor mi a jó reakció? Lesz*rni. :D Most komolyan, ki a túrót érdekel, hogy a két anyuka mikor akar nagymama lenni? Nem nekik fogsz szülni, hanem magadnak. Az anyósodnak ez a véleménye, az édesanyádnak meg az, mindkettőt tartsd tiszteletben. Az én anyám még csak 46 éves, de már nagymama akar lenni. Hát akarjon. :D Én döntöm el. Anyósom meg idősebb, lassan 60, és még szerintem nem akar az lenni. Hát ne akarjon. Itt is én döntök(na meg a párom, egyedül nehéz lenne... :D).


Túlkomplikálod. Valószínűleg bánja, hogy nem élti meg a huszas éveit, és nem akarja, hogy ti is ezt éljétek át. Ez szerintem inkább a saját élet tapasztalatából egy tanács akar lenni. Nem kell túl gondolni.

2017. júl. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felesleges bolhából elefántot csinálni!

Ha a lényeget nézzük, ugyanazt akarjátok.

Ti nem most terveztek gyereket, mert előbb kell közös lakás, esküvő, stb. Az anyós ugyanezt mondja, csak más szavakkal "majd ha eljön az ideje".

Nyilván ha időközben teherbe esel, akkor annak megfelelően tervezitek a további életeteket.

2017. júl. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, ha valaki mond neked valamit, ami nem egyezik a véleményeddel, azt úgysem fontolod meg. Azt írod, hogy nem vagytok átlag 26-27 évesek, pedig ez alapján a hiszti alapján pont ugyanolyan vagy, mint bármely 26 éves.
2017. júl. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!