Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez mennyire normális hozzáállá...

Ez mennyire normális hozzáállás a párom szülei részéről?

Figyelt kérdés
Mikor a párom szüleinek a nyaralójában voltunk télen volt egy üveg méz félig. Vettem belőle kb 2szer a teámba. Párom elmondta otthon. Erre a szülei elhozták onnan, közölték vigyünk mi magunkkal ha enni szeretnénk belőle. Máskor elfelejtettünk vinni étolajat. A felét elhasználtam. Már akkor mondtam a páromnak majd veszünk másikat nekik. Párom ezt elfelejtette közölni velük, anyuka szerint rengeteget használtam. Na ekkor rávágtam vegyél nekik 5 litert hogy megnyugodjanak! Mi meg hordunk oda wc papírt, törlőkendőt, repceolajat, mindenfélét. Múltkor a papírzsepiből se mertem venni, nehogy azért is megszóljanak.
2017. aug. 3. 13:51
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

20!

Igen, havi X összeget szoktunk adni nekik.

Ők nyáron nem mennek, nem probléma nekik az sem, ha sokat megyünk, páromnak van testvére, ők is szoktak ott lenni.

Egyébként ez egy családi nyaraló, szóval nem kicsit lenne hü.lyeség máshova elmenni.

2017. aug. 4. 09:09
 22/38 anonim ***** válasza:
54%
20 voltam. Akkor végképp nem értem mi bajuk! Én is oda mennék ettől független. Esetleg még akik oda járnak rokonok, nem kérdezted, velük is ilyenek-e? nem lehet, hogy ez inkább személyes ellentét miatt van? Alapvetően jóban vagytok?
2017. aug. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
86%

Ha kell a nyaraló, nyeld le a mellékes dolgokat, ilyen egyszerű. Bolt bizonyára ott is van a környéken, legközelebb veszel magadnak mézet, ha ilyenek a szülők, ez ennyire egyszerű.

Tök mindegy, hogy másnál mi van, meg ki mennyire látja normálisnak, ők ilyenek, változni nem fognak. Megszoksz vagy megszöksz. A nyaralóba magatoknak vásároljatok kaját, ha főzni akarsz, akkor meg vagy elszaladtok boltba, vagy amíg te főzöl, megy a pasid, és rögtön pótolva is van, amit elvettél.

Ennyi. Megszoksz vagy megszöksz. Változtatni nem akarsz, hát alkalmazkodj.

2017. aug. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

23! Tudod vmilyen szinten igazad van. Mindig bevásárolunk előtte. 1-2 dolgot felejtünk el. Viszont ami ott hiányzik azt a szülei is használják mikor mennek ők is. Pl wc papír, repceolaj, papírtörlő stb... mi nem kötekedtünk sose ezért. Pedig nem olcsó dolgok ezek. Minket nem zavar ha a család többi tagja használja.

Sokszor megy el a párom boltba ha vmi hiányzik. csak èppen akkor nem.


20-as. Úgy érzem jóban vagyunk. Érdeklődnek felőlünk mindig. Bár valóban zsugoriak mindenben. Engem ez a két dolog húzott fel.


Olaj akkor olyan volt amit a szülei használtak. Nem gondoltam volna hogy ebből probléma lesz. Méz nem olcsó. Pár kanállal vettünk ki belőle.

2017. aug. 4. 09:43
 25/38 anonim ***** válasza:
85%

Értem én, de ha tudod, hogy ilyenek, akkor a közösködés nem működik. Olyan ez, mint az albérlet az egyetemistáknak. Ha mindenki jófej, lehet együtt venni a mosószert meg a krumplit, mert az ritkán fogy, de ha az egyik folyton kihasználja, akkor ez nem működik. Akkor bizony mindenből mindenki vegyen magának, és használja ugyanazt.

Nálatok ugyanez. A nyaralóba bérletbe mentek, függetlenül attól, fizetsz-e érte és mennyit, vagy após a tulaj vagy a szomszéd Bözsi néni.

Tessék következetesnek lenni: nincs olyan, hogy csak kétkanál méz, csak egyszer sütök az olajjal, és ugyanígy ti sem hagyjátok ott a wc papírt, hanem minden alkalommal hozzátok-viszitek, ha mentek nyaralni. Így nem lesz konkfliktus forrás.

2017. aug. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
87%
vedd már észre hogy utálnaj
2017. aug. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
88%

Engem ebben az egészben nem az zavarna, hogy a szölők ilyen fillérbaszó népség, hanem hogy a kedves párom nem áll ki mellettem, és valószínűleg soha nem is fog.


Nem kellene olyan pasi, aki képtelen férfiként viselkedni, és megmondani a véleményét, akár a szüleinek is! Persze tiszteletteljes stílusban. A párod nem felnőtt férfi, hanem egy anyucikisfia, majd ha lesz gyerek, megnézheted magad, hogy nem lesz képes kiállni a ti családotok mellett a szüleivel szemben.


Ha lesz gyereketek, és megeszi pl a nagyi egy szelet csokiját, kitör a háború? Vagy mi?


De kérdező, te sem vagy éppen normális egyébként, jóérzésű, büszke ember nem menne olyan helyre nyaralni, ahol 2x meg kell számolnia, hány db. papírzsebkendőt használt el, ilyen még a legrosszabb hotelekben sincs.


Meg azt is simán eltűröd, hogy a párod semmibe vesz azáltal, hogy nyíltan nem mondja el a véleményét a szülőknek, hogy nem kéne 2 kanál mézből ügyet csinálni.

2017. aug. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
69%
Nekem is az a véleményem, hogy nem kedvelnek téged, vagy a viselkedésedet, nagyon pitiáner dolgok ezek. Nem szeretik, hogyha hozzányulsz a cuccaikhoz. Bevallom, számomra is van olyan, akitől nem szeretném ha belenyulna az élelmeimbe, de én emiatt nem is fogadom őt szállásra. Nehéz ügy. Miután a nyaraló az övék, és te ott vendég vagy, neked kell benyelni ezt a békát. És ne vegyél a mézükből, idd cukorral a teát, és ne vedd el az olajukat, hanem vegyetek magatoknak a boltban. Te vagy a vendég, neked kell alkalmazkodni. Nyugodtan megsértődhetsz, de neked kell alkalmazkodni a helyzethez.
2017. aug. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
87%

Minek árulkodik úgy a párod, mint egy óvodás?


Vettem belőle kb 2szer a teámba. Párom elmondta otthon. <- kétszer két-három kanál méz rohadtul nem tűnt volna fel senkinek, ha csak nincs behúzva az üvegen, hogy na, most eddig van. Minek mondja el, ha tudja, hogy a szülei spúrok?

ez a "képzeld anya,ma az oviban az egyik ovistársam vett a kekszemből.. "kategória


Egyetlen egyszer nem állt ki a párom mellettem anyósomékkal szemben,meghunyászkodó volt,tisztelte őket. Persze puffogtam magamban, és közöltem, hogy ez azért nem esett jól. Legközelebb anyós azt gondolta, hogy ő mindent megtehet velem, mert a fiacskája úgy lett nevelve, hogy soha nem szól vissza, stb. Aha, hát még én is meglepődtem, hogy miket mondott a párom neki. (Persze nem volt pofátlan,de határozott annál inkább. Megmondta, hogy ő engem szeret, ha nem képes ezt elfogadni, azt sajnáljuk, de akkor nincsen miről beszélni. Azóta szerencsére nem keresett minket anyós /2016 december/ (annyival komplikáltabb a helyzet, hogy párom régi szobájában még ott él az exe, mert örökbe lett fogadva,mikor kitették otthonról.. Akkor volt párom 18, exe 16. Eltelt azóta 6 év.) Persze az ex a kiskedvenc, de ez senkit nem érdekel, örüljenek maguknak)

2017. aug. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
81%
Hát igen, azt fel tudnám dolgozni, hogy anyósomék ilyen smucigok és/vagy utálnak, de, hogy a párom ilyen nyomi legyen azt már nem nyelném le. Ez itt a legnagyobb baj.
2017. aug. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!